Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 70 от 121 ПърваПърва ... 2060686970717280120 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 691 до 700 от общо 1210
  1. #691
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    При показаната от колегата бъркалка истинско разбъркване има само в момента на тръгване и в момента на спиране на мотора. При това положение за него най-добре ще е ако мотора работи в режим старт/стоп на всеки няколко секунди.

  2. #692
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    При показаната от колегата бъркалка истинско разбъркване има само в момента на тръгване и в момента на спиране на мотора. При това положение за него най-добре ще е ако мотора работи в режим старт/стоп на всеки няколко секунди.
    на вътрешният казан по стените има около 10-12 ребра с дължина 4-5 см. и с височина до 2 см. Тоест това условие е изпълнено,но какво установихме днес 1 ден след теста.То е ясно от раз трудно ще се получат нещата. Вчера когато точихме сиропа на температура от около 30 гр. изглеждаше ок ,без мирис с хубав жълтеникав цвят ,бистър.Днес след като е изстинал сиропа помътня и по стените на тубите се образуваха много малки ситни кристалчета.Най вероятно процеса на инвертиране не е протекъл както трябва. Дали причината е ,че разтворихме първо захарта и след това сложихме ензима не знам .Сиропа иначе е много гъст и може би е по добре както Матеев е споменавал да се прави сироп от около 60 , 65 процента.ако е 60 процента тоест 60 килограма захар и 40 литра вода 5-6 грама инвертаза много или малко ще са.времето за инвертиране от 24 часа е недостатъчно .

  3. #693
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Това че първо разтваряш захарта и после инвертираш не е проблем, но защо температурата при завършване на процеса (точенето на сиропа) е 30 градуса, при положение че през целия 24 часов период трябва да е 55 градуса, а сиропа бавно изстива? Може би го точиш доста след 24 часовия период?

  4. #694
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Да изчакахме да поистине и тогава го източихме , но не това е проблема. Тази вечер колегата е варил ракия и на края е решил и мушнал едната туба в охладителя да види кво ще стане ....и сиропа е придобил първоначалното си състояние , тоест бистър без мирис , но на дъното се е образувал един филм от кристаризирала захар може би около 1 кутре ,което ме навява на мисълта ,че инвертирането не е завършило ,но това ще го отстраним след няколко дни при втората варка.

  5. #695
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Не отиваме ли в почина "Направи си сам" понякога далеч над техническата си подготовка и практически умения?
    Да, има го това залитане .Но какво да прави бедния български пчелар като джоба му е тънък и не може да си позволи да купува всичко.Казва си –защо да ги давам ,като мога да опитам да си го направя.Със спестените пари ще купя захар .Аз например,имам желание да се сдобия с няколко майки на Скутелатор ,но ми идват в тежест да отдела финанси за тях и затова си ги произвеждам .Е,крайречна превъзхона,но засега ме задоволяват.Така и с колегата–така или иначе ще довърши започнатото.Може да скърца,К.П.Д. –то да е ниско,но за него ще е успокоение ,че е спестил някой лев.Така мисля.А почина си е хубав–развива гънки .

  6. #696
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    При мен се получи много интересно нещо, от първите две партиди които инвертирах в две от бутилките от които бях взимал от сиропа същия се кристализира, а в другите си е нормален и в момента, както и контролната проба от първата варка която още си стой във фризера. това не мога да си го обясня на какво се дължи?

  7. #697
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    ....Така мисля.А почина си е хубав–развива гънки .
    И понякога убива хора!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #698
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    И понякога убива хора!
    Е ,те това ако се получи е много ,много лошо.Но да не спамим хубавата тема повече .Смятам ,че колегата е следил написаното и ще си направи добре сметката.

  9. #699
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Днес поради хубавото време реших да подхраня кошерите с питки.Обаче установих,че инвертираният сироп с който съм подхранвал и е останал неизяден,на няколко кошера се беше "взахарил".В същото време имаше /от същият/който си беше течен.Въпросът е :това нормално ли е?Нали инвертираният сироп не се взахарявал,уж? Или е някакъв ментак...IMG_0820.jpgIMG_0821.jpgIMG_0822.jpgIMG_0823.jpg[ATTACH]

  10. #700
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    нищо му няма може семейството да е по слабо сложи им го до отвора по близо

 

 
Страница 70 от 121 ПърваПърва ... 2060686970717280120 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 20 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 20 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •