Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 66 от 121 ПърваПърва ... 1656646566676876116 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 651 до 660 от общо 1210
  1. #651
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Е захласнахте се. Аз ползвах за пръв път тсзи есен и се получи много добре. Разположиха запасите много добре. За сега изглежда много сполучливо. Няма какво друго да дадеш през ноември за дозапасяване или направо с цел да сложат храна на място на последното пило.
    Храненето с инвертиран сироп с цел вдигане на добива могат да правят само хора които продавсъ на дребно, защото химическата инвертасза се открива супер лесно при изследвания.
    Знаете че форума се посещава и от хора от други държави и да правите такива внушения е холяма глупост.
    До сега като не си ползвал - гладни ли си ги държал? Защо им е на тези хора които продават на дребно да го слагат? Логиката е. че няма кой да им търси отговорност. Да така е, но те не могат да продадат нормалния и качествен мед та ще вземат и да го бъкат с глупости. Такава е моята логика пък. А що се отнася до внушенията. Че се тъпчат пчелите със захар под каквато и да е форма си е факт.

  2. #652
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Не съм ги държал гладни и съм ползвал питки още в началото на януари. Сега мисля да ми се размине ама като гледам колко конденз има в хранилките може и само да си мечтая. До два дни ще разбера.

  3. #653
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Е захласнахте се. Аз ползвах за пръв път тсзи есен и се получи много добре. Разположиха запасите много добре. За сега изглежда много сполучливо. Няма какво друго да дадеш през ноември за дозапасяване или направо с цел да сложат храна на място на последното пило.
    Храненето с инвертиран сироп с цел вдигане на добива могат да правят само хора които продавсъ на дребно, защото химическата инвертасза се открива супер лесно при изследвания.
    Знаете че форума се посещава и от хора от други държави и да правите такива внушения е холяма глупост.
    Ха ха ха -още един раздавач на червени ръчички.И какво стана сега -с моите глупости ,за втори път ще срина цената.Ами тези хора от "други държави " ,ако им кажа ,че моите пчели през 2015г са изяли само 150кг. захар -да не би да направят опашка на пчелина ми.Много сте принципни ,хайде няма да ходя в другата тема да ви видя кои бяхте най -крупните производители на инверт.От принципност не отразихте новината за върнатия тир с инвертаза.

  4. #654
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Не съм ги държал гладни и съм ползвал питки още в началото на януари. Сега мисля да ми се размине ама като гледам колко конденз има в хранилките може и само да си мечтая. До два дни ще разбера.
    А защо имаш кондез? Задаваш ли си този въпрос? Аз нямам.

  5. #655
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Предполагам че имам пило заради масов цъфтеж на синап в района. В понеделник го дават топло и истината ще излезе.

  6. #656
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Предполагам че имам пило заради масов цъфтеж на синап в района. В понеделник го дават топло и истината ще излезе.
    Ще почакаме до понеделник, а иначе бих задал въпроса - ако няма такова, от къде идва кондеза?

  7. #657
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    rosty_sz Ти сигурно им даваш инверта с инструкции да не му слагат ензими щот няма нужда. Исках да ви кажа че при еднаква гъстота пчелите не правят разлика между инвертиран и не инвертиран сироп. Инверта има смисъл само ако го слагаш направо в меда.

  8. #658
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Е това ще е загатка за мен. Дори и да има незапечатан "мед" от инверта той би трябвало да поема влага.
    Стана като чат и не сме в темата. Да изчакаме до понеделник и ще обсъдим фактите в подходяща тема.

  9. #659
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    rosty_sz Ти сигурно им даваш инверта с инструкции да не му слагат ензими щот няма нужда. Исках да ви кажа че при еднаква гъстота пчелите не правят разлика между инвертиран и не инвертиран сироп. Инверта има смисъл само ако го слагаш направо в меда.
    Да бе, не правят. Това пък от къде ти хрумна?

  10. #660
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    Инверта има смисъл само ако го слагаш направо в меда.
    Не си прав.Вместо да оставяме по 12-18 кг мед по 5,20 .можем да даваме по 12-18 кг инверт по около 1 лв.Това и имах предвид ,но колегата нещо май гузен не гонен хукна отгоре ми.

 

 
Страница 66 от 121 ПърваПърва ... 1656646566676876116 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •