Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 112 от 121 ПърваПърва ... 1262102110111112113114 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,111 до 1,120 от общо 1210
  1. #1111
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Баси пчеларите, баси бранша, баси ужаса.
    Що бре това Ретбул за питбули

  2. #1112
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Що бре това Ретбул за питбули
    Жорка, на първа паша ще въртиме Step.

  3. #1113
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    agro, взе да правиш много експерименти и отиваш към нашата къща, внимавай

  4. #1114
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Трябва да се пробва. Постоянно. Иначе си стоим в мизерията и батака при мед 4 лв. Вие, ако искате, стойте там, аз нямам намерение да го правя без съпротива. Както нямам и намерение да правя фалшификации. За това има много по-лесни начини, за които не е трудно да се информира човек.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #1115
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Трябва да се пробва. Постоянно. Иначе си стоим в мизерията и батака при мед 4 лв. Вие, ако искате, стойте там, аз нямам намерение да го правя без съпротива. Както нямам и намерение да правя фалшификации. За това има много по-лесни начини, за които не е трудно да се информира човек.
    Има ли изследване на пчели отрасли с инверт вместо мед дяли оказва влияние на по късен етап в анатомията им и на начина на преработване на нектара в мед.Аз нямам идея питам от любопитство.

  6. #1116
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Има ли изследване на пчели отрасли с инверт вместо мед дяли оказва влияние на по късен етап в анатомията им и на начина на преработване на нектара в мед.Аз нямам идея питам от любопитство.
    Може и да няма, но трябва да си по - търпелив. Отглеждането на пчели вече усилено клони към този начин на хранене и след определен период от време ще има такива наблюдения.

  7. #1117
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Може и да няма, но трябва да си по - търпелив. Отглеждането на пчели вече усилено клони към този начин на хранене и след определен период от време ще има такива наблюдения.
    Туй с инверта масова практика ли е по Белия
    Свят.

  8. #1118
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Медът също е вид инвертиран сироп, само че обогатен с туй-онуй, даже са най-различни видове сироп. Инвертирали са го пчелите и после си го ядат. Така че споко, не им даваме отрова с предварително инвертираната захар.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #1119
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    agro, направо те съжалявам, братле!
    Същевременно се надявам да не пристигнеш в радиус 30км от пчелина ми, че ша влезна у криминалната статистика.
    Експериментатори като теб, с лопата да ги ринеш, па после едно реване: Пчелите ми умират, има акар, има нозема, има гнилец... и т.н., и т.н.
    Ами ще има! И не пчелни, ами и пучи въшки ще хванат тези пчели щом се напиняте да подминете природата!
    Уж си интИлигенция, пък забравяш, че експериментите се правят в контролирана среда? Къде е твоята и какво причиняваш на съседите си с тези си "опити"?
    Аз знам какво, помисли ти!

  10. #1120
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от morriddin Виж публикацията
    agro, направо те съжалявам, братле!
    Същевременно се надявам да не пристигнеш в радиус 30км от пчелина ми, че ша влезна у криминалната статистика.
    Експериментатори като теб, с лопата да ги ринеш, па после едно реване: Пчелите ми умират, има акар, има нозема, има гнилец... и т.н., и т.н.
    Ами ще има! И не пчелни, ами и пучи въшки ще хванат тези пчели щом се напиняте да подминете природата!
    Уж си интИлигенция, пък забравяш, че експериментите се правят в контролирана среда? Къде е твоята и какво причиняваш на съседите си с тези си "опити"?
    Аз знам какво, помисли ти!
    Бре, кравите да не ги гледат по природному? Или прасетата и кокошките? Не съм видял някой да търси само месо от диво прасе, че да е по природному. Или да махаме кошерите и да претърсваме хралупите в гората за мед от "диви пчели"? Освен това на никого не преча, нямам болни пчели, откакто се понаучих да се грижа за тях. Ако си мислиш, че нещо в човешката дейност е напреднало без експерименти, се лъжеш. За всичко е платена цена - дали труд, време или пари, все тая. Иначе още щяхме да сме в пещерите и да чакаме поредния астероид да смени живота на Земята. По тази логика и аз те съжалявам, задето отказваш да мислиш с главата си.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 112 от 121 ПърваПърва ... 1262102110111112113114 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •