Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 1676

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа

    Има ли готвачи или само за пчели ще говорим?

    Колеги,покрай разговорите за вината и храната,ми дойде идеята за тази тема,която липсва във форума.Сигурен съм,че има много чревоугодници сред нас и няма да е зле покрай рецептите за пчелите да споделим и такива като за нас.Живо ме интересува направата на пушилня,както и рецепти за опушване на различни продукти.Наздраве и приятен апетит на всички.Давайте и снимки.

  2. #2
    "Заека се накисва в марината направена от 10л вода и 1,1 кг сол, няколко листенца дафин. лист, чер пипер10 зрънца.В тази марината престоява 24-48 ч., подсушява се преди да се опуши.Опушването става във варел или подобен съд на чието дъно има резгорени дървени въглища/жар и посипани с пилки от твърдо дърво(бук, дъб), зайчето се закача да виси в пушека на здрава пръчка, завързано с тел( има случаи да се подпалят пилките и ако е вързано с канап....става проблем)или на кука.Варела се затваря с подходящ капак за да не се губи пушека и така зайчето се опушва 2-3-4 ча. в зависимост от интензивноста на пушека.В подходящ съд се сгрява вода в която има сол, на 10 л вода-250 гр. сол.В тази саламура се вари зайчето около 15 мин,а след това се "проветрява" 1-2 ч.Така приготвения заец може да се съхранява в хладилник 5-6 дни или във Фризер...ако остане за прибиране...."

    Горното е цитат от мнение на Илчо Илиев от Кубрат в заешкия форум, относно опушването на заешко. За съжаление няма снимки, но може да ти е полезно.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Тъй,тъй,капелата ти ходи.Жената обаче що само се усмихва,а не се е нацапала и тя,ааа.Като стане виното и ако не ти се е спукала плочата от много огън,може да продължим с дискусиите,но не като сега на едно голо кафе само.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    "Вредните съставки" на пълноценните храни са само в главите на идиотите които вярват сляпо на всичко което им се каже.Преди, маслото го заклеймяваха като много вредно,за да направят място за скапания маргарин,а сега за да прикрият маргарина като съставка го пишат по хиляда начина,само и само да не разбереш,че ядеш маргарин.
    Млякото с каква закваска си го правиш?Аз ползвам на Елена 3,6%.За сирена и кашкавал нямам време,нека да пораснат малко децата,че тогава.

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Колеги,покрай разговорите за вината и храната,ми дойде идеята за тази тема,която липсва във форума.Сигурен съм,че има много чревоугодници сред нас и няма да е зле покрай рецептите за пчелите да споделим и такива като за нас.Живо ме интересува направата на пушилня,както и рецепти за опушване на различни продукти.Наздраве и приятен апетит на всички.Давайте и снимки.
    Мани а козя пъстърма как правите че и иде време

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Дядото гледа зайци и точно от там ще почна,но мен ме интересуват тънкости в опушването.Чел съм,че определени "пилки" дето им викаш,придават различен вкус,като например черупки от лешници.Саламурите и те са много важни.Нека обаче не забиваме само в тази посока.Нека всички споделят хубавите ястия и мръвки които приготвят.Например хубави пържолки от бонфиле,овъргаляни в подправки и сол,оставени зимата да узреят няколко дена и ето ти прекрасно мезе за виното без нито един шибан консервант или оцветител.Ако ги съхраняваш в хладилник изкарват няколко месеца.Предполагам,че всички ще се зарадваме да прочетем хубави местни рецепти от Български продукти.Говоря за всичко - мезета,салати,туршии, десерт , напитки и т.н..Ето например - някой правил ли е боб на гърне?Аз много искам да опитам и да видя как се прави,защото е срамота най-консумираната храна в миналото да се явява ЛУКС в момента по заведенията.Споделяйте всичко,аз съм градско чадо със земеделски наклонности и от мен няма да изскочи заек,но жена ми поне умее да готви.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    .Ето например - някой правил ли е боб на гърне?Аз много искам да опитам и да видя как се прави,защото е срамота най-консумираната храна в миналото да се явява ЛУКС в момента по заведенията.Споделяйте всичко,аз съм градско чадо със земеделски наклонности и от мен няма да изскочи заек,но жена ми поне умее да готви.
    Когато правя боба в херметика ми идва зор да си изпия ракияята.Но в гърнето....нямам думи.Обикновено в гърне готвя предимно когато деня намалее и по рано човек влезе в къщи-демек от октомври до март.И не само боб със свинско краче става в гърнето а и...... имам си и едно 3 литрово гърне в което си квася кисело мляко от ебана крава.Абе дручко си е зимно време с гърнето....

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Като закваска за мляко и аз ползвам "Елена", но и с 2% се получава

  9. #9
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Пробвах се преди година да направя кисело мляко
    Ползвах мляко PILOS и от 1л излезе 1ч.л кисело мляко, а другото си беше цветна боя.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #10
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Пробвах се преди година да направя кисело мляко
    Ползвах мляко PILOS и от 1л излезе 1ч.л кисело мляко, а другото си беше цветна боя.
    Ами то киселото мляко се прави от мляко, не от незнам какво там. Хаха. Има една сентенция за виното, но...... друг път.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •