Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 111 от 121 ПърваПърва ... 1161101109110111112113 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,101 до 1,110 от общо 1210
  1. #1101
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Чичо Буч Виж публикацията
    Здравейте! Четох много във форумите за това как да си приготвим сами инвертиран сироп. Може би не съм разбрал всичко и затова имам въпрос. Правя си казан с водна риза и се чудя коя температура трябва да следи терморегулатора- тази във водната риза или на сиропа. Ако можете, помогнете ми.
    Матеев го е обяснил някъде в тази тема мисля, но трябва да потърсиш.

  2. #1102
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Чичо Буч Виж публикацията
    Здравейте! Четох много във форумите за това как да си приготвим сами инвертиран сироп. Може би не съм разбрал всичко и затова имам въпрос. Правя си казан с водна риза и се чудя коя температура трябва да следи терморегулатора- тази във водната риза или на сиропа. Ако можете, помогнете ми.
    Ензимната реакция протича в захарния разтвор /сиропа/. Там е мястото на температурния контрол. Терморегулатора следи нея, за да командва водната риза. Ще има инертност на системата, опитно ще се установи.
    Има още един ензим - той може да превръща глюкозата във фруктоза. Посредством него се добиват високофруктозни сиропи. Догодина мисля да пробвам - високофруктозният сироп трудно кристализира дори и при високи концентрации, което е удобно.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #1103
    Наблюдател
    Регистриран
    17.02.2017
    Мнения
    4
    Пчеларски район
    с.Дичин
    Ензимът, за който говориш се казва глюкозоизомераза, но не ми се струва удачно глюкозата да бъде разграждана, защото на кашона на Апиинверт изрично пише, че състава на сиропа е глюкоза и фруктоза. Между глюкозата и захарозата в захарта има химическа връзка, която след инвертирането се разпада и в сиропа има смес от двете. Не се знае какъв ще е ефекта на този ензим върху пчелите освен че сиропа няма да кристализира. Но все пак пробвай.

  4. #1104
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Да, ама се оказва, след консултация с дебелите книги, че глюкозоизомеразата е приложима само към разтворите от чиста глюкоза /обикновено получена от царевично нишесте/, като се получава съотношение глюкоза/фруктоза около 1:1. Това ние така и така си го получаваме от захарта при инвертирането и с ензим. Разделянето по-нататък на глюкозата и фруктозата докъм 90% фруктозен сироп става на колона /реактор/ с йонообменни смоли, т.е. неприложимо в домашни условия. Така че варианта е да се снабдя с готов супервисокофруктозен сироп с 80-90% фруктоза, или да си купя готова кристална фруктоза. И двете се продават, въпрос на цена.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #1105
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Еее, вие стигнахте до врялата вода, от която някои 'ора и мед пра'ят. То остави туй, ами се мъчат да прода'ат. Де смогват, де не.

  6. #1106
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Еее, вие стигнахте до врялата вода, от която някои 'ора и мед пра'ят. То остави туй, ами се мъчат да прода'ат. Де смогват, де не.
    Смогват само някои, основно свързани с обществени поръчки за мед. Но вината не е на този, който яде баницата, а на този, който му позволява. В този смисъл и тук е както навсякъде у нас - краде се. Ама много се краде. А опитите на пчеларя да си намали труда, без да вреди на качеството, в случая нямат нищо общо.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #1107
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Смогват само някои, основно свързани с обществени поръчки за мед. Но вината не е на този, който яде баницата, а на този, който му позволява. В този смисъл и тук е както навсякъде у нас - краде се. Ама много се краде. А опитите на пчеларя да си намали труда, без да вреди на качеството, в случая нямат нищо общо.
    Чак за намаляване на труда, не мисля, че има ефект инвентирания сироп, по-скоро разходите си увеличава пчеларя. Това разбира се е мое мнение, с което може никой да не се съобразява. Както се казва всеки луд с номера си. И аз прилагам разни манипулации при работа с пчелите и не винаги водят до правилен развой, но така съм преценил, така правя.

  8. #1108
    Наблюдател
    Регистриран
    17.02.2017
    Мнения
    4
    Пчеларски район
    с.Дичин
    Поне за мен всичко, което правя е за намаляване на разходите по пчелите. Инвертираният сироп, който искам да си правя е за есенно попълване на запасите. Знам, че някои правят мед от това, но никога не бих си рискувал репутацията, за да имам печалба. Вярно, че изкупната цена на меда тази година е страшно ниска. По груби сметки домашно направения инвертиран сироп ми излиза почти на полови цена. Може и да греша. А що се отнася до намаляване на труда, си правя разни машинки като напр, за автоматично пробиване на рамки.

  9. #1109
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Днес проверих в София цената на кристалната фруктоза - 2,90 за кг с ддс, на торби по 25 кг. Чистота 99,95% и 0,05% вода. Взех спецификацията, ако някой го интересува, мога да я снимам. Имаше и изосуит на 12 кг туби, но цената е прекалено висока. Смятам да пробвам с добавена фруктоза към инвертирания сироп дали няма да докарам сиропа над 75%, без да кристализира. Вероятно ще се получи, но се притеснявам да не стане много хигроскопичен такъв сироп и да поема бързо влага, ако стои незапечатан по питите. Тайничко се надявам да измисля начин да зареждам празни пити с такъв сироп и да ги слагам над семейството като медови корпус. Хем зимата спокойствие, хем напролет манджата им налице. Ако остане - питите белязани и в хладилната камера за гладни времена или отводки.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #1110
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Днес проверих в София цената на кристалната фруктоза - 2,90 за кг с ддс, на торби по 25 кг. Чистота 99,95% и 0,05% вода. Взех спецификацията, ако някой го интересува, мога да я снимам. Имаше и изосуит на 12 кг туби, но цената е прекалено висока. Смятам да пробвам с добавена фруктоза към инвертирания сироп дали няма да докарам сиропа над 75%, без да кристализира. Вероятно ще се получи, но се притеснявам да не стане много хигроскопичен такъв сироп и да поема бързо влага, ако стои незапечатан по питите. Тайничко се надявам да измисля начин да зареждам празни пити с такъв сироп и да ги слагам над семейството като медови корпус. Хем зимата спокойствие, хем напролет манджата им налице. Ако остане - питите белязани и в хладилната камера за гладни времена или отводки.
    Баси пчеларите, баси бранша, баси ужаса.

 

 
Страница 111 от 121 ПърваПърва ... 1161101109110111112113 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •