Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 31 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 307
  1. #11
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да, благодаря! Нямаше смисъл от сърказма ти. Просто попитах, защото и ние сме увеличавали ударно, че и отводки сме продавали. Но все пак когато човек каже "пчела", в съзнанието веднага му идва на ум думата "мед"
    Уверявам те, че за коремчетата беше шега и без лоши чувства. Вярно, че пчелите стават и за домашни любимци, но много хапят и няма да могат да ми носят вестника
    Сериозно: Увеличавам семействата много сериозно и в близките 1-2 години нямам намерение да забавям темпо, стига финансово да издържа.
    Основният ми интерес съм го казвал много пъти - ВОСЪК.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Аха, ясно. Вероятно съм пропуснал някои от твоите постове. Успех!

  3. #13
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    ......Основният ми интерес съм го казвал много пъти - ВОСЪК.
    Ако искаш много восък, започвай да пчеларстваш с Японски тръвни........

    А от меда си прави инвертиран сироп за следващата година....... Може и ракия или вино......

  4. #14
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако искаш много восък, започвай да пчеларстваш с Японски тръвни........

    А от меда си прави инвертиран сироп за следващата година....... Може и ракия или вино......
    Не е удобно за отводки иначе е същата работа като TBH Кенийския. Много мислих преди да се спра на ДБ.
    Изработката е евтина няма да мисля в милиметри и т.н
    Ей...за ракия не се бях сетил.
    Страх ме е да не попаднат "гадини" в сиропа иначе няма лошо да го завъртя отново.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    30.07.2013
    Мнения
    23
    Колеги, Моля!!! не опорочавайте темата. Ежедневно съм в контакт с десетки млади пчелари, които искат да прочетат и научат нещо ново. Дали тях ги интересува, че на г-н Минев кошерите са гладни, или, че г-н Дамянов използва сложни формули за витаминно подхранване?
    Темата е много проста - кой е най-добрия начин за зимно подхранване? Малко хора ги интерсува тази Японска тръвна, или Кенийски кошер...
    И да! Правим добра кайсиева ракия...а, пием и вино..
    Но, все пак млади хора ме питат - може ли да наливаме инвертиран сироп от Януари? Явно не откриват отговора в темите...

  6. #16
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Минев Виж публикацията
    Но, все пак млади хора ме питат - може ли да наливаме инвертиран сироп от Януари? Явно не откриват отговора в темите...
    Ето де - открили са точния човек, за какво им са форуми. Когато ученика е готов, учителя идва.

  7. #17
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Защо да не вземат и да налеят малко сироп и през януари? След това този опит ще го помнят с години и дори ще го споделят във форума. Проба - грешка. Това са най - добрите уроци.

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Минев Виж публикацията
    Колеги, Моля!!! не опорочавайте темата. Ежедневно съм в контакт с десетки млади пчелари, които искат да прочетат и научат нещо ново. Дали тях ги интересува, че на г-н Минев кошерите са гладни, или, че г-н Дамянов използва сложни формули за витаминно подхранване?
    Темата е много проста - кой е най-добрия начин за зимно подхранване? Малко хора ги интерсува тази Японска тръвна, или Кенийски кошер...
    И да! Правим добра кайсиева ракия...а, пием и вино..
    Но, все пак млади хора ме питат - може ли да наливаме инвертиран сироп от Януари? Явно не откриват отговора в темите...
    Конкретен отговор: Зимно хранене твърдо НЕ. Есенно до 10-15 септември и чак напролет при ранна паша края на февруари началото на март(Захарен сироп 2:1 а по-късно 1:1)

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Определено форума се промени!

    П.С. анализа ми е след поста на Ахил.
    Колега Ахил, ти също си бил млад пчелар, освен ако не си се родил такъв.

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2014
    Мнения
    35
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Минев Виж публикацията
    Но, все пак млади хора ме питат - може ли да наливаме инвертиран сироп от Януари? Явно не откриват отговора в темите...
    Сериозно , аз се интересувам от отговора на този въпрос.

 

 
Страница 2 от 31 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •