Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 1210

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554

    ИНВЕРТИРАН СИРОП

    Много често говорим за този сироп.Нека споделим кой и как го приготвя.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Има различни рецепти за приготвяне на инверт. захарен сироп, който е предпоставка за рационално и физиологично хранене на пчели!
    Приготвянето му изисква време - по някои рецепти повече, при други - по-малко, оптимална температура и често разбъркване.
    Аз предпочитам да закупя готов, ползвах такъв през изминалата година и съм изключително доволен от развитието на пчелните семейства.
    Тъй като преди време бях обвинен от някои колеги, че правя реклама на някои фирми, мога да пусна адрес, телефон и актуални цени на ползвания от мен продукт(инверт.захарен сироп), след изричното разрешение на администратора или модераторите на форума! Уверявам ви, че не съм свързано лице и нямам никакъв интерес от продажбата! Цените, които при разрешение ще обявя са тези, на които аз купувам!

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Да,направи го,няма никакъв проблем всеки от нас да знае какво има на пазара и колко струва.Нека да е в ЦЕНИ.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950

    ИНВЕРТИРАН ЗАХАРЕН СИРОП

    Apiinivert
    Сироп с фруктоза
    Apiinvert представлява сироп, 100% естествена храна, съставена от захароза и нейните съставни части: фруктоза и глюкоза. Apiinvert съдържа само захари, които са лесно смилаеми от пчелите и не затруднява храносмилането им. Високото съдържание на фруктоза означава, че продуктът показва слаба тенденция към кристализиране (гранулиране) в пчелната пита, дори и при ниски температури. Ето защо е невъзможно пчелите да гладуват при пълна пита.
    Apiinvert – предимства и представяне
    Готов за употреба, без добавяне на вода
    Високо съдържание на фруктоза, идеална консистенция, не кристализира
    Бързо натрупване в питата – възможност за късно зимно хранене
    Високото съдържание на сухо вещество означава бързо оползотворяване на храната
    Микробиологично стабилен, с дълъг срок на годност


    Обичайна употреба
    Празнини в потока на нектара, късно зимно хранене

    Кашон 12.5 кг.(5 х 2.5 кг. опаковка) = 28.01 лв.
    Кофа 14 кг.(кофа с практичен капак) = 30.31 лв.
    Кашон 28 кг.(2 х 14 кг. туба с дозатор) = 56.75 лв.
    Барел 160 кг.(барабан контейнер) - няма наличност; няма цена

    Над 2000 кг. - отстъпка 5%
    Над 5000 кг. - по договаряне

    Аграна Трейдинг ЕООД
    София 1360
    ул. Андрей Германов 11(кв.Обеля - м/у Обеля и Люлин - бивши митнически складове)
    тел +3592 925 00 03
    факс + 3592 925 00 23

    моб.тел.: 0885/23 52 53 - Ясен Кръстев - търговски директор

  5. #5
    Искам да попитам как се прилага Апиинверт разрежда ли се 1 към 1 с вода или се дава направо.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    доставят ли се по куриер

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    07.10.2016
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    хасково
    Здравейте,колеги.НОВ съм.Изчел съм цялата тема.Какво ще кажете за този начин на приготвяне на инвертиран сироп? https://www.youtube.com/watch?v=9qeWP6lC5ws
    Този колега твърди,че сиропа се приготвя за 1,30h.Използва крем тартар. http://sladkatakushta.com/brashna/kremotartar-80-g.html

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    На мен ми прилича на варене на сладко.

  9. #9
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от a_s_ivanov Виж публикацията
    Здравейте,колеги.НОВ съм.Изчел съм цялата тема.Какво ще кажете за този начин на приготвяне на инвертиран сироп? https://www.youtube.com/watch?v=9qeWP6lC5ws
    Този колега твърди,че сиропа се приготвя за 1,30h.Използва крем тартар. http://sladkatakushta.com/brashna/kremotartar-80-g.html
    Високата температура силно увеличава съдържанието на HMF (хидроксиметилфурфурол) във сиропа, като при количества над 40 mg/kg сиропа става отровен както за пчелите, така и за хората. Именно поради тази причина е редно да се избягват всякакви методи, които изискват висока температура на обработката.

    В нормалния мед HMF-то е от порядъка на 2.5-3.5 mg/kg. По това се познава, че медът е пресен (тазгодишен). При престой на меда тази стойност постепенно започва да се увеличава. При топлинни обработки също се увеличава.

    Ако ти правиш сироп по този метод с варенето, HMF-то ще стане поне 20-25 mg/kg. И ако случайно попадне в меда - този мед въобще няма да бъде изкупен. Да не говорим, че такива високи стойности вече са вредни за пчелите, а над 40 mg/kg са вредни и за хората.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    04.12.2016
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    Силистра
    Здравейте! Приготвям инвертиран сироп с машина по рецепта: 100 кг. захар, 42 л. вода и 10 гр. Инвертаза. Понеже ми остана едно шише от есенното подхранване и реших да го оставя за на пролет, но на дъното на шишето около 1-2 см. започва да се озахарява. Някой може ли да ми обясни причина?

 

 
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •