Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 113 от 121 ПърваПърва ... 1363103111112113114115 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,121 до 1,130 от общо 1210
  1. #1121
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Бре, кравите да не ги гледат по природному? Или прасетата и кокошките? Не съм видял някой да търси само месо от диво прасе, че да е по природному. Или да махаме кошерите и да претърсваме хралупите в гората за мед от "диви пчели"? Освен това на никого не преча, нямам болни пчели, откакто се понаучих да се грижа за тях. Ако си мислиш, че нещо в човешката дейност е напреднало без експерименти, се лъжеш. За всичко е платена цена - дали труд, време или пари, все тая. Иначе още щяхме да сме в пещерите и да чакаме поредния астероид да смени живота на Земята. По тази логика и аз те съжалявам, задето отказваш да мислиш с главата си.
    Явно е, че няма да го разбереш, но и не съм се надявал. Относно кокошките, прасетата, овците и козите? Ами, те се редуцираха. Предстои такава редукция и на ЕРД, за която ако си кравар, ще да знаеш. Ай пак, кой как си гледа животните??? Пчелар че не си, ми е ясно, дай информация от зърнения сектор ли квичиш, или просто, по подобие на някои божества използваш скъсаната мрежа в мътната вода! Това със сигурност ще разбереш, ама ако ти е малко - да се представим публично? Така спорЪт ще е по-коректен.

  2. #1122
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Не искам да изпадам до такова ниво на разговор, кой квичи си личи.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #1123
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от morriddin Виж публикацията
    Явно е, че няма да го разбереш, но и не съм се надявал. Относно кокошките, прасетата, овците и козите? Ами, те се редуцираха. Предстои такава редукция и на ЕРД, за която ако си кравар, ще да знаеш. Ай пак, кой как си гледа животните??? Пчелар че не си, ми е ясно, дай информация от зърнения сектор ли квичиш, или просто, по подобие на някои божества използваш скъсаната мрежа в мътната вода! Това със сигурност ще разбереш, ама ако ти е малко - да се представим публично? Така спорЪт ще е по-коректен.

  4. #1124
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ... Или да махаме кошерите и да претърсваме хралупите в гората за мед от "диви пчели"? ...
    Най-скъпия мед в Русия е тоя от планините на Киргизстан.И там точно така отглеждат пчели в хралупи по дърветата в дивите гори.
    https://www.bgfermer.bg/Article/6744211
    Основния конфликт в пчеларството у нас е между желанието на "бизнеса" за бързи печалби с цената на всичко и природосъобразното отглеждане на пчелите съпътствано с производство на чисти продукти.Някои в алчността си не виждат , че основната полза от пчелите не е в продуктите, които получаваме от тях, а в ролята им за запазване на природното равновесие. Нататък мислете! Който може и иска ще разбере.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #1125
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Най-скъпия мед в Русия е тоя от планините на Киргизстан.И там точно така отглеждат пчели в хралупи по дърветата в дивите гори.
    https://www.bgfermer.bg/Article/6744211
    Основния конфликт в пчеларството у нас е между желанието на "бизнеса" за бързи печалби с цената на всичко и природосъобразното отглеждане на пчелите съпътствано с производство на чисти продукти.Някои в алчността си не виждат , че основната полза от пчелите не е в продуктите, които получаваме от тях, а в ролята им за запазване на природното равновесие. Нататък мислете! Който може и иска ще разбере.
    Все мед.

  6. #1126
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Медът също е вид инвертиран сироп, само че обогатен с туй-онуй, даже са най-различни видове сироп. Инвертирали са го пчелите и после си го ядат. Така че споко, не им даваме отрова с предварително инвертираната захар.
    Агро не искам да споря, не съм аз този които ще критикува как си отглеждаш пчелите твоя си работа.Само ще изразя несъгласие с този си пост, че меда е сироп с туй унуй и си има достатъчно литература по темата и има нещо важно за дългоживите пчели и меда същи играе роля.А що се отнася до кравите мисля, че има знячение дали ще ядът зимата сено или слама фуража не го коментирам

  7. #1127
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Все мед.
    Май нещо съмнителен ставаш сега като се сетя и амнистията на Данчо бе предсрочно прекратена а и той май на Агро нещо се опъваше

  8. #1128
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    ...Основния конфликт в пчеларството у нас е между желанието на "бизнеса" за бързи печалби...
    Бързи печалби в пчеларството - това е нещо като дървено желязо. Говори се, ама никой не го е виждал! Винаги и последователно съм защитавал честния труд, независимо дали е пчеларски. Бързи печалби може да има в друга една област на човешката дейност, с която аз принципно отказвам да имам общо /със съответните последствия/.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #1129
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Май нещо съмнителен ставаш сега като се сетя и амнистията на Данчо бе предсрочно прекратена а и той май на Агро нещо се опъваше
    Конспиративните теории не са от вчера и лесно хващат дикиш. От форума познавам само Тарти, Бат Тянко, Валтер Желязков и ТСК/баниран/. Модератора даже не знам къде му е страната на чудесата. Дори бих помолил да преместим целия този спам, където му е мястото.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #1130
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Конспиративните теории не са от вчера и лесно хващат дикиш. От форума познавам само Тарти, Бат Тянко, Валтер Желязков и ТСК/баниран/. Модератора даже не знам къде му е страната на чудесата. Дори бих помолил да преместим целия този спам, където му е мястото.
    Шегувам се.
    А за модератора имам добро мнение, също не го познавам ама долу горе знам къде е Страната на Чудесата.
    Желая ти успех в това къде си намислил ама в България периода без пило е къс.

 

 
Страница 113 от 121 ПърваПърва ... 1363103111112113114115 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •