Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 29 от 121 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 281 до 290 от общо 1210
  1. #281
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Извинявам се,но забравих да пиша,че трябва да имаш най-малко 12 кг мед в плодника за да подхранваш със захар.

  2. #282
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от ahilis Виж публикацията
    Подхранването със суха захар според мен не е за подсилване на семейството, а с друга цел.
    Да лъже тъпите карники да гледат пило, при външни условия за които са адаптирани инстинктивно да правят точно обратното.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #283
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Мисля, че тези клипове са достатъчи за да се разбере идеята за топла хранилка и хранене със суха захар. Там е казано, че този метод се прилага в райони със слаба паша и целта на отглеждане на пчелните семейства е събиране на прашец и правене на отводки.... Аз лично прилагам това частично, понеже се намирам в друг район, с други условия и имам други цели.






  4. #284
    Матеев, храненето със суха захар, сиропи, питки и каквото друго се сетиш се прави само с една цел. Да имитира паша, тоест приток на храна. Има ли го този постоянен приток има и развитие. Или евентуално за допълване на хранителните запаси на семейството, ако пчеларя е проявил алчност преди това. Предимството на сухата захар е, че я вземат само когато няма паша, иначе не я пипат. Не са толкова прости, че да се морят с нея, когато има изобилие от нектар.

  5. #285
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Матеев, храненето със суха захар, сиропи, питки и каквото друго се сетиш се прави само с една цел. Да имитира паша, тоест приток на храна. Има ли го този постоянен приток има и развитие. Или евентуално за допълване на хранителните запаси на семейството, ако пчеларя е проявил алчност преди това. Предимството на сухата захар е, че я вземат само когато няма паша, иначе не я пипат. Не са толкова прости, че да се морят с нея, когато има изобилие от нектар.
    Много точно казано няма ли паша дали естествена или по изкуствен начин няма развитие няма градеж ако сме в район с постоянна поддържаща паша и една,две главни паши храненето ще е безпредметно и отглеждането ще е лесно и без проблемно.За този с няколко пчелина е пределно ясно ,че има места където пчелите просто сами се гледат и за нас остава удоволствието само да ги гледаме и да им се радваме понякога разстоянието между пчелините е няколко км.

  6. #286
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Пчелита ми дойде, сиропа вече отлежава 24 часа и днес нямах търпение да тествам една лента да видя процента на инвертиране макар, че по упътване се инвертира 48 часа. Ето какво ми пратиха:
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	12.jpg
Прегледи:      834
Размер:	151.3 KB
ID:	2150
    Като прочетох упътването веднага се сетих, че лентите които използват (късата лентичка е тяхната) са същите които преди време заподозрях, че може да се ползват (ленти за измерване на глюкозата в урина). Дългата лентичка е моя (100 ленти в аптеката струват 8.80лв). Потопени в един и същ разтвор дадоха абсолютно еднакъв цвят около 15% инвертиране според тяхната цветова скала.
    Още смятам математиката защо е такъв процента (и нещо не ми излиза) защото на моите ленти този цвят съответства на 40 mg/dl за 60%-товия разтвор.
    Винаги може по-добре.

  7. #287
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Ами не знам дали от монитора или от очите, но аз виждам съществена разлика между цветовете на двете лентички. Като че ли повече съответства на 30%.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #288
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Лентичките на Пчелита са по-некачествени, леко са мьхести и при снимката хвьрлят сянка. На живо цветовете са едно кьм едно.

    Обаче матаматиката още не ми излиза, язьк ми за МГ-то.

    П.С Еврика открих грешката! Данните сьвпадат, при 40 mg/dl имаме 40 грама глюкоза на 600 грама захар в 1 литьр инвертиращ се сироп, което е 13,3% инвертиране.
    Винаги може по-добре.

  9. #289
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Не е ли много бавен процеса? Изобщо той линеен ли е във времето?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #290
    Потребител
    Регистриран
    18.03.2013
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    общ. Козлодуй , обл. Враца
    Изчетох темата ,но не ми стана ясно ,кога и колко трябва да се бърка сиропа при инвертирането. Едни го бъркат постоянно , други пък от време на време на ръка , Матеев пък с някаква схема с увеличаващи се почивки . Та въпроса ми е ,има ли някаква закономерност при направата му или на кой как му дойде ?

 

 
Страница 29 от 121 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •