Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 121 ПърваПърва ... 9101112132161111 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 1210
  1. #101
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колеги,покрай дискусиите за сиропа и оксаловата киселина ми се завъртя една идея относно колоидалното сребро.Поразрових се в нета и намерих два източника,където е посочено неговото използване.Единият материал е официално изследване и се отнася до поддържането на добра хигиена в кошера.Посочени са много методи,като колоидалното сребро е посочено за дезинфекция на водата която се ползва за приготвяне на захарния сироп.В изследването е посочено,че пчелите добре понасят среброто и медта.Идеите които ми идват са следните - възможно е да се прибавя колоидално сребро в инвертирания сироп,с цел дезинфекция.Нямам информация,дали инвертазата се влияе от К.С.,но ако се влияе,то тогава внасянето му ще става след приключване на инвертирането.Другата идея която ми хрумна е покрай оксалатите които остават в кошера след пръскане с О.К..Ако се пръска с разредено К.С. с пулверизатор вместо пушилка,постепенно в кошера ще се натрупа сребро,което в случая подтиска голяма част от патогените.Среброто няма как да изчезне или изпари,всичко което попадне и изсъхне върху дървото ще си остане там.Погълнатото от пчелите не би следвало да им причини проблеми,както се посочва и в изследването.Не съм правил обширен преглед на изследването,предполагам че и други колеги може да са го пускали във форума.В случая мен ме заинтригува среброто.Другият източник е този http://www.weedsnbees.com/bees.html .Вторият източник е някаква билкарска фирма която предлага колоидално сребро за пчели.Ще прибавя и един доклад за потенциалните антивирусни свойства на среброто. manual_bee_keepers_en.pdf
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  2. #102
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    На тази страница има множество доклади,които при въвеждане на ключова дума се филтрират.В случая съм въвел silver. http://www.mdpi.com/search?q=SILVER&...e&view=default

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    На мен тази мисъл ми се върти от три години в главата. Даже го предложих в другия форум, но никой не му обърна внимание. Колегата с когото работя направи прибор за добиване на "сребърна вода" (вода с колоидно сребро). От три години я ползваме всички в семейството, особено зиме, когато сме подложени на повече инфекции. Има невероятен ефект! Готов съм, който е навит да направим експерименти, сребърната вода е от мен. Материалите, събрани от колегата можете да намерите тук: http://www.tscommunication.com/test/ в раздела "Вода".
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #104
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Аз също ползвам колоидално сребро и съм се убедил,че действа.Говоря за кандидоза,описах случая в един стар коментар.Хубавото на среброто е,че действа селективно - повечето полезни бактерии не загиват,докато болестотворните не могат да изградят защита към него.Самият факт,че медицината се обърна към среброто и официално започна да признава за свойствата му(антибактериални покрития,тъкани,хирургичес ки инструменти) трябва да ни даде идеи за размисъл.Още прабългарите са имали сребърни пръстени за извършване на трепанация .Чрез среброто може да се дезинфекцира сиропа,въпроса е с каква концентрация и какво количество.Твърде е възможно да има доклади които да са по-конкретни.

  5. #105
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Да кажа нещо за инвертазата,аз не ползвам киселина,но температурата е важна както за разстваряне на захарта така и за процеса на инвертаза.Другото е раздвижване,въртене.Пробва х я така както е гъста,вземат я много добре, като за целта пригодих хранилките да не се давят.

  6. #106
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Аз също ползвам колоидално сребро и съм се убедил,че действа.Говоря за кандидоза,описах случая в един стар коментар.Хубавото на среброто е,че действа селективно - повечето полезни бактерии не загиват,докато болестотворните не могат да изградят защита към него.Самият факт,че медицината се обърна към среброто и официално започна да признава за свойствата му(антибактериални покрития,тъкани,хирургичес ки инструменти) трябва да ни даде идеи за размисъл.Още прабългарите са имали сребърни пръстени за извършване на трепанация .Чрез среброто може да се дезинфекцира сиропа,въпроса е с каква концентрация и какво количество.Твърде е възможно да има доклади които да са по-конкретни.
    Неслучайно поповете по църквите правят "светена вода" като слагат в нея сребърен кръст. И водата наистина помага за някои видове кожни заболявания, но явно причината е в среброто, а не в молитвата.......

  7. #107
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    В случая с поповете и "светената вода" навлизаме в темата относно паметта на водата и нейното структуриране.Има хора които не вярват в "подобни глупости",но ще дам за пример двама българи,които изобретиха маркер,базиращ се на водната молекула и нейната възможност за памет.НАТО направо запляска с ръце пред възможностите които се откриха.Въпроса е може ли колоидното сребро да ни бъде полезно като пчелари? Сигурен съм,че има колеги които го ползват успешно,но са дискретни и не споделят.Спомням си в по-ранни коментари преди години,че темата се засегна малко,но бързо отшумя.По принцип българина е твърдоглав и мисленето му е закостеняло,но никога не е късно да погледне на света и с други очи.

  8. #108
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Посочени са много методи,като колоидалното сребро е посочено за дезинфекция на водата която се ползва за приготвяне на захарния сироп. manual_bee_keepers_en.pdf
    За дезинфекция може да се използва и метода на озонирането.

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    За дезинфекция на кошери и рамки - да. Но за предпазване на пчелите от бактериални заболявания - едва ли. В по-големи концентрации озона е вреден. Среброто играе ролята на антибиотика - убива бактериите.
    Пак повтарям - готов съм да изпратя на някого "светена вода", достатъчна за да направи тестовете върху няколки кошера, ако поеме ангажимента да проведе чисто експеримента и наблюденията и да сподели тук резултатите.
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    В случая с поповете и "светената вода" навлизаме в темата относно паметта на водата и нейното структуриране.Има хора които не вярват в "подобни глупости",но ще дам за пример двама българи,които изобретиха маркер,базиращ се на водната молекула и нейната възможност за памет.НАТО направо запляска с ръце пред възможностите които се откриха.Въпроса е може ли колоидното сребро да ни бъде полезно като пчелари? Сигурен съм,че има колеги които го ползват успешно,но са дискретни и не споделят.Спомням си в по-ранни коментари преди години,че темата се засегна малко,но бързо отшумя.По принцип българина е твърдоглав и мисленето му е закостеняло,но никога не е късно да погледне на света и с други очи.
    Сподели малко повече за това, интересно е! Аз съм от вярващите в особените качества на водата.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #110
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Сподели малко повече за това, интересно е! Аз съм от вярващите в особените качества на водата.
    http://www.zastrahovatel.com/statia.php?mysid=1672&t=3&

    Като прегледах някои статии забелязах,че информацията не е предадена точно.Явно съм чел някоя от тях.

 

 
Страница 11 от 121 ПърваПърва ... 9101112132161111 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •