Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 99 от 121 ПърваПърва ... 4989979899100101109 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 981 до 990 от общо 1210
  1. #981
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Според теб , дали го правят толкова задълбочено ?
    Слънчо , ти написа кога и как се подхранва .
    Подхранването е стимул , а не за да се вади мед .

    p.s. Точно , защото храня с мед реколта 2017 я продадох . Стари мои клиенти , че и още искат .
    Оставих едно тенеке за мен .

  2. #982
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Ето файла за захарите и сиропите, който инж. Матеев намери на английски по-напред из темата. Помъчих се да го преведа, колкото мога с машинния превод. Редактирах по-интересното, някои неща оставих както са си от Гугъл преводача. Файла е конвертиран към Word, който може, да подобрява превода.
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #983
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Аз не си продадох половината букет без пари за 4лв. килото, и им правя инверт от 2 части мед и 1 част вода - става перфектен инвертиран сироп, като им го наливам в хранилките и пчелите са бухват по 7-8 в хранилките, като камикадзета са.....излиза ми 2,67лв литъра...но смятам, че ги подхранвам с най-добрия инвертиран сироп, техния си естествен.

  4. #984
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ето файла за захарите и сиропите.....
    Ей , няма кой да забие един палец. Никаква благодарност, за превода и най вече за приноса в пчеларските теории и практики.

    за химик

  5. #985
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Здравейте,

    Регистриран съм от преди година, но не съм писал във форума.
    Свалям ви шапка на всички! За разлика от други форуми сте истински образец как да се прави дискусия, разбрано, конструктивно, без лигавщини, по човешки и служейки в изгода единствено на Нейно Величество Пчелата.

    Та по темата. Наистина се е получила задълбочена дискусия. Още не съм стигнал и до средата с четенето на темата, но ми изникна един съществен въпрос, който искам да обсъдим нашироко.
    Въпросът ми е следният \моля да бъда извинен, ако вече е обсъждан\:

    Възможно ли е през зимата да подхранваме пчелите с ивнертиран захарен сироп, вместо с твърда подхранка, било то чист мед, смес от захар и мед, или купена такава от магазина? Как би им се отразило високото водно съдържание при дървен кошер и при полистиролов с отлична изолация? Има ли опасност от замръзване на инверт. сироп, предвид на това, че се слага в хранилката? Завишеното водно съдържание не би ли било от полза за пчелите, като имаме на ум, че през зимата им трябва допълнително количество вода при храненето им с меда от рамките?

    В момента се сещам само за тези неща. Ако на някого му хрумнат и други въпросителни по казуса, моля да ги предостави за обсъждане!

  6. #986
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    При подхранка с мед или захарно-медено тесто не виждам проблем.
    Колкото до инвертираният сироп ( аз не го ползвам ) с него се подхранва до края на септември .

  7. #987
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Възможно ли е през зимата да подхранваме пчелите с ивнертиран захарен сироп, вместо с твърда подхранка, било то чист мед, смес от захар и мед, или купена такава от магазина? Как би им се отразило високото водно съдържание при дървен кошер и при полистиролов с отлична изолация? Има ли опасност от замръзване на инверт. сироп, предвид на това, че се слага в хранилката? Завишеното водно съдържание не би ли било от полза за пчелите, като имаме на ум, че през зимата им трябва допълнително количество вода при храненето им с меда от рамките?
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    При подхранка с мед или захарно-медено тесто не виждам проблем.
    Да де, ама градския го интересува подхранване с инверт. А тия, които хранят с бозата, нещо си мълчат.

  8. #988
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Свалям ви шапка на всички! За разлика от други форуми сте истински образец как да се прави дискусия, разбрано, конструктивно, без лигавщини, по човешки и служейки в изгода единствено на Нейно Величество Пчелата.
    Стараем се. След като видят колегите похвалата, предполагам ще вдигнем летвата още малко.

  9. #989
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    ...Има ли опасност от замръзване на инверт. сироп, предвид на това, че се слага в хранилката?...
    Във файла, който е преведен малко по-горе, са дадени температурите на замръзване на разните му разтвори и сиропи. Прочиташ и си правиш изводи. По-малко от сто страници са, заглавията на разделите са чудесно упътване.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #990
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    За трета година си правя инвертирания сироп, първата го правих 70% и част от него кристализираше, втората го направих 65% и пак имаше кристализация, но никога не замръзваше контролното шишенце във фризера, тази година го направих 60%, не знам дали ще кристализира, но контролното шишенце замръзна до половината във фризера???

 

 
Страница 99 от 121 ПърваПърва ... 4989979899100101109 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •