Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 21 от 31 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 210 от общо 307
  1. #201
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Забравих да ви кажа - гроздомелачката трябва да е РЕГУЛИРУЕМА. Тоест разстоянието между валовете трябва да може да се променя в рамките на 0-10 mm. Моята е точно такава. Направена е така - носача на единия вал се закрепва към шината посредством болт, но отвора за болта в шината не е кръгъл, а елипсовиден, като позволява движжение насам-натам около 1 сантиметър. Това движение се регулира с едни винтове с пружина на тях, контрагайка и ограничител.

    Та ако решите да купувате такава машина, задължително се убедете, че има такъв механизъм за регулиране на разстоянието между валовете. Ако искате, изчакайте до утре. Аз ще си купувам втора такава машина за втората ми база, и преди малко я поръчахме. Изчакайте до утре да дойде и да видя дали наистина е точно това, което очаквам.

    Ето откъде я поръчах втората машина: http://grozdomelachka.com/index.php/...ka-reguliruema

    Говорихме по телефона с производителя. Машината е точно това, от което се нуждаем. Най-хубавото е, че за нея има резервни части, ако за в бъдеще нещо се повреди:
    http://grozdomelachka.com/index.php/...nd-accessories
    Този уред ще се окаже безценен, сега като се пийвам винцето, което е направено с нея а и ако може и питки да прави.... ехеее...

  2. #202
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Кесийките ги купихме от тука: http://printed-bags.net/crm/do2.php?...d=20&act=index

    Купихме модела Плик с цип 26х35 с дебелина на найлона 40 микрометра. Кесийките се затварят в горната си част с цип, така че според мене това е идеалната кесийка с идеалния размер и с идеалната дебелина на найлона. В такава кесийка се събира точно 1kg храна с дебелина на питката 8-9 мм. Цената на 1 кесийка е 10 стотинки, което напълно ме устройва.

    Като цяло апифондата ми струва някъде около 1.80 без ДДС. Кесийката струва 10 стотинки и труда по разточването - още 10. Като цяло питката ми става със себестойност около 2.00 лв. на килограм. При това говорим за възможно най-добрата храна - АПИФОНДА, на възможно най-ниската цена, ако използваме машината за собствено разточване.
    Защо си закупил толкова скъпа Апифонд? Скоро писах, че я предлагат по 1.95 със ДДС.или нея от български дистрибутор.

  3. #203
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    До утре вечер вече ще имаме реални данни за производителноста на метода, както и информация за проблемите, които са възникнали.

    Да не забравиш и някоя снимка пуснеш

  4. #204
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Защо си закупил толкова скъпа Апифонд? Скоро писах, че я предлагат по 1.95 със ДДС.или нея от български дистрибутор.
    Купил съм я от Аграна, а те са директен вносител и дават най-ниската цена в България. Сръбска цвеклова захар също купувам с тирове от Аграна. С тази фирма вече имаме традиции и не вярвам да се опитат да ме излъжат с цената. Иначе точно за колко съм я купил ще разбера като погледна фактурата, защото предишната цена ви я казах приблизително .......

  5. #205
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Купил съм я от Аграна, а те са директен вносител и дават най-ниската цена в България. Сръбска цвеклова захар също купувам с тирове от Аграна. С тази фирма вече имаме традиции и не вярвам да се опитат да ме излъжат с цената. Иначе точно за колко съм я купил ще разбера като погледна фактурата, защото предишната цена ви я казах приблизително .......
    Ако кажеш, че КБП ще започне да закупува дерекно от Аграна, веднага ставам член на организацията.Ето откаде може да дойдат средства за самоиздръжка.Никой няма да го заболи сърцето ако плати още 2-5% отгоре, така и така парите ще се харчат пак за негово добро.

  6. #206
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    .....Та ако решите да купувате такава машина, задължително се убедете, че има такъв механизъм за регулиране на разстоянието между валовете. Ако искате, изчакайте до утре. Аз ще си купувам втора такава машина за втората ми база, и преди малко я поръчахме. Изчакайте до утре да дойде и да видя дали наистина е точно това, което очаквам.....
    Пристигнаха двете машини и днес се опитахме да ги ползваме. Появи се следния проблем - пружините на валяците се задействуват от твърдата храна и самите валяци се раздалечават един от друг. Пак става питка, но с ненормирана дебелина - една питка става по-дебела, а друга - по-тънка. Решихме да премахнем пружиниращия механизъм и да фиксираме валяците на строго определено растояние един от друг. Направихме го, но възникна друг проблем - колкото и да стягахме болтовете, валовете все се приплъзваха настрани. Явно страничната сила е много голяма.

    Най-накрая ни писна и свалихме валовете от машината и си ги монтирахме на наша собствена конструкция от здрави негънещи се квадрати. Сигурно имаше и друго решение, за да не приплъзват, но това ни се видя най-лесно и бързо. Все пак имахме готова конструкция и трябваше само да пробием 6 дупки. Машината е готова и работи, но в момента валовете са много близо и в една кесийка се събира 700g храна, а не 1kg.

    Тъй като си купихме и резервни валове, утре сутринта ще направим още един експеримент. Ще занесем валовете на стругар, за да отнеме по 2 милиметра от острите ръбове, и така няма кесийките да се мачкат толкова много. Като заработи всичко, ще щракна някоя друга снимка и ще ги кача във форума.

  7. #207
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Здравейте колеги.Има ли някой мнение и опит с готовата храна на Bee Home.Предварително му благодаря.

  8. #208
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ако кажеш, че КБП ще започне да закупува дерекно от Аграна, веднага ставам член на организацията.Ето откаде може да дойдат средства за самоиздръжка.Никой няма да го заболи сърцето ако плати още 2-5% отгоре, така и така парите ще се харчат пак за негово добро.
    Аз преди време му бях предложил на Матеев идеята КБП да направи нещо като онлайн магазин, от който пчеларите да купуват и печалбата да отива в касата. Примерно аз си купих през интернет към 80кг. сироп есента. Матеев има машина за сироп, ако го продава на пазарни цени през сайта на конфедерацията със сигурност бих си купил от него за да подкрепя сдружението. Като добави в сайта разни други дреболии и стават нещата. Веднъж годишно може да пусне статистиката на магазина с това кой пчелар/клиент с колко е подпомогнал конфедерацията като сума, нещо като финансов отчет (за да не си мислят хората че си ги слага в джоба парите) и ето пари за издръжка.

  9. #209
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    какви са недостатаците на сухата храна на тошев в тарелки по 1кг е и цената е 1лв 80ст с ддс

  10. #210
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Никой ли не използва тази храна на Bee Home за подхранване на пчелите.

 

 
Страница 21 от 31 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •