Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 90 от 121 ПърваПърва ... 40808889909192100 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 891 до 900 от общо 1210
  1. #891
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    От ниските цени реват едрите пчелари. Искат хората....5...6лв. То кой не иска. А също реват и дребните. Щото покрай едрите и доста дребни си продават меда на търгашите. Така че е много относително до се говори “за цената която, когото устройва“. А напоследък коментарите са, че въобще не се купува мед. Е тая цена кого устройва!?!

  2. #892
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    85
    Тая цена устройва търговците и други дето си нямат работа и размахват шапки.

  3. #893
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от динев Виж публикацията
    А Вариант1: Българския пчелар е тъп, обида ли е? Според Българския пчеларски форум НЕ!
    Ако искаш да ти отговоря ще го направя на момента, но хайде да не ми се сърдиш за това което ще кажа, да приключим с въпроса.

  4. #894
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    Има хора които ядат само луканка и филе Елена , други които обичат варената македонка

  5. #895
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Не че ти водя сметка, или че нещо друго. Ама ако имаш 400 кошера и 10 тона мед и се занимаваш само с това, ще продаваш ли на 3.6-3.8лв. !?! Вярно, Август месец обещаваха и 5лв на едро. Ама колко човека се “докачиха“ до тая цена!?! Тук при мен фирмата от Раковски е “обрала“ едрите количества и на 10-ина колеги меда е останал. Впрочем както всяка година. Иначе 300-700кг не е проблем да се продадат. В София.
    Не познаваш човека, а искаш да му направиш сметката :-):-). Айде сега сметни, че вади средно по 100 кг от кошер, мислиш ли че на 4 лв пак не му се връзва печалба. Що всеки гледа в канчето на другия , а не направи нещо по въпроса за изкара повече продукция на брой пчелно семейство. Това пчеларите и циганите от село не могат да догонят.

  6. #896
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Тази тема е една от най-добрите във форума и ме е яд, че се разводнява. Нали има тема за цена на меда, която също чета с удоволствие, но по друга причина, добре ще е последните двайсетина постинга да бяха там.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #897
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Не познаваш човека, а искаш да му направиш сметката :-):-). Айде сега сметни, че вади средно по 100 кг от кошер, мислиш ли че на 4 лв пак не му се връзва печалба. Що всеки гледа в канчето на другия , а не направи нещо по въпроса за изкара повече продукция на брой пчелно семейство. Това пчеларите и циганите от село не могат да догонят.
    Тц, тц, тц. Да ти отговоря като циганин, щом сравняваш селските пчелари с цигани...... Та, не ми и трябва да познавам такъв човек. Той си вади неговия мед, аз си вадя моя.(колкото и да е) Къде видя да питам за себестойност.??????????? Другия вариант, (щото се намесваш) ти имаш 200 кошера. Вадиш 20 тона мед. Ще го продадеш ли на 3.8лв. И ще се хвалиш ли по сайтовете че си доволен от сегашната цена.
    П.П. Не извъртай темата към себестойността. МОЛЯ!

  8. #898
    Цитат Първоначално публикувано от динев Виж публикацията
    А Вариант1: Българския пчелар е тъп, обида ли е? Според Българския пчеларски форум НЕ!
    Никого не съм нарекъл - тъп (макар, че наистина смятам някои за такива). Попитах Матеев какво мисли. А за мен си прав.

  9. #899
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Не че ти водя сметка, или че нещо друго. Ама ако имаш 400 кошера и 10 тона мед и се занимаваш само с това, ще продаваш ли на 3.6-3.8лв. !?! Вярно, Август месец обещаваха и 5лв на едро. Ама колко човека се “докачиха“ до тая цена!?! Тук при мен фирмата от Раковски е “обрала“ едрите количества и на 10-ина колеги меда е останал. Впрочем както всяка година. Иначе 300-700кг не е проблем да се продадат. В София.
    Нямам толкова кошери и не мисля да ги правя толкова, въобще някога. Просто не смятам да се занимавам професионално с пчеларство. От 20 години ми е само хоби и добър страничен доход.
    Но ако имах толкова мед, щях да го продавам на търговци на каквато цена се спазарим. Вероятно на пазарната към дадения момент. Не мисля че, бих имал други възможности. И ако реша, че тази дейност не ме устройва, ще я прекратя. Просто е.

    П.с. Сега видях последния пост на tarty, та ще ти отговоря в аванс. За последните 3 години, себестойността на моя мед е около и под ЛЕВЧЕ, така че, сам прецени на каква цена мога да го продавам за да съм на печалба.
    Този пост е редактиран от Юрий Цветков; 07.12.2016 в 14:09.

  10. #900
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Не мисля, че себестойността на кило мед е еднаква при 20-30 кошера и при 300-400. Еле пък 1300. Ама да не задълбаваме че ще се избием тука. Ето Матеев пуска разни сметки....да пусне изчисление на кило мед и всеки да си прави сметката.

 

 
Страница 90 от 121 ПърваПърва ... 40808889909192100 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •