Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 94 от 121 ПърваПърва ... 44849293949596104 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 931 до 940 от общо 1210
  1. #931
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Въпроса е по скоро какви още по- големи простотии да очакват изкупвачите от нас. А не обратното. Антибиотици, бойни отровни, инверт, дребни производители. И после що цената била ниска? Еми хората си решиха проблема.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #932
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Точно така е , бат Тянко .
    Тук в тази тема от самото начало се начетох , кой какви казани имал и какви рецепти използвал .
    Преди година споделих мнение по този въпрос , но сега не успях да го намеря.

  3. #933
    Автор
    Регистриран
    19.02.2016
    Мнения
    146
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Именно. Например равнините на северна България все повече се превръщат във фабрики под открито небе. Там, както и да пчеларстваш, продукта ще е все по-замърсен с химията на интензивното земеделие и това няма как да се избегне. Тоест, професионалното пчеларство в тези региони си струва да е само индустриализирано, каквито вече са свинефермите, кравефермите, а вече и овцефермите. Който иска друго - ще прави пчелини по Балкана. Този процес само ще се засилва с годините.
    Това което казва rosty_sz е вярно , съгласен съм в голяма степен и с това което вие казвате . Обаче , дали ти е био пчелина или индустриален , ако ползваш " добри практики " , пак можеш да произведеш мед с показатели покриващи критериите за био такъв . Има една фирма , има си тема за нея във форума , дето купи доста мед по моя край - значи може . Лошото е , че Балкана е зает , а толкова много неграмотни , по-отношение на растителната защита се изказват - хората взеха да смятат че в България се произвежда най-отровният мед . В село има 2 магарета и един кон , овце и прасета не остана почти никой да гледа - все антибиотици ни намират ( то не е и забавно вече ( и не във всичкия , примерно в рапицата )) , и как става тоя номер ? аз през 2г си сменям 100 % от рамките , вярно захарчица давам когато трябва - нямам голям животновъден обект в 4км радиус . Инвертиран сироп в нашият климатичен пояс е безмислено да се дава , все едно да даваш на човек с временно висока кръвна захар инсулин ( ще ме прощавате за грозният пример ) .

  4. #934
    Автор
    Регистриран
    19.02.2016
    Мнения
    146
    Пчеларски район
    Добруджа
    Вие сте учител по География ( доколкото съм разбрал ) и имате представа от почвознание - може ли , да се изкарват сегашните добиви ( 300+ Слънчоглед , 700+ Царевица , 700+ Пшеница ) от Добруджанския Чернозем ( доста беден като опре до хумусно съдържание ) , без химия ? Че местата където бяха селскостопанските летища още си личат - то уж са ниви сега ама тор и препарати през комунизъма бяха варсат стоварени там .
    Така , това лирично отклонение може да се квалифицира като спам .
    Но като Катон Стари и аз да кажа - Спрете да храните с инвертиран сироп - няма смисъл .

  5. #935
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Потребителя kalpak получава предупреждение за 30 дневен БАН, заради системно подстрекаване към фалшификация на пчелният мед и уронване престижа на пчелните продукти!!!

  6. #936
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    А дано колегите, които не могат да изкарат мед без сироп, инверт и антибиотици, поне информират неизкупвачите, какъв мед фактически им продават.
    Кандо,финикийските знаци дотолкова са ги обсебили,че дори и на близките си няма да кажат.А камо ли на случайните клиенти.Така мисля аз,защото от няколко години се сблъсквам с невероятната метеморфоза обхванала мои познати или близки приятели–пчелари.Просто не мога да ги позная/имах коренно различно мнение/.Хранене целогодишно.Питам–защо бе Петкане? Отговор–раменния. Мислех,че е само при програмистите.Не! Посевместно! Всички!Наред! Такава е действителността сега.

  7. #937
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Споко бе, клиентите са като прасета. Ще кльопат всичко що им се рекламира. Дали от “стария потомствен пчелар“, дали от пчеларя ЗП, дали от преработвателите от Пловдивска област....или от швабите. Ще кльопат, разбират им цафарите от мед.....
    П.П. Някой клиенти даже ще излязат по-големи разбирачи от пчеларите....

  8. #938
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията

    ....имам изследвания и на питки, направени на гръцка машина по технологията сваряване на сиропа с добавена киселина в него, и после въртене във високооборотен шнек и продухване под налягане с въздух, което създава пухкава бяла каша, превръщаща се след изстиване в питка. Та при изследване на такава питка се оказа, че ХМВ-то е сравнително малко (3.5-4.5 mg/kg), но това е защото инвертирането е много лошо (неинвертираните захари са повече от инвертираните).
    Отне ми три дни, докато се сетя къде съм чел това мнение. Започнах да го търся, заинтригуван от думите на Валери Йорданов в един от клиповете му, относно това, че питките, с които подхранваме, са всъщност втвърден инвертиран сироп. На база на тези му думи и на опита с кристализирането на инвертирания сироп в тубите и бутилките ми хрумна да потърся технологията за производство на твърдата храна за пчели. Дотук открих само горе цитираното мнение на инж. Матеев. Чудя се дали при постоянно бъркане и постепенно отнемане на водата от сиропа няма да успея да постигна консистенцията на бялото тесто от купешките питки. Имам вакуум дестилатор с бъркалка, както и вакуум помпа. Ако взема да си довърша кондензатора преди помпата, може да пробвам. Някой наясно ли е с технологията на правене на питките?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #939
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Питай някой производител на нуга халва.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #940
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Питай някой производител на нуга халва.
    Там играе и яйчен белтък, не е това. А доколкото чувам, апиинверта се приготвя чрез ензим, имобилизиран върху твърд носител. Така ензима не остава в сиропа и не излиза при пробите. Аз пък нагрявам готовия сироп до 85 градуса за десетина минути, надявайки се денатурирания, вече неактивен ензим да не излиза на анализ, ако случайно попадне в меда. Но повече ми е интересно как се прави тесто от инвертиран сироп без пудра захар.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 94 от 121 ПърваПърва ... 44849293949596104 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •