Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910
Резултати от 91 до 98 от общо 98
  1. #91
    Наблюдател
    Регистриран
    09.02.2022
    Мнения
    7
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    И какво печелиш, като разбереш, че вече се е роил? А иначе тия 300 грама дето ти се губят са много показателни за наличието на паша...

    П.П. Ооо, бат Боян ме е изпреварил...
    По принцип точно тази информация на мен не ми трябва, защото рядко допускам да ми се рои семейство. Но при положение, че се случи и си наблизо, можеш да успееш да хванеш рояка. За мен ползата от тези устройства е, че като гледам графиките, знам горе-долу през зимата каква е консумацията на храна средно за седмица или месец и мога да се ориентирам по това в бъдеще как да процедирам. През активния сезон виждам кога се появява по-значителна паша (не 300 грама, а килограм и повече на ден), какъв е средния принос на ден, има ли нужда от допълнителни магазини... Както каза agro, измененията са важни, а не абсолютни стойности.

  2. #92
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    591
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от panayotov Виж публикацията
    ....Както каза agro, измененията са важни, а не абсолютни стойности.
    Така е, просто аз грешно разчетох за тензодатчиците в поста ти, че могат да дадат тази грешка във всеки един момент...

  3. #93
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от panayotov Виж публикацията
    ...знам горе-долу през зимата каква е консумацията на храна средно за седмица или месец и мога да се ориентирам по това в бъдеще как да процедирам. През активния сезон виждам кога се появява по-значителна паша (не 300 грама, а килограм и повече на ден), какъв е средния принос на ден, има ли нужда от допълнителни магазини..
    Колко съществена е тази информация, да кажат колегите. Аз прецених, че не е достатъчно важна, защото мога да си я набавя по много по-елементарен начин, чрез една или две контролни везни и никакви други датчици не ми трябват. Ако ще има електронен пчеларски "оракул", то той трябва да дава прогнози и препоръки.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #94
    Наблюдател
    Регистриран
    09.02.2022
    Мнения
    7
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Колко съществена е тази информация, да кажат колегите. Аз прецених, че не е достатъчно важна, защото мога да си я набавя по много по-елементарен начин, чрез една или две контролни везни и никакви други датчици не ми трябват. Ако ще има електронен пчеларски "оракул", то той трябва да дава прогнози и препоръки.
    В сайта има възможност за препоръки кога да се добавят корпуси или храна, което е възможно след въвеждане на теглото на всеки елемент от кошера и разбира се по-скъп абонамент. Аз пък не виждам смисъл от това, след като на базата на данните мога сам да преценя какво да направя.

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Говоря за прогнози от рода "кошера ще се рои след приблизително 21 дни", "здравословното състояние на този кошер не е добро", "презимуването на семейството е под въпрос", "забелязва се аномалия в развитието в сравнение с останалите подобни семейства в този пчелин", "семейството няма майка" и др. подобни. Ето такава информация е от истинска полза за пчеларя.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #96
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Говоря за прогнози от рода "кошера ще се рои след приблизително 21 дни", "здравословното състояние на този кошер не е добро", "презимуването на семейството е под въпрос", "забелязва се аномалия в развитието в сравнение с останалите подобни семейства в този пчелин", "семейството няма майка" и др. подобни. Ето такава информация е от истинска полза за пчеларя.
    https://www.beewise.ag/
    добре че си се отказал да откриваш топлата вода, така ще може да насочиш ресурсите си към нещо друго...

  7. #97
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Еврейска му работа - вярно ли е, не е ли? Имаше един кошер с кранче, сам пускаше меда - Матеев мисля и той си купи, но не сподели нищо добро тогава. Сега дали няма да вземе едно такова чудо - какво му плащаш - 2000 долара еднократно и 400 на месец. Годишно 200 долара за кошер - евтиния, граби народе.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ... Годишно 200 долара за кошер - евтиния, граби народе.
    По 3 долара килото мед, на едро.70 кила от кошер.155 кила(бленувания добив) минус 70 кила. Остават за пазара още цели 85 кила по 10 долара (на дребно).850 долара за пчеларя.Сметката излиза.Само за меда не съм сигурен.Но ако цъфне и "германската акация" може и да се получи.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •