Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 132 от 168 ПърваПърва ... 3282122130131132133134142 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,311 до 1,320 от общо 1676
  1. #1311
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ти, виж подготви от тая след две седмици, че нъл' знаИш, много тача морските деликатеси. Ракията от мен - сливова от колона.
    Разбрах аз, и точно затова ти провокирам слюноотделянето!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #1312
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    А бре, вие друга работа нямате ли, та отнемате на "съкровищата" си задълженията, а на мен причинявате обилно слюнкоотделяне.
    Кобрите сега са прекалено активни. Покрай тях трябва да се внимава. Един от начините да станат по лежерни, са когато преработват храна.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #1313
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Кобрите сега са прекалено активни. Покрай тях трябва да се внимава. Един от начините да станат по лежерни, са когато преработват храна.
    Преработват??? Обработват.

  4. #1314
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1632660427231.jpg
Прегледи:      123
Размер:	68.9 KB
ID:	10798

    След трудния пчеларски ден следва и един късен обяд.

  5. #1315
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Относно морската тема искам да споделя, че чернокоп има вече на много добра цена- 5 лв. килото. Та вчера наложихме първия да престои 24 часа в солена саламура, а днес ще си полегне за 12 часа в оцет. Сетне е ясно- вътрешно и външно с противогрипна ваксина на гроздова основа. Работи с една, две, че и с повече игли. Сертификата обаче важи само в пределите на Родината. Може да се поставя и на деца, но само с пръстче. Особено ефективна е при възрастното население. Отшумяват всички болежки! Наздраве! Тази година има и лефер на нормална цена-30 кинта за кило. Надявам се скоро да го опитам. За краля на морската риба си заслужава според мен. И с него вървят всякакви видове ваксини на плодова или гроздова основа. Абе дето се вика готови сме за тази неравна борба. Зелето зрее в бидона, туршията кисне в марината, но майната и на войната! Пожелавам на всички много здраве, щастие, любов и най вече спокоен и достоен живот! Амин!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #1316
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Относно морската тема искам да споделя, че чернокоп има вече на много добра цена- 5 лв. килото. Та вчера наложихме първия да престои 24 часа в солена саламура, а днес ще си полегне за 12 часа в оцет. Сетне е ясно- вътрешно и външно с противогрипна ваксина на гроздова основа. Работи с една, две, че и с повече игли. Сертификата обаче важи само в пределите на Родината. Може да се поставя и на деца, но само с пръстче. Особено ефективна е при възрастното население. Отшумяват всички болежки! Наздраве! Тази година има и лефер на нормална цена-30 кинта за кило. Надявам се скоро да го опитам. За краля на морската риба си заслужава според мен. И с него вървят всякакви видове ваксини на плодова или гроздова основа. Абе дето се вика готови сме за тази неравна борба. Зелето зрее в бидона, туршията кисне в марината, но майната и на войната! Пожелавам на всички много здраве, щастие, любов и най вече спокоен и достоен живот! Амин!
    Прати ми 10 кила чернокоп бре, плащам си!

  7. #1317
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    На тази цена и а искам 10 кила!

  8. #1318
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Няма как да ви го пратя? Иначе нямате проблем. Пазара е до мен.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #1319
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Относно морската тема искам да споделя, че чернокоп има вече на много добра цена- 5 лв. килото. Та вчера наложихме първия да престои 24 часа в солена саламура, а днес ще си полегне за 12 часа в оцет. Сетне е ясно- вътрешно и външно с противогрипна ваксина на гроздова основа. Работи с една, две, че и с повече игли. Сертификата обаче важи само в пределите на Родината. Може да се поставя и на деца, но само с пръстче. Особено ефективна е при възрастното население. Отшумяват всички болежки! Наздраве! Тази година има и лефер на нормална цена-30 кинта за кило. Надявам се скоро да го опитам. За краля на морската риба си заслужава според мен. И с него вървят всякакви видове ваксини на плодова или гроздова основа. Абе дето се вика готови сме за тази неравна борба. Зелето зрее в бидона, туршията кисне в марината, но майната и на войната! Пожелавам на всички много здраве, щастие, любов и най вече спокоен и достоен живот! Амин!
    Може ли по- точно описание на рецептата и дали става и за други видове риба. Благодаря предварително!

  10. #1320
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от viktor tit Виж публикацията
    Може ли по- точно описание на рецептата и дали става и за други видове риба. Благодаря предварително!
    Става за всяка риба. Прави се саламура от едра морска сол. Проверява се с яйце. Когато се показва над водата колкото един лев е готова. Рибата се поставя в саламурата за 24 часа. След това се отцежда и се залива с качествен винен оцет за 12 часа. Когато се извади от оцета се нарежда в буркани и се покрива с олио. Олиото е предварително загрято докато в него започне да се пържи малко хляб. След като изстине с него се покрива рибата. По желание може да се сложи дафинов лист и бахар. С тази рецепта съм мариновал сафрид, зарган, чернокоп, скумрия, паламуд, че и таранка, демек каракуда. Абе има ли мерак всичко става.
    Приятен апетит!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 132 от 168 ПърваПърва ... 3282122130131132133134142 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •