Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 52 от 53 ПърваПърва ... 24250515253 ПоследнаПоследна
Резултати от 511 до 520 от общо 529
  1. #511
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Гледам ги ама пиша там -Матеев, да не са го сменили.
    Опита ли да изтриеш бизквитките? Предполагам си с Хром браузър?

  2. #512
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Питам защото не мога да си я обясня тази ситуация–всеки път като вляза във форума ми иска регистрация.Няколко пъти през последните 5 –6 влизания дори не ме припозна и четох като гост. Тази вечер бях по–инат и не се отказах докато не ме припозна като Гогол и сега питам.Може би защото влизам по рядко или съм игнориран.Губя минути за регистрация,а те са само 30 на вечер.Друга аномалия при мен преди тези 5–6 дена–не винаги излизаше че съм онлайн,не се изписваше ника ми в началната страница ,че съм вътре във форума или тук там.Ако съм от прокажените мога да се усамотя на някой безлюден остров и да чета всичко наред . Това е само питане,не заяждане с администрацията на форума( Това е само пояснение ,защото знам, че някои тук само чакат за да се озъбят като чакали на леш когато Гогол напише нещо).Утре вечер ще се опитам да вляза без нова регистрация–ако стане–стане.Ако ли не, ще наблюдавам от острова.

  3. #513
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Питам защото не мога да си я обясня тази ситуация–всеки път като вляза във форума ми иска регистрация.Няколко пъти през последните 5 –6 влизания дори не ме припозна и четох като гост. Тази вечер бях по–инат и не се отказах докато не ме припозна като Гогол и сега питам.Може би защото влизам по рядко или съм игнориран.Губя минути за регистрация,а те са само 30 на вечер.Друга аномалия при мен преди тези 5–6 дена–не винаги излизаше че съм онлайн,не се изписваше ника ми в началната страница ,че съм вътре във форума или тук там.Ако съм от прокажените мога да се усамотя на някой безлюден остров и да чета всичко наред . Това е само питане,не заяждане с администрацията на форума( Това е само пояснение ,защото знам, че някои тук само чакат за да се озъбят като чакали на леш когато Гогол напише нещо).Утре вечер ще се опитам да вляза без нова регистрация–ако стане–стане.Ако ли не, ще наблюдавам от острова.
    Цъкни една чавка в квадратчето, че да те запомни.

  4. #514
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Цъкни една чавка в квадратчето, че да те запомни.
    Ти казваш чавкав квадратчето за запомняне,а аз му викам лястовичка. Ако ти кажа колко лястовички съм набухал в това квадратче,че почернее небето на есен от тях.Е,няма и няма.Снощи нямах търпението в такива случаи и го зарязах.Днес съм по упорит,но ефекта е нулев. Аз съм вътре ,но не се отразява.На мен това не ми пречи,но да не си помисли някой доброжелател, че имам превилегията на инкогнито присъстващ.
    п.п.Забелязах,че под поста ми ги няма задължителните символи за оценка на поста.
    Този пост е редактиран от Гогол; 22.05.2020 в 21:29. Причина: забелязано още нещо

  5. #515
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Проверих профила ти. Всичко в него си е наред. Други никой не се оплаква със същите проблеми, така че склонен съм да си мисля, че повредата е в твоя телевизор.

    Пробвай да изтриеш кеша на твоя браузер. Пробвай да влезеш с друг браузер. Пробвай от друг компютър. Въобще пробвай се да направиш някаква локална диагностика при тебе, преди да обвиниш форума.

  6. #516
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2020
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    град София
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Проверих профила ти. Всичко в него си е наред. Други никой не се оплаква със същите проблеми, така че склонен съм да си мисля, че повредата е в твоя телевизор.

    Пробвай да изтриеш кеша на твоя браузер. Пробвай да влезеш с друг браузер. Пробвай от друг компютър. Въобще пробвай се да направиш някаква локална диагностика при тебе, преди да обвиниш форума.
    МЕжду- другото, защо не бяхте инсталирали phpbb3 и интегрирали всички тези плугини*( добавки ) , а плащате толкова много пари за този форум, а има доста бъгове и не е напълно преведен на български език
    Този форум е преработен от phpbb и интегриран към уебсайта, за съжаление не струва нито пари, нито хостинга.

  7. #517
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Този форум наистина някога когатo е създаван е бил на phpBB. След това аз го купих и прехвърлих постингите на vBulletin. Кирилизацията е непълна, защото аз съм я правил и ми отне няколко човекомесеца. Някакви дребни бъгчета може и да има тук-там, но това е защото форума не е ъпгрейдван към нова версия вече 4-5 години, и не поддържа най-новите изгъзеци на браузърите по света.

    Към днешна дата ъпгрейда вече е почти невъзможен, защото ще създаде хиляди нови проблеми. Иначе това, че поддръжката на форума не струва никакви пари, е една голяма самозаблуда. Форума към днешна дата се намира на виртуална машина със заделени за нея 16 процесорни ядра и 32 GB РАМ. Тази виртуална машина е на собствен PCI NVME SSD диск със свръхвисока скорот на трансфер (над 1000 MB/s). Тоест хардуера около форума струва поне 2000 лв. Консумацията на ток и честотната лента на форума струва поне 200 лв. на месец. ИТ поддръжката - още толкова.

    Ако трябва да се възложи на програмисти да го ъпгрейднат към последната версия на vBulletin, да импортнат базите данни, и после да изчистят всички новопоявили се бъгове и гафове, това ще струва като труд най-малко 10 000 лева. Засега обаче не мисля да вземам такова решение, защото просто няма смисъл. Форума си работи добре и не е възниквал някакъв драстичен проблем.

    Като цяло през годините този форум ми е струвал на мене колкото една луксозна лека кола - купуването, ъпгрейдите, кирилизацията, изчистването на началните бъгове, поддръжката и ежемесечните разходи за гориво и ремонт. Така че радвайте се, че се возите на Audi S8. Е не е Ламборджини, но не е и Трабант, както са много форуми в България.

  8. #518
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2020
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    град София
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Този форум наистина някога когатo е създаван е бил на phpBB. След това аз го купих и прехвърлих постингите на vBulletin. Кирилизацията е непълна, защото аз съм я правил и ми отне няколко човекомесеца. Някакви дребни бъгчета може и да има тук-там, но това е защото форума не е ъпгрейдван към нова версия вече 4-5 години, и не поддържа най-новите изгъзеци на браузърите по света.

    Към днешна дата ъпгрейда вече е почти невъзможен, защото ще създаде хиляди нови проблеми. Иначе това, че поддръжката на форума не струва никакви пари, е една голяма самозаблуда. Форума към днешна дата се намира на виртуална машина със заделени за нея 16 процесорни ядра и 32 GB РАМ. Тази виртуална машина е на собствен PCI NVME SSD диск със свръхвисока скорот на трансфер (над 1000 MB/s). Тоест хардуера около форума струва поне 2000 лв. Консумацията на ток и честотната лента на форума струва поне 200 лв. на месец. ИТ поддръжката - още толкова.

    Ако трябва да се възложи на програмисти да го ъпгрейднат към последната версия на vBulletin, да импортнат базите данни, и после да изчистят всички новопоявили се бъгове и гафове, това ще струва като труд най-малко 10 000 лева. Засега обаче не мисля да вземам такова решение, защото просто няма смисъл. Форума си работи добре и не е възниквал някакъв драстичен проблем.

    Като цяло през годините този форум ми е струвал на мене колкото една луксозна лека кола - купуването, ъпгрейдите, кирилизацията, изчистването на началните бъгове, поддръжката и ежемесечните разходи за гориво и ремонт. Така че радвайте се, че се возите на Audi S8. Е не е Ламборджини, но не е и Трабант, както са много форуми в България.
    Едва ли използваш тази машина, само за този форум и уебсайт, ако наистина е така, доста пари си пропилял.
    https://www.superhosting.bg/web-host...ting-plans.php
    22 лева на месец.Отделно, можеш да прехвърлиш всичко там, а пък 1000MB/s ssd Не ти и трябва.
    Аз имах уебсайт hds.bg(до 2015)*( hdservers.net) и lan-international*( Lineage2 freya ) 2011
    Поддържах си форума, а и имахме на ден между 20к до 40 000 посещения, използвах superhosting и съм нямал никакви проблеми*( oтделно използвах и на 100% интернета, който предоставяха 100Mbps*( 12.5 МБ), единственият проблем беше с тях, когато пращах масови съобщения на над 10 000 потребителя едновременно, постоянно ме предупреждаваха, че спама не е разрешен, но нищо не ми направиха.
    Използвах superhosting най-високата тарифа, бях даже я взел на промоция декември месец 114 лева за година + bg домейна ми беше 60 лева, та почти без пари и не съм плащал на ИТ специалисти, аз самия се занимавам от 2011 професионално, а 2002 година бях започнал за пръв път като самоук.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	ops.png
Прегледи:      149
Размер:	33.6 KB
ID:	10518

  9. #519
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Имам чувството, че правиш някаква реклама, каквато в този форум е разрешена само в определените за целта раздели.

    Колкото до сървърите във фирмата - те са много на брой, WEB сайтовете - също. Сами си ги хостваме и сами си ги поддържаме просто защото са много на брой. Като честотна лента имаме максимума, който човек въобще може да си помисли. Това е така защото оптиките на Neterra към цялата страна се намират в нашия офис. Тоест ние сме нещо като разпределителен център с много висока надеждност и непрекъсваемост, а тя се дължи на един 60 kW автоматичен дизелов генератор, който го купихме едно време заради форекс брокера STS Finance. Благодарение на него и на UPS-ите около него тока в офиса не е спирал дори и за 1 секунда през последните 15 години.

    Иначе сървъра на форума е един 50 килограмов сандък HP DL580 G7 с 4 физически процесора с общо 64 ядра и 128 GB RAM. На този сървър има и други виртуални машини с WEB сайтове, но най-много ресурси са заделени за пчеларския форум. При работа в натоварен режим този сървър консумира над 1 kW мощност, което прави около 150 лв. месечно за електроенергия. Втори сървър с абсолютно същите параметри се използва като Backup в реално време, за да може ако с първия нещо се обърка, да заеме мястото му само за няколко минути. Това са още 1 kW мощност и още 150 лв. на месец. Така организираната система има много по-висока надеждност и отказоустойчивост от която и да било хостинг компания.

    ПП: Ако ти искаш да рекламираш някаква хостинг компания, направи го в темите за обяви, а не тука.

  10. #520
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2020
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    град София
    С такъв сървър: може лесно човек да поддържа над 60 сайта като този*( eдно ssd няма да е достатъчно )
    Аз не знаех, че имате много уеб сайтове, но дори така да е, то нямате нужда от такъв сървър, за ups-а съм на напълно за, а пък за неттера, дори преди имаха огромни проблеми с ddos*( флууденете) инвенстираха огромни пари за да се справят, сега са горе-долу на ниво.
    А за рекламата, просто бях сложил да докажа, че е истина.
    А относно парите, които сте инвенстирали за машината: всяка една голяма компания за споделен хостинг и не само, са инвенстирали милиони, ако не и повече.
    За суперхостинга: само от това, което сега погледах в сайта им, поне минимум 1 милион лв. са инвенстирали през годините.
    Все пак сте се постарали, аз лично не бих използвал такава машина*( след дъжд качулка ) и бих си съкратил разходите до колкото мога дали ще го поддържам от офиса си: лично не бих го направил голям риск е в нашата държава и особено в София
    ще го колокирам някъде, което лично бих избрал, по-евтино е и много по-сигурно, не ме разбирайте погрешно: направили сте нещо, което много малко хора биха направили: Да инвестирате толкова пари, само защото обичате пчеларството, поне така изглежда от вашия пост и да съберете колегите си и да си помагате взаимно с каквото можете.
    Това не бих казал, че някой друг пчелар би го направил, поне не познавам такива в нашата държава с такова желание и възможности.
    А и Бог вижда и всичко ще Ви се върне по един или друг начин.

    Но не ми харесва начина по който казвахе, защото не е истина:
    "Така организираната система има много по-висока надеждност и отказоустойчивост от която и да било хостинг компания."
    Няма Надявам се да не съм Ви обидил или нещо от сорта, лично мое мнение е и пак казвам, дори аз не бих го направил, ако не обичах толкова много занаята си.
    Може би другите Ви уеб сайтове избират парите, ако не, значи сте един от много малкото хора, които мислят за другите на пръво място.

 

 
Страница 52 от 53 ПърваПърва ... 24250515253 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •