Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 121 ПърваПърва ... 715161718192767117 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 1210
  1. #161
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    ХАХА, щях да ви кажа да напишете Ранди Оливър в търсачката, колко чак толкова трудно би могло да бъде. Оказа се обаче, че статиите от последните няколко месеца ги няма на сайта, затова ги прикачвам във rar. формат.

    Ето още една причина човек да се абонира за ABJ. Годишния абонамент за електронния вариант е само 24 лв, което пък е по-малко от абонамента за българските пчеларски вестници!
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #162
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    ХАХА, щях да ви кажа да напишете Ранди Оливър в търсачката, колко чак толкова трудно би могло да бъде. Оказа се обаче, че статиите от последните няколко месеца ги няма на сайта, затова ги прикачвам във rar. формат.

    Ето още една причина човек да се абонира за ABJ. Годишния абонамент за електронния вариант е само 24 лв, което пък е по-малко от абонамента за българските пчеларски вестници!
    Благодаря ти много!


    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    http://scientificbeekeeping.com/bee-nutrition/

    Не се стремя да изместя Scutellator !!!
    Къде да можех...

    Добавка: Аз съм се абонирал за ABJ електронен формат. За една година е 16$. Струва си.
    На горния url има интересна статия за ОК при отводките. Накрaтко като се направи отводка и на 18 ден (цитирам по памет) се напръска с ОК, акара се маха. Точния ден е много важен.

    Чел съм го наи-малко 10 пъти, но никога не съм обръщал внимание как се казва автора.

  3. #163
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Матеев,дай ако може продажна цена,че нещо ме мързи да бъркам.

  4. #164
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не съм си мислил, че мога да го продавам. Дай ми малко време, за да си засека труда, енергията и други компоненти на калкулацията, да помисля за опаковка, транспорт и други присъщи неща, и тогава ще обявя цена. Ти от какви количества се интересуваш?

  5. #165
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Незнам,2-3 тона.Ако цената е добра,предполагам че и други ще се включат към мен.

  6. #166
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ще възникне и проблем с опаковката. Може тя да опорочи всичко. Например 20L туби струват около 10лв., а 100L бидон - около 40лв. Тоест цената на опаковката ще е съизмерима с цената на сиропа. Кофти.......

    Освен ако не се продава в наливно състояние и клиента да идва на място със собствен транспорт и собствени съдове. Тогава просто ще изпомпвам сироп в неговите съдове. Аз го съхранявам в еднотонни цистерни и имам помпа с дебит около 5 тона на час.

  7. #167
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    10 литрова бутилка за вода -60 стотинки

  8. #168
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Незнам,2-3 тона.Ако цената е добра,предполагам че и други ще се включат към мен.
    Едва ли ще е по-евтино от изосуита? Ако си правиш сиропа сам и не включваш, разходи за труд, електричество и др, то тогава наистина ти излиза малко по-евтино. Проблема идва от това че докато изосуита го правят директно от царевица, апиинверта от захарна тръстика, то за сиропа, готовия продукт трябва отново да го върнеш във течно състояне, има повече процеси по веригата, откъдето придобива по-голяма себестойност.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #169
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    10 литрова бутилка за вода -60 стотинки
    Това е добра идея! Според мен обаче компромиса между достатъчно голяма вместимост и възможност за ръчно товарене, разтоварване и ззареждане на хранилките е някъде между 20 и 50 литра вместимости. Осен ако не се изгради системата с автоматичните хранилки.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #170
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Точно този инвертирания сироп е изключително подходящ за автоматизирана хранилка, защото не се вкисва. При това положение направо може да се зареди всеки един кошер с храна буквално за целия сезон. Хранилката може да е пасивна - посредством обърната надолу с отвора бутилка, сложена в малка тавичка. Направо си представям цял един ЛР корпус, преобразуван в хранилка, и напълнен догоре със сироп. Дозатора ще е елементарен - сервомашинка притиска силиконово маркуче. Електрониката - също. Захранването - както го приказвахме с тебе - мини соларно панелче.

 

 
Страница 17 от 121 ПърваПърва ... 715161718192767117 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •