Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 45
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    По нашия край (СЗ) напоследък обикаля един, Генчо от Разград, за кой работи не знам, но много бие в кантара -първо мен се опита да ме прекара, днеска говорих с още няколко колеги дето са работили с него, същата работа. Той и хората му се движат с едни големи бусове Ивеко с Разградски номера (РР). Внимавайте с тях колеги !!!!
    Работата започна да се изяснява. Днес получих писмо от ВИГИ МЕД ООД с. Бранище и в него договор за покупко - продажба на пчелен мед за някаква баснословна сума, подписан и подпечатан само от купувача, от страна на продавача само моето име и ЕГН, подпис липсва. С тия изобщо не съм работил, обадих се на телефона за връзка (явно на шефа на ВИГИ МЕД) и той ме посъветва да се свържа с хората на които съм продал меда си. Добре че им пазя телефоните на тия бандити, свързах се с тях и им вдигнах луд скандал, те взеха да мрънкат че такъв бил реда и т.н. След като ги заплаших че ще подам жалба в прокуратурата да видя кой сключвал договора с ВИГИ МЕД от мое име, ме помолиха да проверя колко ми е данъка и да им се обадя щели да ми пратят парите само да не се раздухва случая..... Аман от мошеници......

  2. #22
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Любопитно ми е каква е тази "баснословна сума"?

  3. #23
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Любопитно ми е каква е тази "баснословна сума"?
    Най-вероятно няколко хиляди лева. Данака е 4%, като се приспадат и осигуровките, но въпроса е че някой си сключва договор от нечие друго име.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Сумата е баснословна в смисъл че доста надхвърля тази която реално съм получил, т.е. аз плащам на някой друг данъците, а те не са малко, тъй като аз не съм регистриран ЧЗП и дължа 10% данък върху 60% от сумата. Интересно колко ли още хора са изгорели като мен, без да подозират?

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Яяя, тая тема много замряла. Чухте ли новия хит -2017 : отбив по 200 гр. на тенекия, защото имало пяна?

  6. #26
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    И искат от пчеларя да си маха пяната на всяка една тенекия

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Цитат Първоначално публикувано от npachovski Виж публикацията
    И искат от пчеларя да си маха пяната на всяка една тенекия
    Бъзикате се вие, но аз си спомням, че преди 30-ина години, баба(Бог да я прости) обираше пяната от всяка тенекия преди да го изкупят...
    Само не си спомням цената каква е била тогава, а и на едно дете друго му е интересно.
    Предпочитам да пия от извора.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kroum Виж публикацията
    Бъзикате се вие....
    Изобщо не се бъзикам. Първите изпатили са налице. Пише за Оберон. Цената преди 30г +; - по спомен беше 2.20лв. По него време я вдигнаха на 2.50лв. Даваха и захар (кафява ) срещу платен членски внос. Тъкмо взех един чувал едната година и на другата--финито--89г.

  9. #29
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Яяя, тая тема много замряла. Чухте ли новия хит -2017 : отбив по 200 гр. на тенекия, защото имало пяна?
    Ами, който има пяна - ще му отбиват!!! - от центруфугата направо в тенекията, че някой не ползват дори и цедка... ами то си трябва инвентар за да е на ниво качеството, някакси "грозно" е, отваряш тенекията и вътре удавена пчела, отваряш втората - вътре две, отваряш третата и пак удавена, и така до към стоте - има-няма пет-шест без "мезе"....

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    Ами, който има пяна - ще му отбиват!!! - от центруфугата направо в тенекията, че някой не ползват дори и цедка... ами то си трябва инвентар за да е на ниво качеството, някакси "грозно" е, отваряш тенекията и вътре удавена пчела, отваряш втората - вътре две, отваряш третата и пак удавена, и така до към стоте - има-няма пет-шест без "мезе"....


    Е как да докажеш, че е от пчели, а не БИО от каулфланд.

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •