Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 114 от 121 ПърваПърва ... 1464104112113114115116 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,131 до 1,140 от общо 1210
  1. #1131
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Конспиративните теории не са от вчера и лесно хващат дикиш. От форума познавам само Тарти, Бат Тянко, Валтер Желязков и ТСК/баниран/. Модератора даже не знам къде му е страната на чудесата. Дори бих помолил да преместим целия този спам, където му е мястото.
    Е, че ти познаваш двамата "най-големи" иноватори в БГ пчеларството, което е достатъчно и ти да си редом с тях.
    А за инверта стига ги плещи или поне се ограничи, че и без това пазара ограничен, а тук взаимстват инфо разни медии, които така могат да завъртят информацията, че утре ще излезе, че БГ меда е само инверт. Просто колегиален съвет, въпреки че не съм един от прежде споменатите твои познати.

  2. #1132
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ...така могат да завъртят информацията, че...
    От тази гледна точка съм напълно съгласен. Даже мога да си представя заглавията.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #1133
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    От тази гледна точка съм напълно съгласен. Даже мога да си представя заглавията.
    Те могат да ги завъртят и към болестите и смрътността която може и да не е баш много извъртане.

  4. #1134
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Модератора даже не знам къде му е........
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Шегувам се.
    А за модератора имам добро.....

    Пак мода подкарахте. Абе еееей.... я си гледайте пчелите, че .....

  5. #1135
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Пак мода подкарахте. Абе еееей.... я си гледайте пчелите, че .....
    За добро или зло, само ти ни остана началство.

  6. #1136
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Бързи печалби в пчеларството - това е нещо като дървено желязо. Говори се, ама никой не го е виждал! Винаги и последователно съм защитавал честния труд, независимо дали е пчеларски. Бързи печалби може да има в друга една област на човешката дейност, с която аз принципно отказвам да имам общо /със съответните последствия/.
    Точно тука не си прав! освен ако не можеш да си направиш правилно сметката. Пчелно семейство с кошера закупено рано пролетта за максимално 200 лв при правилно боравене с него и що годе добри метерологични условия спокойно може да даде една мижава отводка за 60 лв +30 - 40 кг мед по 3.80лв (не можещите да постигнат подобни резултати, които се достигат с подвижно пчеларство, изобщо да не чакат сериозни приходи в следващите две - три години!) и още първата година инвестицията е почти избита. Това ако не са бързи печалби......

  7. #1137
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    ...още първата година инвестицията е почти избита. Това ако не са бързи печалби......
    Ами ако взема една кола на старо за 2000 лв и я подкарам такси из София, по стотина лева на ден, за един месец съм я избил, а тя все ще изкара поне година, ако се случи читава. Пък ти чакай от кошера. В София майстор по домашни ремонти по-малко от 100 лв на ден не взема /някои доста повече/, а изплаща мистрии, валяци и маламашки, събиращи се в две чанти. Ама не съм видял да го броят за бързи печалби. А майстор пчелар /това да работи/, дето да изкарва 100 лв на ден на пчелина още не съм видял. Може и да има, знам ли.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #1138
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ами ако взема една кола на старо за 2000 лв и я подкарам такси из София, по стотина лева на ден, за един месец съм я избил, а тя все ще изкара поне година, ако се случи читава. Пък ти чакай от кошера. В София майстор по домашни ремонти по-малко от 100 лв на ден не взема /някои доста повече/, а изплаща мистрии, валяци и маламашки, събиращи се в две чанти. Ама не съм видял да го броят за бързи печалби. А майстор пчелар /това да работи/, дето да изкарва 100 лв на ден на пчелина още не съм видял. Може и да има, знам ли.
    Като изключим ироничната(по голямата) част от поста. При 250 работни дни са 25000лв годишна печалба, ако не виждаш как да стане защо аджеба се захващаш(не е лично към теб) . Не казвам, че винаги се получава нито, че на мен ще се получи, но ще опитам.
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  9. #1139
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Не са печалба, а оборот.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #1140
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ами ако взема една кола на старо за 2000 лв и я подкарам такси из София, по стотина лева на ден, за един месец съм я избил, а тя все ще изкара поне година, ако се случи читава. Пък ти чакай от кошера. В София майстор по домашни ремонти по-малко от 100 лв на ден не взема /някои доста повече/, а изплаща мистрии, валяци и маламашки, събиращи се в две чанти. Ама не съм видял да го броят за бързи печалби. А майстор пчелар /това да работи/, дето да изкарва 100 лв на ден на пчелина още не съм видял. Може и да има, знам ли.
    Отдавна го подозирах, но ти окончателно ме убеди - в София изобщо не е рентабилно да си пчелар при положение че има доста по изгодни позиции за работа, но за съжаление не всички можем (пък и искаме) да сме софиянци ....... Подобни доходи си ги изкарвам и аз на месец (бруто) в провинцията, но като гледам наплива за пчелари, бакшиши и майстори не много голям?

 

 
Страница 114 от 121 ПърваПърва ... 1464104112113114115116 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •