Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 30 от 53 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 291 до 300 от общо 529
  1. #291
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Единят ми комп е с windows, другия с линукс, а третия лаптопа, подпира усилвателя. Досега седях и се чудих, защо така бавно зарежда форума
    Хубаво, че сте вие да кажете, че проблема не е в моя телевизор
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #292
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Форума наистина понякога много се бави. Този проблем го има от 2-3 седмици и все още не можем да открием откъде идва. На сървъра няма никакви сиптоми за какъвто и да било проблем. Въпреки това след рестарт форума се забързва и после пак се забавя. Много странно ......... продължаваме да го разследваме и горещо се надяваме най-после да хванем какъв е проблема.

    ПС: След малко пак ще рестартирам .....

  3. #293
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Форума отново зацикли.

  4. #294
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Май пак е нужен рестарт на сървъра. Много туткав форума, чата - хич го няма.

  5. #295
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Какво става с този форум? Много туткав(бавен) е днес.
    Диагностицирането на проблема може да се окаже много трудно. Засега само сме открили, че понякога MySQL сървъра се претоварва и отнема на 100% процесорното време. След рестарт на MySQL-а всичко се оправя до следващия път - след 1 час или след 20 дена. Аз лично държах Resource Monitor-а отворен и гледах процесора на сървъра повече от седмица и нищо не се случи. Реших, че всичко е наред, но ето че снощи се е появило отново.

    Ето какъв мейл ми пратиха от IT отдела:

    Няколко часа се ровя по сървъра, за да установя проблемите с бавния форум. При мен до сега не се е случвало да е бавен, но няколко човека са писали, че е бавен. Не успях да намеря точната причина, но ми се струва, че е в MySQL-а, като имам следните съмнения за една от двете причини:

    1. Не добре конструирана база данни на CometChat-a. Като цяло записите в чата са 80 000 (това са съобщения между потребителите). Таблицата не е голяма, но заявките, които чата осъществява, включват join-ове, group… и други такива скъпо струващи заявки, които видимо се бавят повече от всички останали заявки към MySQL-а.
    2. Проблем с броя на конекциите към MySQL. Днес наблюдавах над 1000 активни конекции в режим TIME_WAIT. Това означава, че някой прави конекции и забравя да ги затвори.

    Какво съм направил до момента?

    1. Настроих някои параметри на кеша на PHP-то. При сегашните настройки и лимити, които съм задал мисля, че целия сайт вече се държи в RAM и наистина наблюдавам увеличение на бързодействието. При мен поне лети сайта. Настроих и самия CometChat да ползва кеш в RAM-а.
    2. Лимитирах един параметър на MySQL-a (wait_timeout) на 3600 секунди, както се препоръчва. При нас беше настроено на 28800.
    3. Включих една опция за логване на бавните заявки, които отнемат повече от 1 секунда да се изпълнят, за да видим дали въобще има такива тежки заявки и кой ги прави.

    Всичко останало по сървъра изглежда отлично.

  6. #296
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Форума пак заби из царевицата - ужасно бави. Защо не спрете чата, докато се локализира проблема? Едва ли това ще се отрази на изкупната цена на меда.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #297
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Форума пак заби из царевицата - ужасно бави. Защо не спрете чата, докато се локализира проблема? Едва ли това ще се отрази на изкупната цена на меда.
    И аз мисля че чата трябва да се спре, поне докато не го ъпдейтнем. Утре сутринта ще се разпоредя на IT отдела да го спре, а в следващите дни можем да го включваме от дъжд на вятър с цел тестове на новите версии.

  8. #298
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    И аз мисля че чата трябва да се спре, поне докато не го ъпдейтнем. Утре сутринта ще се разпоредя на IT отдела да го спре, а в следващите дни можем да го включваме от дъжд на вятър с цел тестове на новите версии.
    То ми е ясно, това което казваш, но защо за едни има чат, а за други не. И започвам да си мисля, че в повечето случаи аз съм "вируса", който бъгва системата и за това нямам чат, за разлика от други.

    ПП превключих на Мозила и чата се появи. Интересна работа, ама няма смисъл да ми се обяснява и без това няма да разбера.

  9. #299
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    То ми е ясно, това което казваш, но защо за едни има чат, а за други не. И започвам да си мисля, че в повечето случаи аз съм "вируса", който бъгва системата и за това нямам чат, за разлика от други.
    То и аз нямам чат от няколко дни така че не си единствен
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #300
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Минете на друг браузър.
    Проблема изобщо не е в браузера, тъй като съм опитал 10 различни ползващи различни енджини. По-скоро мисля, че да се опита с друго айпи или друго прокси. как става така, че хората на един комп имат чат, а на друг нямат при един и същи браузер?

 

 
Страница 30 от 53 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •