Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 83 от 121 ПърваПърва ... 3373818283848593 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 821 до 830 от общо 1210
  1. #821
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kubio Виж публикацията
    Да, толкова ли е непосилно да надпишеш рамката/корпуса и да го върнеш точно там, откъдето си го взел?!?
    По-скоро е безмислено...

  2. #822
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    По-скоро е безмислено...
    абе, всеки си има тиква на раменете... мозък с фуния не се налива.
    информация има достатъчно, който може я намира и който може я разбира...
    ай' със здраве!

  3. #823
    Наблюдател
    Регистриран
    07.10.2016
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    хасково
    Здравейте,колеги.НОВ съм.Изчел съм цялата тема.Какво ще кажете за този начин на приготвяне на инвертиран сироп? https://www.youtube.com/watch?v=9qeWP6lC5ws
    Този колега твърди,че сиропа се приготвя за 1,30h.Използва крем тартар. http://sladkatakushta.com/brashna/kremotartar-80-g.html

  4. #824
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    На мен ми прилича на варене на сладко.

  5. #825
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от a_s_ivanov Виж публикацията
    Здравейте,колеги.НОВ съм.Изчел съм цялата тема.Какво ще кажете за този начин на приготвяне на инвертиран сироп? https://www.youtube.com/watch?v=9qeWP6lC5ws
    Този колега твърди,че сиропа се приготвя за 1,30h.Използва крем тартар. http://sladkatakushta.com/brashna/kremotartar-80-g.html
    Високата температура силно увеличава съдържанието на HMF (хидроксиметилфурфурол) във сиропа, като при количества над 40 mg/kg сиропа става отровен както за пчелите, така и за хората. Именно поради тази причина е редно да се избягват всякакви методи, които изискват висока температура на обработката.

    В нормалния мед HMF-то е от порядъка на 2.5-3.5 mg/kg. По това се познава, че медът е пресен (тазгодишен). При престой на меда тази стойност постепенно започва да се увеличава. При топлинни обработки също се увеличава.

    Ако ти правиш сироп по този метод с варенето, HMF-то ще стане поне 20-25 mg/kg. И ако случайно попадне в меда - този мед въобще няма да бъде изкупен. Да не говорим, че такива високи стойности вече са вредни за пчелите, а над 40 mg/kg са вредни и за хората.

  6. #826
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Този начин на инвертиране на захари (чрез висока температура и някаква киселина) е коментиран преди време......НО и образуването на ХМФ също. Чудя се ако някой знае колко отрова имаме в яденето, дали би ял същите храни...

    "Не вярвайте на мнения, а на факти!" Р. Кийосаки

  7. #827
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Колко ли ХМФ има в сладката, които се правеха от всички преди време? Захар, температура, лимонтозу ... има всичко необходимо за много ХМФ...

  8. #828
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    Много сладкарски цехове купуват изосоит и си правят тортите който ядем всички

  9. #829
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от freelancer_bg Виж публикацията
    Колко ли ХМФ има в сладката, които се правеха от всички преди време? Захар, температура, лимонтозу ... има всичко необходимо за много ХМФ...
    Проф. Фридрих Рутнер дава една рецепта с млечна киселина . В краят на 70-те на ХХ век с минимални количества ХМФ .
    Ще я пробвам и ще видя как е .

  10. #830
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Проф. Фридрих Рутнер дава една рецепта с млечна киселина . В краят на 70-те на ХХ век с минимални количества ХМФ .
    Ще я пробвам и ще видя как е .
    Ако споделиш и самата рецепта ,ще почерпя
    Милен Михов

 

 
Страница 83 от 121 ПърваПърва ... 3373818283848593 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •