Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 31 от 53 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 301 до 310 от общо 529
  1. #301
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Проблема изобщо не е в браузера, тъй като съм опитал 10 различни ползващи различни енджини. По-скоро мисля, че да се опита с друго айпи или друго прокси. как става така, че хората на един комп имат чат, а на друг нямат при един и същи браузер?
    Стана бе - факт. Бях с хром и включих мозила, и чата се появи.

  2. #302
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Стана бе - факт. Бях с хром и включих мозила, и чата се появи.
    Ами, Калине в момента съм с мозила и нямам чат, пробвал съм с хром, опера, юси браузер, експлорера и да не ги изреждам всички няма. Ма прехвърля ли се на другия комп пак с мозила и светва.

  3. #303
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Ами, Калине в момента съм с мозила и нямам чат, пробвал съм с хром, опера, юси браузер, експлорера и да не ги изреждам всички няма. Ма прехвърля ли се на другия комп пак с мозила и светва.
    Пробвай Ctrl+h - отваря се нов таб в Chrome -> клик на Clear browsing data -> рестарт на браузъра.
    0899946746 Поздрави, Емо.

  4. #304
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от judas Виж публикацията
    Пробвай Ctrl+h - отваря се нов таб в Chrome -> клик на Clear browsing data -> рестарт на браузъра.
    И това съм опитвал не става.

  5. #305
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    И това съм опитвал не става.


    При мен същата работа.

  6. #306
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Чата е качил някакви JavaScript аплети в кеша на различните браузъри и затова когато ги пуснеш, веднага се появява, но след няколко минути работа изчезва.

    На практика не би трябвало да може да работи, защото е спрян от административната конзола на сървъра, но не е деинсталиран, така че кешовете и файловете с програмен код си стоят. Тоест чата все още си е по вашите компютри, но сървъра му е казал засега да си трае и да не се активира.

    Ефекта, който го наблюдавате, се дължи на "икономичноста на трафика", която различните браузъри се опитват да правят по различен начин. За да икономисват трафик те не всеки път изчитат всичките файлове и компоненти на една HTML страница. Повечето си ги държат на локалния компютър (кеш) и ги вземат от там. И ако на сървъра нещо се промени, то не се променя веднага на локалния компютър. Могат да минат часове, а понякога и дни, докато локалния ви компютър разбере, че някой компонент е променен или изтрит от сървъра.

    Изтриването на кеша решава този проблем. При празен кеш локалния компютър е принуден да прочете всеки един файл от интернет, и така страницата става актуална. Иначе не знам дали знаете, но всяка една HTML страница се състои поне от 100-200 файла, като те се четат всичките смо първия път, а всеки следващ път се четат само по 3-4 от тях.

    За да може да се ориентира браузъра кой файл да го чете всеки път и кой - само от време на време, има един параметър, наречен TTL (време на живот на компонента в кеша). Например текста от постингите е с TTL=0 и той се чете всеки път, но картинките по страницата, менютата, а явно и чата са с TTL поне 1-2 денонощия. И ако утре реша да сменя някоя картинка (например емотиконка), ще мине много време, докато всички видят новата такава.

    Та това става и с чата в момента. Отдавна непусканите браузъри все още "не знаят", че чата отдавна е спрян. Трябва им време да поработят, за да се усетят, че това е така. Същото ще се случи и когато го пуснем отново - ще минат поне няколко денонощия, докато всички компютри го разберат това.

  7. #307
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Прави ми впечетление и следното нещо, ето сега например влязох във форума и отворих тази тема и гледам поста ти е публикуван в 07,35 часа. Излязох от темата и пак влязох и гледам часа на поста ти е 08,35 часа

  8. #308
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Проблемът с тази версия на този чат се състоеше в това, че от време на време пускаше едни много тежки Query-та, които претоварваха SQL сървъра за по 5-10 секунди. Това явно е някаква недомислица на разработчиците, която не се проявяваше в началото, защото броя на постингите беше малък. Когато обаче бройката им стана 80-100 хиляди, Query-то започна да отнема прекалено много време, и ако го активират едновременно няколко човека, и сървъра блокираше.

    За този проблем с чата пише във форума на разработчиците, и предполагам че те ще намерят начин да го разрешат. И след това ще изтеглим новата версия и ще я инсталираме (все пак сме си платили за нея и за Support-а).

  9. #309
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Прави ми впечетление и следното нещо, ето сега например влязох във форума и отворих тази тема и гледам поста ти е публикуван в 07,35 часа. Излязох от темата и пак влязох и гледам часа на поста ти е 08,35 часа
    Часът на всеки един постинг се поддържа от форума в UTC-0 формат (все едно се намираме в Англия). За да може обаче всеки един потребител да вижда времето по правилния за него начин, трябва в собствения си профил да укаже вярната часова зона, както и на ръка да сменя лятно и зимно време. Така че какво ще виждате като време зависи от вашите собствени настройки.

    Правилните настройки са следните:

    1. Високо горе в дясно чуквате линка Потребителски панел
    2. В ляво по средата чуквате Общи настройки
    3. Отивате на раздела Опции за дата и час и настройвате следното:

    Часова зона: GMT +2:00 Kaliningrad, South Africa, Cairo
    DST опции за корекция: Автоматично откриване на DST настройките
    Начало на седмицата: Понеделник

  10. #310
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Има проблем с вярното часово време само при нерегистрираните (нелогнатите) потребители. Тъй като те нямат профил, в който да си зададат предпочитанията, времето за тях се показва това, което аз съм го настроил на ръка (GMT+2:00). При тази настройка няма DST автоматизация, така че аз на ръка всяка пролет и есен трябва да я включвам или изключвам. Да, ама понякога забравям ......

    В момента обаче е вярно настроено, така че ако имате проблем, то той е при вас, и трябва да отидете в профила си и да го настройте по показания по-горе начин. Ако не сте в България, а някъде другаде по света, ами въведете в профила си вярната часова зона.

 

 
Страница 31 от 53 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •