Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 65 от 121 ПърваПърва ... 1555636465666775115 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 641 до 650 от общо 1210
  1. #641
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от n_markov Виж публикацията
    Проблем ли ще е ако вместо 24 часа по рецепта на Аналитика (http://www.analytica-bg.com/bg/enzym...ful/invertase/). времето се завиши с още 2 часа (26часа). Ще настъпи ли промяна в състава на инвертирания сироп - съставки? Завишението на времето можели да бъде сигурна гаранция за 100% инвертиране на сиропа.
    100%-ово инвертиране е невъзможно, дори и да инвертирате 1000 години. Това е така защото молекулите на инвертазата са сравнително малко на фона на общия брой молекули на захарта. Първоначално процеса на инвертиране тече бързо, защото всяка една молекула инвертаза е заобиколена от хиляди молекули захароза. В края на цикъла обаче е точно обратното - една молекула инвертаза е заобиколена от хиляди молекули вече инвертирана захар и малкото на брой неинвертирани молекули са на огромно разстояние от нея. Колкото и да бъркате сиропа, част от молекулите инвертаза никога няма да се срещнат с неинвертираните молекули захароза.

    Представете си стадион с 20 000 запалянковци, в който двама определени човека трябва да се срещнат и да се сблъскат случайно. Ами 100 години хората да се блъскат един с друг, пак има вероятност тези двамата никога да не се сблъскат помежду си.

    При това положение успешно инвертиране приемаме че има тогава, когато сиропа се е инвертирал на 95-98%. Битката за още 1 процент може да отнеме много време, така че не правете глупостта да се борите за този процент.

  2. #642
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Нещо интересно от близкото минало от миналият век а може и повече ?Технология за хранене на кошери с захарен сироп .В интерес на истината такава книга няма написана при нас .Това четиво се предаваше от баща на син .Но всичко в началото на демокрацията се обърка започнахме да правим всякакви баркочи които не преминават през пчелите и го продаваме за пчелен мед .Ето и най-добрият пример за хранене ЗАХАР-която прави ПЧЕЛИ-които правят МЕД-които прави ПАРИ .

  3. #643
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Колеги може ли някой да ми обясни защо изобщо купувате или си правите инвертиран сироп

  4. #644
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    Колеги може ли някой да ми обясни защо изобщо купувате или си правите инвертиран сироп
    Ха ха -това е секретна зона.Ще кажат как ,но не и защо.Еее аз ще си купя /на следващият етап може и да си направя/ ,защото трябва да си вдигна добива ,по един или друг начин.Един колега писа ,че тези знания се предават от баща на син.На мен няма кой да ми предаде ,затова ще импровизирам. Вече не смятам да съм онзи балък с 20кг. добив.

  5. #645
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Вече не смятам да съм онзи балък с 20кг. добив.
    Но ще си оня балък със заготовката за пърцуца, а не производителя на качествен мед - било то и 20 кг. от кошер. .

  6. #646
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Но ще си оня балък със заготовката за пърцуца, а не производителя на качествен мед - било то и 20 кг. от кошер. .
    Качествен ,но ми седи. А пърцуцата върви по 8 кинта литъра.

  7. #647
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    То наливането на кошерите със сироп и вдигането на добива е ясно, ама аз питам що трябва да е инвертиран

  8. #648
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    То наливането на кошерите със сироп вдигането на добива е ясно, ама аз питам що трябва да е инвертиран
    Така пчелите направо го качват в магазините, а другия трябва да го преработват и по този начин губят време.

  9. #649
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Е захласнахте се. Аз ползвах за пръв път тсзи есен и се получи много добре. Разположиха запасите много добре. За сега изглежда много сполучливо. Няма какво друго да дадеш през ноември за дозапасяване или направо с цел да сложат храна на място на последното пило.
    Храненето с инвертиран сироп с цел вдигане на добива могат да правят само хора които продавсъ на дребно, защото химическата инвертасза се открива супер лесно при изследвания.
    Знаете че форума се посещава и от хора от други държави и да правите такива внушения е холяма глупост.

  10. #650
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    То наливането на кошерите със сироп и вдигането на добива е ясно, ама аз питам що трябва да е инвертиран
    Извинявай ,но ти май си невеж като мен.Явно трябва да засилим обмена на последните достижения в пчеларството. Хората са го минали този етап да прекарват сироп през кошерите.Така си тормозят излишно пчелите.По -лесно е инвертче направо в меда.Ха -бил 5 лв.- много важно.

 

 
Страница 65 от 121 ПърваПърва ... 1555636465666775115 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •