Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 53 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 529
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Същият проблем и при мен, голяма мъка с отварянето на страницата а нета ни е много добър.

  2. #102
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    бе мислех, че тва само на мене става....зарди нетя, та затва и не мрънках wink;

  3. #103
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Форума се отваря бавно заради външните реклами.

    Бавенето е от:
    http://bg.search.etargetnet.com
    http://flash-igrite.info

    Това са външните линковете, които стоят зад рекламните банери на всяка една страница. От тези линкове се отварят картинки и се стартира изпълнението на код, но явно тези рекламни сайтове са претоварени и бавят зареждането на всяка една страница по 10-15 секунди, а в половината от случаите страницата блокира и въобще не се зарежда.

    Не знам за вас, но тези реклами и това бавене страшно ме дразнят. Досега са ми потрошили много време и нерви.

    Любопитно ми е колко пари на месец печели собственика на форума от тези реклами и дали тези пари са достатъчни да покрият хилядите загубени човекочасове на посетителите на форума.

    Защо този въпрос не се повдигне публично - току виж се е намерил и някой спонсор на разходите на форума. А така да се мъчат няколко хиляди човека, при това ежедневно - не знам струва ли си...........

  4. #104
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    56
    Същата история

  5. #105
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Матеев, имам флаш блок и адблок.....нищо ми не излаза, та % от забавяне от реклами е малък...по-скоро хостинга е с малко конекции или бах ли го кво е там, за по-малко пари.....а форума стана много посещаван напоследък....тааааа, целата работа опира до политиката на стопанисване от началството.....в крайна сметка тука сме на гостим кви ни сервират, тва ручаме....ако ни не аресва....свет широк, форуми още повече........
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  6. #106
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Пробвай форума с браузъра Firefox и ще видиш в долния ляв ъгъл кои компоненти на страницата се зареждат бързо и кои се бавят. Надписа "Свързване с bg.search.etargetnet.com..." стои по 15-20 секунди. После има още един надпис, който също стои много - "Прехвърляне на данни от bg.search.etargetnet.com...". Пак повтарям:

    БАВЕНЕТО Е ЗАРАДИ ВЪНШНИТЕ РЕКЛАМИ !!!


    Вътрешните реклами, които ползват банери от форума, се отварят много бързо.

    Ако основния проблем на форума е хостинга - мога да предложа безплатен хостинг, стига администратора да изхвърли тези гугълски реклами. Нека да останат само българските банери, но да ползват вътрешни за форума картинки.

  7. #107
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Може, ма Мозилата я манах, след като я фанах, че бачка с повече ресурси от декларираното....та не се знаа, тия ресурси от браузовите проверки ли бават или от форумните

    ...дай да зачекаме официално изявление wink;

  8. #108
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Вижте сорс-кода на страницата. Стартира се някакъв Java скрипт от http://bg.search.etargetnet.com/generic/advert.php, при това два пъти.

    Забраних в експлорера си този сайт и рекламата изчезна, но има и някакво друго бавене, което все още не съм го изловил откъде е.

  9. #109
    Хора, отдавна съм забравил какво е това онлайн реклама. Дори като седна на чужд комп понякога не мога до позная някой сайт. Точно форума пък при мен е бял, малко маниашки текстов, без ама никаква реклама но показващ постнатите от потребителите картинки....

    :D :D :D :D :D :D
    НЕ наблюдавам забавяне при стартиране.
    AdBlock върши много добра работа с малко кУстомизиране според усерските предпочитания
    "Спокойствие и само спокойствие" - Карлсон който живее на покрива.

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    След тези порои, нормаллно е да има забавяне на нета.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 
Страница 11 от 53 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •