Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 31 от 31 ПърваПърва ... 21293031
Резултати от 301 до 307 от общо 307
  1. #301
    Наблюдател
    Регистриран
    21.02.2017
    Мнения
    24
    Здравейте!!!Можели да се добави прашец към домашните питки? По колко грама прашец на кг храна?

  2. #302
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не съм се срещал с целофанови пликове. За какво се ползват и къде ги продават? Ползвам полиетиленови пликове. В момента замесвам машинно 25 кг пудра захар с 8 кг инвертиран сироп - приблизително 3:1. Става твърдо и сухо тесто, което не полепва по ръцете. Оформям го на калъп и го режа на филии по 1 кг. После през валцовата машинка три пъти и става на питка. Ето малко снимки:
    Преди много години, след като вадих цяла пролет торбички от кошера, минах на целофанови. Не могат да ги ръфат. Купувал съм ги от склад за опаковки и торбички. Последно купих от магазин за ресторантско оборудване 500бр. за 14.50лв.Има различни размери, аз ползвам -20х30 см. Правя ги по 450-500г. Режа ги на ивици( при поставянето ) и много лесно ги обелвам шахматно.

    Снимка0239.jpg

    таз годишната фонда.

    Снимка0547.jpg

  3. #303
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не съм се срещал с целофанови пликове. За какво се ползват и къде ги продават?
    Аз ползвам канцеларски джобове А4, има едни като целофанени и лепачка за пликове. Твърди са, не ги дъвчат и изкарват през прелката, събират около килограм.
    Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
    GSM 0877 207222

  4. #304
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец

    Отговора е за ИванКМ

    Има противоречиви мнения относно прашеца, заради пренасяне на заболявания, затова ако се използва, трябва задължително да е от собствения пчелин. Това не е гаранция, че няма патогени, но е по малкото зло. Ние като начинаещи не разполагахме с прашец в началото и аз слагах бебешко сухо мляко, като заместител, а сега добавям вече прашец. Количеството на протеина според това, което съм чела, трябва да е до 10 %.

  5. #305
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Колежке , при следващо подхранване в меда слагай перга .
    Кое , и как - ще научиш .

  6. #306
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Гледал съм лекции на турски професори.Казваха,че когато прашеца се смесва с мед,питки и др. Те пчелите изхвърляли прашеца.Прашеца трябвало да се дава леко посладено с пудра захар (без нишесте) на питки,които до този момент трябва да се съхранят във фризер.Как мислиш Даскале?

  7. #307
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Даскала го стрива на прах и едва тогава го смесва с меда .

 

 
Страница 31 от 31 ПърваПърва ... 21293031

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •