Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 53 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 529
  1. #131
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Между другото новобранците във форума като мене вливат свежа кръв. На старите вече им е писнало да повтарят едно и също нещо по 1000 пъти и при появата на поредния новобранец няма кой да му отговори на някой елементарен въпрос. И ако не му отговори друг новобранец, въпроса си остава да виси. С това се сблъсках вече 3-4 пъти и дори се престраших да отговоря веднъж. Дето се казва, дори и да знаеш само 2-3 неща, сподели ги с останалите, които не ги знаят.

    Това го има и в соларния форум, на който съм собственик. Там ми е писнало да отговарям на елементарни въпроси и напоследък си мълча (тука ми е по-интересно), но се появяват нови хора и един-друг си споделят малкото, което знаят.

    Та функционирането на един форум е нещо много интересно. Хората по-принцип изпитват нужда да споделят и това им доставя удоволствие. Но когато им писне, намесват се млади и незнаещи, но все още амбицирани хора, и именно това поддържа форумите живи. Та и тука гледам през годините активистите са се сменяли, но винаги са се намирали нови, и този процес вероятно ще продължи и за в бъдеще. Важното е само едно - новите да не ги посрещаме на нож. Те още не са влезли, и започваме да ги атакуваме или да им намекваме колко са некомпетентни. Няма нужда - те си го знаят това.

  2. #132
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Необходимо е всички питащи новобранци да пишат в кой район пчеларстват.Това е необходимо за да може даващият съвет да се съобрази с растителността,надморскат височина и климата.

  3. #133
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако в личния си профил всеки попълни населеното място, както съм го направил аз, тогава във всяко едно мнение ще се вижда кой от къде е. Това обаче е пожелание, а не задължение. Има хора, които предпочитат да си останат анонимни, и трябва да се съобразяваме с това тяхно желание.

  4. #134
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Не е така!
    Даже и да сме преки съседи по пчелин, съвета няма да е правилен, защото не се знае как и по какъв начин са гледани дадени пчелни семейства, също и как са третирани!!!
    ....затова и аз, лично, избягвам да давам съвети....
    ....всъщност това тука е равносилно на другото: даден лекар да назначи лечение по форумно описание....е нема такъв доктор !!!!!
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  5. #135
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    На старите вече им е писнало да повтарят едно и също нещо по 1000 пъти и при появата на поредния новобранец няма кой да му отговори на някой елементарен въпрос.
    Проблема не е, че на "старите" им е писнало да повтарят по 1000 пъти едно и също. Проблема е, че по-голямата част от "новобранците" влизат и създават нова тема, за неща, за които са изписани вече няколко теми. Нека да прочетат написаното и ако нещо има не ясно да зададат конкретни въпроси. Освен това е добра всеки, които е решил да отглежда пчели, да вземе малко да попрочете книжките, да научи основните неща и чак тогава да пита. Някой може да каже, че е надменно, но често се случва да прескачам въпроси от типа -имам едни пчели, какво да ги правя. Преди 9 години, когато аз се сдобих с първия си кошер, един роднина ми написа един списък с литература, аз отидох в един магазин в София и си купих не само тези книжки, а всички, които имаше в магазина и ги прочетох по един път опознавателно, след това образователно и след като ме понажилиха жестоко, моят роднина ми каза, че вече съм 1% пчелар. И беше много прав. Това красноречиво говори, че пчеларството си е необятна наука и че още не се е родил човека, който знае всичко за пчелите.

  6. #136
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Младите са амбицирани. За тях всичко е ново и искат да го споделят. Старите могат тактично "да се усмихват под мустак" и да си припомнят, че когато са били млади, и те са правили същото.

  7. #137
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Не е точно така. Винаги има какво да се научи и от старите и от новобранците.Важното е да знаеш как да попиташ. Не се срамувам да твърдя, че съм научил доста неща и от старите и от новобранците и продължавам да уча. Пчеларството все пак е и интелектуално занимание.

  8. #138
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    На старите вече им е писнало да повтарят едно и също нещо по 1000 пъти и при появата на поредния новобранец няма кой да му отговори на някой елементарен въпрос.
    Проблема не е, че на "старите" им е писнало да повтарят по 1000 пъти едно и също. Проблема е, че по-голямата част от "новобранците" влизат и създават нова тема, за неща, за които са изписани вече няколко теми. Нека да прочетат написаното и ако нещо има не ясно да зададат конкретни въпроси. Освен това е добра всеки, които е решил да отглежда пчели, да вземе малко да попрочете книжките, да научи основните неща и чак тогава да пита. Някой може да каже, че е надменно, но често се случва да прескачам въпроси от типа -имам едни пчели, какво да ги правя. Преди 9 години, когато аз се сдобих с първия си кошер, един роднина ми написа един списък с литература, аз отидох в един магазин в София и си купих не само тези книжки, а всички, които имаше в магазина и ги прочетох по един път опознавателно, след това образователно и след като ме понажилиха жестоко, моят роднина ми каза, че вече съм 1% пчелар. И беше много прав. Това красноречиво говори, че пчеларството си е необятна наука и че още не се е родил човека, който знае всичко за пчелите.
    Както обикновено сте много прав! Но има и друга гледна точка. Аз като съвсем пресен новобранец, не знаех не само отговорите, но и самите въпроси. И всичко неясно ми се струваше като "ядрена енергетика". Верно имам известен опит с форумите и не пляскам въпроси преди да съм попитал някой компетентен на ЛС.
    Личното ми мнение е, че е много по-колегиално и поучително, някое старо куче или модератор да помогнат с линк към стара тема в новооткритата, след което тя да се заключи.
    80% от въпросите хората си ги задават на чичко Гугъл и той ги води в един или друг форум. Представи си ако трябва да ги прочетеш всичките преди да попиташ нещо.
    Лично мнение! Може и да не съм прав.

    А и да си кажем правото, търсачката на форума е далеч от перфектността...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #139
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Само при мен ли днес преди обяд го нямаше и форума и сайта?
    Верно от мобилния се пробвах, ама до сега не ми се е сучвало да го няма форума а всичко друго да работи (даже и синия)...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #140
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Форума не е спирал, но бог знае какво става с интернета. По-принцип рестартиране и профилактика на сървъра се прави веднъж на месец и обикновенно това се прави през нощта. БТК и другите интернет-доставчици също от време на време правят профилактика на мрежите си и рестартират рутери. Така че дори и някога да ви прекъсне за момент, пробвайте след минута или две. По-дълги прекъсвания са възможни само при аварии в интернет свързаността или доставчиците на интернет, но такива се случват по-малко от веднъж в годината.

 

 
Страница 14 от 53 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •