Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 109 от 121 ПърваПърва ... 95999107108109110111119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,081 до 1,090 от общо 1210
  1. #1081
    Потребител
    Регистриран
    11.04.2015
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от bai-pe6o Виж публикацията
    даа, производството и свойствата на пластмасите са най-различни...Химията си е доста сложна наука... Лично мен ме изтересува бидоните , които са ширпотреба ( за вино , зеле и т.н.) дали биха свиршили работа за инвертаза при температура не повече от 60 градуса. Навсякъде ги ползват при външни и стайни температури (-20С +40С). Смятам , че 20 градуса отгоре не са фатални , но знам ли ?!?Намират се лесно и са доста евтини спрямо неръждавейката, от хранително-вкусовата промишленост се намират втора ръка по за 20 кинта бройката(200л-220л).
    Единственият бидон за твоето начинание е синият за съхранение на химикали ,от чист полиетелен е, не старее и нито изпуска нито поглъща вещества от съхраняваните, втора употреба от цеховете за разфасовка на химикали за растителна защита , аз лично ползвам резервоари от нераждавейка 316L.
    От хранително вкусовата стават ,но да са тези които се реже горният капак и са светло сини.

  2. #1082
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    В купешките питки какво мислите, че има? Сироп се дава на пчелите не за да произвеждат от него мед. Не мога да разбера къде е притеснението. Който е решил да мами, нищо не му пречи да храни със захар. Няма да има инвертаза, но резултата ще е същия.
    Агро , аз не храня със инверт и питки .
    Пиша го от доста време . Но няма , кой да чете ?

  3. #1083
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Агро , аз не храня със инверт и питки .
    Пиша го от доста време . Но няма , кой да чете ?
    Ако ти се наложи да възстановяваш след масов мор или увеличаваш бройката бързо, няма друг избор. Какво, мед ли ще купуваш, за да ги форсираш? В пъти по-безопасно ще е със сироп.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #1084
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ако ти се наложи да възстановяваш след масов мор или увеличаваш бройката бързо, няма друг избор. Какво, мед ли ще купуваш, за да ги форсираш? В пъти по-безопасно ще е със сироп.
    Ако имаш голям мор, най вероятно ще имаш излишъци на мед, зависи и от какво е този мор, тогава с повече знание и умение, ще възстановиш бързо(справка Друмев). А за увеличението, не случайно навсякъде пишат ,не повече от 1/3,времето се мени пиши ги 1/2

  5. #1085
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Ако имаш голям мор, най вероятно ще имаш излишъци на мед, зависи и от какво е този мор, тогава с повече знание и умение, ще възстановиш бързо(справка Друмев). А за увеличението, не случайно навсякъде пишат ,не повече от 1/3,времето се мени пиши ги 1/2
    Аааааа Барков, ти като четеш глупости не значи, че не става увеличение .

  6. #1086
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Аааааа Барков, ти като четеш глупости не значи, че не става увеличение .
    Ти още не си издал книгата, та за момента се придържам към наличната литература . Ако не ме лъже паметта, тази година за сефте удвояваш, ще се радяам пролетта да си успял, аз също тази година съм направил над 80%отводки но каквото не ми е харесало е обединено, но по принцип не съм привърженик на идеята (х3 или х4)

  7. #1087
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Ти още не си издал книгата, та за момента се придържам към наличната литература . Ако не ме лъже паметта, тази година за сефте удвояваш, ще се радяам пролетта да си успял, аз също тази година съм направил над 80%отводки но каквото не ми е харесало е обединено, но по принцип не съм привърженик на идеята (х3 или х4)
    Тя книгата е като изляза в пенсия, ама миналата какво направих пак с увеличението? Четеш ама много пропускаш или четеш избирателно, за да не кажа пропускаш очевадни неща или аз нещо спрях да пиша.

  8. #1088
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Хаха, профито отгоре ма преби - бидони от цехове за разфасовка на РЗ химикали?!? И тва после за хранителен продукт? А стига ве...
    Значи истинските "сини" бидони имат маркировка PEHD, на български е ПЕВП - полиетилен висока плътност. Сини е в кавички, защото има такива и бели, и светлокафяви, и тъмносиви /такъв тъмносив, 60литров имам два броя, които са поне на 20 години и в единия си правя зеле, другия за зеле е 120 литра, оригинално син/. Има разбира се и нови на пазара, както и нови сини, които не са от ПЕВП... Като ще е втора употреба, нека поне да е сигурно, че преди в него е имало ХВП.
    П.п. Между другото, една колежка си вари бурканите с бързовар в пластмасова кофа от латекс. Аз това не съм го пробвал /имам си ламаринена кофа/ но го имам предвид за аварийни ситуации.
    П.п.п. Мисля че се разбрахме, но все пак - маркировката в масовия случай е HDPE.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #1089
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Аааааа Барков, ти като четеш глупости не значи, че не става увеличение .
    Янчо не са никакви глупости ама на твоя пророк му взеха думата тук та не може да потвърди, но Друмев след голямата смрътност си въстанови пчелина с меда от загиналите семейства и използва технологията на Алексея Ивановича Демко
    Источник: ж-л «Пчеловодство» 1966г. №7.

    Герой труда — Сибирский пчеловод А.И. Демко

  10. #1090
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Янчо не са никакви глупости ама на твоя пророк му взеха думата тук та не може да потвърди, но Друмев след голямата смрътност си въстанови пчелина с меда от загиналите семейства и използва технологията на Алексея Ивановича Демко
    Источник: ж-л «Пчеловодство» 1966г. №7.

    Герой труда — Сибирский пчеловод А.И. Демко
    Уффффф пак не си разбрал, де прочете за меда, че не съм съгласен с Барков? Изказването ми е за бройката, която споменава той и изказването, че не е привърженик на многото отводки ама така ще е щом почва да вади мед от овошки и спре чак септември да върти центрофугата, как в такъв случай да му се правят отводки, то му стига да улови на комшиите рояците . До преди няма и месец се разхожда с късите гащи и тениска, а ние вече бяхме с вълнените дрехи.

 

 
Страница 109 от 121 ПърваПърва ... 95999107108109110111119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •