Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 84 от 121 ПърваПърва ... 3474828384858694 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 831 до 840 от общо 1210
  1. #831
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Рецептата е на Вайс , но е цитирана от Рутнер .
    Един килограм захар , 500 грама вода и 2 грама млечна киселина се варят на бавен огън 25 минути .
    След това , от 1кг от сиропа и 3 кг пудра захар се замесва тесто , което остава месеци меко и се използва през зимата за подхранка без да се втвърдява .

  2. #832
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2010
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    общ. Свищов
    При 1:3 сироп-пудра захар,ще стане един рядък бъркоч.Аз слагам 1:8 и пак понякога се разтича питката,а в същото време след 1 месец в семейството , ако не е изядена изсъхва и става на камък.

  3. #833
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Да взема, да ти повярвам .
    Който чете , той ще сполучи .

  4. #834
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Някой знае ли каква е ролята на млечната киселина? Прочетох какво пише за нея в Уикипедия, но е написано на много висок стил.
    Интересува ме, защото търся допълнителна съставка към пудрата захар и инвертирания сироп с цел сместа на питката да стане по-гъвкава и да не се втвърдява.
    Keep Walking...

  5. #835
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от plamen2009 Виж публикацията
    При 1:3 сироп-пудра захар,ще стане един рядък бъркоч.Аз слагам 1:8 и пак понякога се разтича питката,а в същото време след 1 месец в семейството , ако не е изядена изсъхва и става на камък.
    Колега, с какво месиш, как постигаш 1:8.Чувал съм за 1:4, аз на ръка постигам 1:2,7. Да не са много твърди и затова да стоят по 1 месец.Снимка0239.jpg

    ето да си верваме.

  6. #836
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски

    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Някой знае ли каква е ролята на млечната киселина? Прочетох какво пише за нея в Уикипедия, но е написано на много висок стил.
    Интересува ме, защото търся допълнителна съставка към пудрата захар и инвертирания сироп с цел сместа на питката да стане по-гъвкава и да не се втвърдява.
    Да направи това което "лудият учен" прави в клипчето със сътъра, т.е.т. да разкъса връзката между молекулата на глюкозата и фруктозата и да извърши процеса на самото инвертиране, предполагам...
    Еее, ти искаш да "изядеш" хляба на хората които произвеждат питки професионално, не че ако знаех не бих ти казал, ама ми звучиш, като че искаш с трици маймуни да ловиш - тука по едно време за тия "рецепти" се "мъкнеха" едни каси Каменица...

  7. #837
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2010
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    общ. Свищов
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Колега, с какво месиш, как постигаш 1:8.Чувал съм за 1:4, аз на ръка постигам 1:2,7. Да не са много твърди и затова да стоят по 1 месец.

    ето да си верваме.
    В тестомесачка слагам 3,5 л инвертиран сироп и 25 кг пудра захар
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 26.10.2016 в 20:35.

  8. #838
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Инвертираният сироп може успешно да замени меда в медно-захарното тесто. Остава актуален въпросът за състава на пудрата захар. Пудрата не е особено евтина и не е ясно какво съдържа. Може да съдържа някакви съставки, против слепването и на буци. Чувал съм от познати, че някои фирми добавят към пудрата захар, бяло брашно. Брашното е доста по-евтино и не е опасно за човека, но за пчелите може да предизвика задръстване на червата и смърт.

  9. #839
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Ами купуваш захар и я мелиш на фуражомелка,при мен се получиава добре,само ситото трябва да е по ситно.

  10. #840
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Инвертираният сироп може успешно да замени меда в медно-захарното тесто. Остава актуален въпросът за състава на пудрата захар. Пудрата не е особено евтина и не е ясно какво съдържа. Може да съдържа някакви съставки, против слепването и на буци. Чувал съм от познати, че някои фирми добавят към пудрата захар, бяло брашно. Брашното е доста по-евтино и не е опасно за човека, но за пчелите може да предизвика задръстване на червата и смърт.
    Ти си чувал за такава пудра захар , а пък аз съм купувал такъв боклук чувал от 50 кг.

 

 
Страница 84 от 121 ПърваПърва ... 3474828384858694 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •