Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 110 от 121 ПърваПърва ... 1060100108109110111112120 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,091 до 1,100 от общо 1210
  1. #1091
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Уффффф пак не си разбрал, де прочете за меда, че не съм съгласен с Барков? Изказването ми е за бройката, която споменава той и изказването, че не е привърженик на многото отводки ама така ще е щом почва да вади мед от овошки и спре чак септември да върти центрофугата, как в такъв случай да му се правят отводки, то му стига да улови на комшиите рояците . До преди няма и месец се разхожда с късите гащи и тениска, а ние вече бяхме с вълнените дрехи.
    Извинявам се за недоразумението!
    А Барков на всичко отгоре практикува и малко номадско пчеларство.

  2. #1092
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    ...зависи и от какво е този мор...
    Ако не знаеш от какво е, смееш ли да храниш с този мед? Аз от моя сварих ракия / с кайсии/ по съвети от тука, таман сега я пия, екстра се получи.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #1093
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ооооо, г-н Иванов, къде се губиш като черния пипер през комунизЪма? И не само.
    Той гледа от високо и при необходимост прави генералните заключения от дискусията.

  4. #1094
    Наблюдател
    Регистриран
    13.01.2016
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    Sofia

    За йонообменната смола

    KostadinNK
    Къде видя размера на филтъра?
    Дължина 0.6 метра, а диаметър?

  5. #1095
    Наблюдател
    Регистриран
    28.03.2016
    Мнения
    13
    В друго подобно изследване, пак със смоли. В момента не мога да го намеря. Възможно е да са го махнали.

  6. #1096
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Не е много по темата, но да споделя. Миналата седмица забърках обикновен захарен сироп /не инвертиран/ 65 % директно в реактора с бъркалката без никакво загряване на водата, направо от водопровода /15 - 16 градуса температура/. Напълних водата, пуснах бъркалката и почнах да сипвам захарта. Понеже пакетите 1 кг бяха от промоцията на сръбска захар в Лидл, сипването вървеше със скоростта на отваряне на опаковките. Действието се разви привечер, оставих бъркалката да работи и се наспах. На сутринта имах бистър сироп, все едно че съм го варил, а реактора на пипане беше студен като водопровода. Пиша това, за да се знае, че при добро разбъркване може и да не се подгрява.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #1097
    Наблюдател
    Регистриран
    28.03.2016
    Мнения
    13
    Нещо не много практично но ...
    Инвертиране на захарен сироп без никакви катализатори при:
    25C температура би отнело 440 години,
    100C температура съответно 53 дни.
    данните са от тук: https://chemistry.stackexchange.com/...-boiling-water

  8. #1098
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от KostadinNK Виж публикацията
    ...Инвертиране на захарен сироп без никакви катализатори при: 25C температура би отнело 440 години...
    Пише, че за това време ще се хидролизира 50 % от наличната захароза , не всичката
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #1099
    Наблюдател
    Регистриран
    28.03.2016
    Мнения
    13
    Да 440 за 25C и само 50% :Thus, a solution of sucrose in water should be 50% decomposed into monomers after 440 years -- at 25 °C.
    и 53 дни за 99% при 100C :Getting 99% degradation would take about 53 days.

  10. #1100
    Наблюдател
    Регистриран
    17.02.2017
    Мнения
    4
    Пчеларски район
    с.Дичин
    Здравейте! Четох много във форумите за това как да си приготвим сами инвертиран сироп. Може би не съм разбрал всичко и затова имам въпрос. Правя си казан с водна риза и се чудя коя температура трябва да следи терморегулатора- тази във водната риза или на сиропа. Ако можете, помогнете ми.

 

 
Страница 110 от 121 ПърваПърва ... 1060100108109110111112120 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •