Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 66
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Набирам заявки за покупка на малки пчелни семейства през 2015-та година

    Догодина ще произведа около 1300-1500 МАЛКИ ПЧЕЛНИ СЕМЕЙСТВА. Ще бъдат готови за продан между 10-ти и 15-ти май. От тях около 400-500 ще са ДБ, а останалите - ЛР. ДБ семействата ще са на 4 или 5 рамки, от които поне 3 ще са с пило. ЛР семействата ще са на 5-6 рамки или по желание дори на 10 рамки (цял корпус), от които поне 4 или 5 рамки с пило. Количеството на пчелите в тези семейства ще е по-много от нормалните отводки може би с около 30%-40%.

    Семействата ще се закупуват от базите на фирмата в Габрово или Ловеч, като на всеки клиент предварително ще му бъде казана дата и час, на която да дойде и да си ги вземе. Транспортните опаковки могат да бъдат два вида по желание на клиента - еднократно сандъче от картон или фазер, което е безплатно, или 5-6 рамков нуклеус от фибран, за който се заплаща допълнителна сума от 10 лв (той всъщност струва 15 лв.). Може дори и в цял корпус, ако клиента си го заплати (става въпрос за стиропорени полски или финландски ДБ или ЛР корпуси).

    Започвам да набирам заявки за покупка на семейства още от сега. Ще се състави списък, като приоритет ще имат клиентите, записали се в списъка по-рано. Даването на аванс не е задължително, но ако някой клиент реши да го направи, то тогава той моментално застава начело на списъка. Тези които не са дали аванс ще получат семейства само ако останат налични такива. Всъщност реда в списъка ще зависи и от процента на аванса. Тези клиенти, които са дали по-голям аванс ще застанат начело на списъка, след тях тези с по-малък и най-накрая тези без аванс, ако останат семейства за тях.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    За завки и за включване в списъка моля напишете ми ЛС, като в него упоменете:

    1. Трите имена
    2. Телефон за връзка
    3. Какви семейства искате - ДБ или ЛР и колко да са силни
    4. Какви предпочитания имате за транспортната опаковка - еднократно сандъче от фазер или нуклеус от фибран

    Тази информация ми е нужна за планиране на производството през зимата на дърводелския цех - какви рамки или нуклеуси да направи и по колко.

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Отговарям на въпрос в ЛС относно това какви са майките в семействата:

    Майките в семействата са български, като има абсолютна гаранция, че пчелите няма да ги отхвърлят. Всъщност майките ще са придадени предварително или като маточник, или като готово оплодени, и после ще се изчака известно време докато започнат да снасят, и чак тогава семейството ще бъде предложено за продан. Всякакви рискове от неприемане на майката си остават за моя сметка. На клиенти ще се продават само семейства, при които майката е приета, започнала е да снася, и е снасяла поне няколко дена.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Хубаво е да има срокове но майкопроизводството не признава срокове там има много неизвестни и според мен е добре да се каже след 10 май ,а не между 10 май и 15 май защото кандидат купувача може да се заблуди , а за ранните семейства всеки ще бърза.

  5. #5
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Засега заявките са неангажиращи - никой на никого не дава пари. Целта е по-скоро пазарно проучване. Естествено ако не стане гаф със иззимуването - заявките ще бъдат удовлетворени по реда на списъка. Колкото и да е невероятно - списъка вече набъбва. Имам много ЛС и не успявам да отговоря на всичките. Явно във форума има хора, които ми имат доверие, за което сърдечно им благодаря. И естествено им обещавам, че ще се постарая да оправдая това доверие.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Мирослав Ангелов Мирчев
    телефон 00420776379099
    За 15 май бих искал да купя 50 семейства на 4 ЛР рамки с пронесла майка.Предвид ограничения си бюджет, трябва да ме вместиш във най-ниската цена.
    Нуждая се от документ за придобиване/фактура/като посочената в него цена за мен е без значение.
    Документ от ветеринаря че са здрави.
    Пътен лист/транспортирам ги на 150км./
    Относно капарирането, в момента съм извън страната но ако се уговорим , ще дойда при теб не по късно от 5 април и направо ще ти ги платя на 100 процента.
    Транспортната опаковка-еднократна.
    Пощата ми е миro5050
    Би било добре да ми изпратиш телефона си.

  7. #7
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Благодаря за заявката. Изпратил съм ви на лично съобщение номера на моя GSM.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    21.11.2011
    Мнения
    25
    Г-н Матеев, писах ви 2 лични съобщения и нямам отговор,какво да разбирам,че няма свободни бройки или явно на мен не искате да продадете???

  9. #9
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Разбирай, че по Коледа и Нова Година реших малко да разпусна и да го ударя на мързел. Това рядко ми се случва, но сега си го позволих. Имам десетки ЛС и мейли, на които не съм отговорил, за което се извинявам. Много други задачи също буксуват, но ще си почина още ден-два и в понеделник ще запрятам ръкави - Нова Година - Нов Късмет - Нов Ентусиазъм и да се надяваме Нови Постижения.

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    12.07.2012
    Мнения
    74
    Обявата още ли е валидна?

 

 
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •