Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 27 от 53 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 261 до 270 от общо 529
  1. #261
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Защо не излизат мненията в " потребителска активност"? --след 20,00ч. лош късмет -няма модератори на линия.

  2. #262
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Няма да коментирам, кьопавото нечие модератостване в последно време, но това да си качиш електронният бележник/визитник он-лайн, за да ти е винаги под ръка, не е никак лошо като идея(поредната гениалност след цопването на метла като маркер на "обработена"/прочетена тема), особенно ако е в заключена тема, където никой няма да ти "спами"...
    Ако имаше "добри" намерения да свършиш наистина нещо всеобщо полезно, да беше направил едно по-задълбочено проучване от отварянето на няколко пчеларски вестника, или да беше отворил отделна тема където до помолиш хората да публикуват това-онавя, а ти като ти е мерак да го обобщиш!!!
    Цели 6-7 производители на "дървения" - в цяла България, че то има села в Родопите където са повече на брой, а и в Северна България да не говорим колко още има и като брой фирми, а и такива с по-голям производствен капацитет...
    За пласмасата - ясно ни е че ти си с кръгли хранилки и са ти може би слабост или любими, но къде са Пчелина Шумен, Царевец пласт - Добрич или пък Индустриал пласт - Казънлък...
    За "химията" да не говорим?!? - Химснаб(че са и няколко), Рай-Хим Пловдив, Химснаб Нари Пловдив... а гаранция има сигурно и още една дозина други!!!
    От крепежите много не разбирам и забележки нямам, освен да добавиш и Жити - но производители на тенекии из България има доволно, и в Шумен има и в Разград(край Разград) поне още един или двама, Гуркуво, Габрово... За мрежа има един мангал/ром от Катуница(не е цар Киро) - а, сетих се Вальо мрежаре се казва и е от съседното село Ягодово...
    За видеонаблюдението виж погледни клиповете от Плевен 2015 имаше една много интересна презентация по въпроса...
    Тъй като си тръгнал да отваряш стр. дай и за храни, и за захар, и за пчеласка техника и оборудване, и за складова техника, и лаборатории, и пчеларски магазини по градовете, и специализирани книжарници/магазини за пчеларска литература, и за медоносна растителност и тъй докато стигнеш до търговци на пчелни семейства, пчелни майки, че и чак до пчеларски учени/лектори(тях поне съм сигурен, че по-ги рзабираш...)!!!

    п.п. А, основите изпуснах, сигурно има и още...

  3. #263
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Няма да коментирам, кьопавото нечие модератостване в последно време, но това да си качиш електронният бележник/визитник он-лайн, за да ти е винаги под ръка, не е никак лошо като идея(поредната гениалност след цопването на метла като маркер на "обработена"/прочетена тема), особенно ако е в заключена тема, където никой няма да ти "спами"...
    Ако имаше "добри" намерения да свършиш наистина нещо всеобщо полезно, да беше направил едно по-задълбочено проучване от отварянето на няколко пчеларски вестника, или да беше отворил отделна тема където до помолиш хората да публикуват това-онавя, а ти като ти е мерак да го обобщиш!!!
    Цели 6-7 производители на "дървения" - в цяла България, че то има села в Родопите където са повече на брой, а и в Северна България да не говорим колко още има и като брой фирми, а и такива с по-голям производствен капацитет...
    За пласмасата - ясно ни е че ти си с кръгли хранилки и са ти може би слабост или любими, но къде са Пчелина Шумен, Царевец пласт - Добрич или пък Индустриал пласт - Казънлък...
    За "химията" да не говорим?!? - Химснаб(че са и няколко), Рай-Хим Пловдив, Химснаб Нари Пловдив... а гаранция има сигурно и още една дозина други!!!
    От крепежите много не разбирам и забележки нямам, освен да добавиш и Жити - но производители на тенекии из България има доволно, и в Шумен има и в Разград(край Разград) поне още един или двама, Гуркуво, Габрово... За мрежа има един мангал/ром от Катуница(не е цар Киро) - а, сетих се Вальо мрежаре се казва и е от съседното село Ягодово...
    За видеонаблюдението виж погледни клиповете от Плевен 2015 имаше една много интересна презентация по въпроса...
    Тъй като си тръгнал да отваряш стр. дай и за храни, и за захар, и за пчеласка техника и оборудване, и за складова техника, и лаборатории, и пчеларски магазини по градовете, и специализирани книжарници/магазини за пчеларска литература, и за медоносна растителност и тъй докато стигнеш до търговци на пчелни семейства, пчелни майки, че и чак до пчеларски учени/лектори(тях поне съм сигурен, че по-ги рзабираш...)!!!

    п.п. А, основите изпуснах, сигурно има и още...

    1. Имам 99% от контактите си на телефона, а визитника ми е на хартия и в 2-3 от имейлите ми. Не ми трябва изобщо да е във форума и дори една част от контактите ми ще лисват от списъка.
    2. Темата е заключена за да няма коментари за или против производителите или търговците, а това да става на чисто в другите теми(където им е мястото). Точно така искат масата от колеги да е подредено. Чисто, точно и ясно!
    3. Има 6-7 производителя на дървения, защото ми беше най-лесно да им внеса контактатите и да започна създаването на визитника.
    4. Да, с кръгли хранилки съм, но не са ми слабост и НЕ Е ВАЖНО. Отгоре на всичко са точно на Царавец пласт!!!
    5. Химия - Дори не съм си правил труда да изброя тези, който ми идват на ум. А има още няколко, за които знаят само 2-ма пчелари(аз и още един, който предпочитам да не намесвам), а се занимават с много специализирана химия.
    6. Метали - не съм си правил труда и дори не съм вкарал тези, които могат да предложат добри цени. Точно на тема метали...нямаш шанс! - заяждай се за нещо друго.
    7. Видеонаблюдение - не съм си правил труда да изброявам, ТSC-1 ме пита преди няколко дни дали ще вкарвам други фирми и можеш да го питаш.
    8. ТОВА Е САМО С ЦЕЛ ДА МИ Е ПО-ЛЕСНО ДА ГИ КАТЕГОРИЗИРАМ. Внасянето на производители и търговци, все още не е започнало!!!
    9. Питай Корчев, че поне на него може би имаш вяра. Вчера ми пусна контакти и му казах, че тези в списъка са с цел да ми е по-лесно да категоризирам и да направя облика. Знаеш ли каква лудница е 100 човека да ти пишат и всеки да иска да му вкараш фирмата?!?! Изключиш си скайпа и фейса, защото не ме оставят да свърша работата.
    10. Помисли си хубаво дали това твоето е нормално отношение.

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #264
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Мисля, че тези МОИ постове са съобразени с желанието на повечето колеги - ЧИСТА ИНФОРМАЦИЯ, БЕЗ АКЪЛИТЕ НА ТОЗИ И ОНЗИ. (цитирам)
    Мненията за фирмите ще са в отделните теми и там ще можем да ги хвалим или разпъваме . Към всяка фирма от списъците ще има линк към мненията за тази фирма.
    Телефонният номер на всяка фирма е направен като линк и ако влизате през телефон, веднага можете да го наберете без да преписвате номера.
    Всяка фирма има адрес и линк към Google Maps.
    Сайтовете са само на фирмите, който имат такива.
    Имейлите не са линкове, защото почти никой не използва вградените имейл клиенти, а копира адреса и си ползва уеб имейла.

    Винаги когато някой иска да направи нещо, се намират 1000 човека, които да дават акъл и все недоволни остават - знаете какво се случва. Не може да има ред и да бъде свършена някаква работа, ако се съобразявам с желанията на всички.
    Затова предпочетох да не отговарям на въпроси и да свърша работата, защото е адски много и ще отнеме много време.

    За да се свърши работата:
    1. Като съм готов с оформлението на темата, тогава ще вземам контактите, които колегите предложат.
    2. Фирмите, които желаят да бъдат вписани, могат да ми пратят едно съобщение с информацията си и като съм готов, ще я вкарам.
    3. Няма да откажа на нито един производител, търговец или колега - бъдете спокойни
    4. Оформлението, подредбата и правилата ги определям аз, но ще изслушам мнението на всеки един и тези идеи, които сметна за добри ще ги използвам. Аз не ви диктувам какво да пишете в личните си постове и искам от вас същото.
    5. Другата седмица ще дам повече информация по темата и какво ще се прави.

    ЦЕЛТА НА ТОЗИ ВИЗИТНИК Е ДА ПОМОГНЕ НА КОЛЕГИТЕ!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #265
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Идеята ти е добра и трябва да се доразвие! Аз обаче виждам следния проблем - актуалността на информацията. Добре е до всички, включени във визитника да се изпрати по един мейл с уведомление, че са включени в такава база данни и с молба да прегледат и актуализират информацията за тях.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #266
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Идеята ти е добра и трябва да се доразвие! Аз обаче виждам следния проблем - актуалността на информацията. Добре е до всички, включени във визитника да се изпрати по един мейл с уведомление, че са включени в такава база данни и с молба да прегледат и актуализират информацията за тях.
    Според теб дали не съм се сетил . Проблемът е, че това ще се случи към края на седмицата, защото изникнаха няколко много важни задачи и са с приоритет. Лошото време ми позволява да свърша доста неща и все отлагани.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #267
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от Totevski Виж публикацията
    Имам следният проблем: в долният десен ъгъл на екрана, където е прозорето "Frends Online" вътре никовете, които са изписани на кирилица не се четат, а излизат само въпросителни. Примерно никът "Иван Иванов" изглежда "???? ??????". С никовете, изписани на латиница няма проблем. Възможно ли е това да се коригира и никовете изписани на кирилица също да могат да се четат?
    Проблема е оправен. Благодаря!
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  8. #268
    Тази тема http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=2697 постоянно ми стои като непрочетена. Къде е проблема?

  9. #269
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    За твое успокоение, не си сам.Четеш до наизустяване.Благославяш и продължаваш.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #270
    Наблюдател
    Регистриран
    07.03.2013
    Мнения
    21
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Тази тема http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=2697 постоянно ми стои като непрочетена. Къде е проблема?
    И при мен стои като непрочетена.

 

 
Страница 27 от 53 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •