Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 45
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    11.01.2011
    Мнения
    7

    НЕКОРЕКТНИ ФИРМИ ЗА ИЗКУПУВАНЕ НА МЕД

    1-вата фирма е "Бул-мед" която вече не съществува,но ожилените пчелари от нея са не малко.Вземаха меда на пчеларите с забавено плащане ,но уви пари нямаше.Двама мои приятели изгоряха единя с 2т мед другия с 4т мед.

    2-рата фирма е "Рам комерс" оод с. Масларево от личен опит съм имал главоболия с тях. Първо те обвиняват в мед с антибиотици после ,че ще те съдят и накрая си искат парите които са дали за меда ... наглост до не ма и къде...
    Един съвет от мене , като си продавате меда си земете парите да не плачите после ,че и бойко не може да ви спаси !!! Нека ако има други колеги да пишат тука за некоректни фирми.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    25.07.2011
    Мнения
    2

    Re: НЕКОРЕКТНИ ФИРМИ ЗА ИЗКУПУВАНЕ НА МЕД

    Цитат Първоначално публикувано от BaMnuPko
    1-вата фирма е "Бул-мед" която вече не съществува,но ожилените пчелари от нея са не малко.Вземаха меда на пчеларите с забавено плащане ,но уви пари нямаше.Двама мои приятели изгоряха единя с 2т мед другия с 4т мед.

    2-рата фирма е "Рам комерс" оод с. Масларево от личен опит съм имал главоболия с тях. Първо те обвиняват в мед с антибиотици после ,че ще те съдят и накрая си искат парите които са дали за меда ... наглост до не ма и къде...
    Един съвет от мене , като си продавате меда си земете парите да не плачите после ,че и бойко не може да ви спаси !!! Нека ако има други колеги да пишат тука за некоректни фирми.
    Да добавя и "Апимел" специално ИЛИЯ ИЛИЕВ обвиняват те,че имаш антибиотици в меда и то 3 пъти над допустимото и те кара да звъниш на шефа им и да се молиш да ти вземат меда,само че на цена по-ниска от обещаната.Е по нагло от това не знам дали има.Да се молиш да ти вземат меда.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    03.09.2011
    Мнения
    2

    некоректни

    колеги и аз имах големи главоболия с тези хора същите причини ми изтъкваха - антибиотик, съд и връщане на пари.Но все пак аз съм сигурен в продукцията си.Наистина не съм очаквал такова отношение пчеларите са едни чести хора. Вие как се оправихте с тази фирма.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Съд ли - пха, аз ми е интересно, как па ще те осъдят, дори няма да посмеят да стъпят в съда.
    Ама там е то - една яка пчеларска организация и като кажат съд, да видиш тогава кон боб яде ли, да го хванем такъв па да види как се съди.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    И коя ще да е тази яка пчеларска организация?

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    03.09.2011
    Мнения
    2
    Има правила и закони които ще трябва да се спазват .

  7. #7
    Цеко Сифоня
    Guest
    Има но не се спазват.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    25.07.2011
    Мнения
    2
    и аз продадох акацията в 22 часа без документи на 5 лв.,с нови тенекии.А за Илия има файда от писането във форума,доста хора са се озлобили срещу него,дори вече от 4 места е гонен като куче.Има напредък.Тези прекупвачи трябва да ги докараме като тези дето изкупуват старо желязо с жигулата с ремаркето.

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,

    менте

    BaMnuPko написа:
    "обвиняват те,че имаш антибиотици в меда и то 3 пъти над допустимото и те кара да звъниш на шефа им и да се молиш да ти вземат меда,само че на цена по-ниска от обещаната.Е по нагло от това не знам дали има.Да се молиш да ти вземат меда."
    Тази сутрин пет човека ми се жалваха с едно и също- взели им проби мед преди месец и нещо и днес фирмата дошла да товари мед от по-крупните пчелари от околните села, а всички от града Павликени ги привикали на место и поединично им заявили , че в меда им има пестициди. Но... да се обадят на шефа им да го помолят и да се разберат за цената/ защото преди месец са обещали с взимане на пробите цена 4 лв. и нещо wink; /. И това са все стари пчелари, имащи 10-30 кошера и меда им е от 200кг. до тон! Те казват, че кошерите им са в с селските дворове, дори в едното села земята не се е и обработвала, че да се е и пръскало? На" големите" печлари с 5-8 -12 ит.н.тона- меда им е в норма. Задължитилно нямал пестициди! Дори единият пчелар казва- "големият пчелар ги мести с фургона и аз съм с него цяло лято, заедно мед вадим, моят мед имал пестициди, неговият няма!? Друг казва, че този мед /15 тенекии слънчоглед/ останали, защото при предишното изкупуване/преди 40 дни/ не могли да го дигнат всичкия, взели го дори без проби, защото рапичния му мед/ от май месец/ бил с проба и бил добре??? Той смята, че ако е така, търговеца реално изнася за ЕС мед с пестициди!
    Пиписах Ви повече, за да проучите тази фирма и други подобни и поне не давайте да Ви "крадат" по един буркан за проба, ако имате <42тенекии с мед! Виж ако са >45 на драго сърце им давайте :D да вземат и по две проби.Явно грамофонната плоча с антибиотиците се е поизтъркала и това е нов начин за рекет спрямо "дребните пчеловъди".
    За мен всичко си е "шменди капели" и явно народа не напразна е казал- "доката има говеда/ в нашия случай пчелари/ винаги ще има и касапи/ тук набедени за прекупвачи/"
    А и мисля да не пиша за "солидарността" на тези, които бързали да си "качат" меда си в камиона, за да не стане и той с пестициди с другите си "колеги пчелари"!
    Тъй като явно с това ще се акцентира изкупуванета на меда тази есен, някой да напише за полуразпада на пестицидите, някой полеви тест в дома или за цената на изследвмане в лаборатория за пестициди. Ако може да сме полезни с нещо!
    А за догодина да се стягаме , защото навярно тогава шлагера на медосъбирателите ще бъде ГМО- ГМО-ГМО!

  10. #10
    Колеги ,някой от вас работил ли е с лицето Ангел Атанасов Зарев/прекупвач / от Перник? Ако има хора продавали мед на тоя човек нека ми пишат тук или на лични...Предварително благодаря....

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •