Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 158 от 168 ПърваПърва ... 58108148156157158159160 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,571 до 1,580 от общо 1676
  1. #1571
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Честит Имен Ден на всички, включително и на мен , да сте живи и здрави, и много спорна и доходна медоносна година да Ви сполети, не знам дали е за тук моя проблем, ама моля да споделите как решавате проблема с пчелите да не ходят да жилят комшията, от две години съм на ново място в полето на педесетина метра от къщите, преди два месеца цъфна собственика на имота до мен и реши да си направи барака, оградил съм моя имот с циментови колове и метална мрежа, на нея съм опънал PVC мрежа рафиня май беше с 95% плътност, преди малко ми се обади, че го били нажилили пчелите, без да бил вдигал шум и да ги е дразнил, какво да направя, че хем да не се карам с комшиите, хем да продължа да си гледам пчелите на това място, предварително благодаря за съветите.
    Да си направи бараката от другата страна. Кажи му че жиленето е за здраве и е добър лек срещу ревматизма. Но няма логика да го хапят. Мойте стават лоши само когато са гладни, май до това заключение стигнах. Е сега днес единия кошер ме понажили, ама в него нямаше мед. Другите кротки, дето са нахранени.



    Честито и на Георгевците, да сте живи и здрави !!

  2. #1572
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    107
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Да си направи бараката от другата страна. Кажи му че жиленето е за здраве и е добър лек срещу ревматизма. Но няма логика да го хапят. Мойте стават лоши само когато са гладни, май до това заключение стигнах. Е сега днес единия кошер ме понажили, ама в него нямаше мед. Другите кротки, дето са нахранени.



    Честито и на Георгевците, да сте живи и здрави !!
    Това в моя случай не е вариянт, имота е с размери 15x30м, като ширината е 15м и комшото разполага бараката по-средата на тези 15м, т,е на три от границата на имота ( по-закон е толкова ), от към мен има 2-2,5м до оградата, днес ги отворих леко и им сипах захарен сироп, при прегледа миналата седмица имаха по-две плодникови пити с мед, след това се помотах пред тях на десетина метра за около три часа, копах дупки за засаждане на овошки, постоянно имаше две-три пчелички кръжащи около мен, тази седмица ще сменям всички майки, надявам се това да оправи проблема след време, в същото време се загледах през PVC мрежата и ми направи впечатление, че се вижда доста отчетливо в съседния имот, та се чудя дали да опъна по-плътна PVC мрежа, или да сложа като за начало едни тръстикови рогозки.

  3. #1573
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Това в моя случай не е вариянт, имота е с размери 15x30м, като ширината е 15м и комшото разполага бараката по-средата на тези 15м, т,е на три от границата на имота ( по-закон е толкова ), от към мен има 2-2,5м до оградата, днес ги отворих леко и им сипах захарен сироп, при прегледа миналата седмица имаха по-две плодникови пити с мед, след това се помотах пред тях на десетина метра за около три часа, копах дупки за засаждане на овошки, постоянно имаше две-три пчелички кръжащи около мен, тази седмица ще сменям всички майки, надявам се това да оправи проблема след време, в същото време се загледах през PVC мрежата и ми направи впечатление, че се вижда доста отчетливо в съседния имот, та се чудя дали да опъна по-плътна PVC мрежа, или да сложа като за начало едни тръстикови рогозки.
    Едно време като започнах с пчелите, преди 5 години, пак така се случваше че нападаха надалеч, до ден днешен не мога да си обясня това на какво се дължи. От както започнах да се занимавам с тях и да ги гледам, няма проблеми. Само баща ми нападат отвреме навреме, ама той вече не ходи да се вре наблизо и няма проблем.
    Повечето казват че не си познават стопаните, но според мен до някаква степен свикват да им се мота някой наблизо и спират да нападат.
    Даже аз вече минавам пред кошерите и не ме гонят, въпреки сезона .. дори и да нямат толкова храна. А предишните години си беше зле , атака яко

    А спирането на нападението пряко се свърза и с алергията. Преди като ме гонеха се надувах като ме захапят. А пък сега по няколко ме хапят и нямам проблем. Обаче сестра ми като си дойде я захапа една пчела и цяла седмица и възпалена ръката . Много неща да се замисли човек.
    Вече не ми прави впечатление като ме хапят. Има моменти когато ги раздразня и много болезнено жилят, чак ми става жал, понеже знам че съм сгазил по невнимание доста пчели . Като ме захап така вече знам че съм прецакал аз работите.

  4. #1574
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    ... и ми направи впечатление, че се вижда доста отчетливо в съседния имот, та се чудя дали да опъна по-плътна PVC мрежа, или да сложа като за начало едни тръстикови рогозки.
    Това, че се вижда не е проблем. Опъни друга мрежа (засенчваща) над оградата. Имах подобен проблем преди две години. Оказа се, че на път към близката рекичка, намираща се след съседния двор, поради голямата денивелация на същия и ниската ограда помежду ни, пчелите пикираха на половин метър от земята по протежение на целия двор. А тъй като беше жега, трафикът им беше доста натоварен и нямаха склонност да проявят разбиране, ако някой случайно им се изпречеше на пътя...
    Вдигнах временно (само за през лятото) от засенчващите мрежи (не помня точно колко е, но е поне 2 метра над оградата) и проблемът се реши - така се вдигна височината на цялото "трасе" през двора. За щастие участъка от оградата, който трябваше да "подобрявам" не беше много дълъг...

  5. #1575
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Добре изглеждат,... но това е култивирана печурка(бройлер).
    Я виж пророка на месията какви ги върши не им разбирам ма не са култивирани каза, че бая е набрал

    иЩракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1.jpg
Прегледи:      43
Размер:	126.7 KB
ID:	12076Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2.jpg
Прегледи:      41
Размер:	92.5 KB
ID:	12077Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	3.jpg
Прегледи:      44
Размер:	172.5 KB
ID:	12078Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	4.jpg
Прегледи:      44
Размер:	169.3 KB
ID:	12079Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	5.jpg
Прегледи:      44
Размер:	329.4 KB
ID:	12080

  6. #1576
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Я виж пророка на месията какви ги върши не им разбирам ма не са култивирани каза, че бая е набрал

    иЩракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1.jpg
Прегледи:      43
Размер:	126.7 KB
ID:	12076Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2.jpg
Прегледи:      41
Размер:	92.5 KB
ID:	12077Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	3.jpg
Прегледи:      44
Размер:	172.5 KB
ID:	12078Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	4.jpg
Прегледи:      44
Размер:	169.3 KB
ID:	12079Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	5.jpg
Прегледи:      44
Размер:	329.4 KB
ID:	12080
    Гошка,с разсада -6
    с гъбите -6
    с прорукуването-6
    а с рояците,как е?

  7. #1577
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Гошка,с разсада -6
    с гъбите -6
    с прорукуването-6
    а с рояците,как е?
    Ми сега не каза ма явно са на диета

  8. #1578
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Я виж пророка на месията какви ги върши не им разбирам ма не са култивирани каза, че бая е набрал

    иЩракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1.jpg
Прегледи:      43
Размер:	126.7 KB
ID:	12076Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2.jpg
Прегледи:      41
Размер:	92.5 KB
ID:	12077Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	3.jpg
Прегледи:      44
Размер:	172.5 KB
ID:	12078Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	4.jpg
Прегледи:      44
Размер:	169.3 KB
ID:	12079Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	5.jpg
Прегледи:      44
Размер:	329.4 KB
ID:	12080
    Браво. Дебелкини( ливадна печурка). При мен излизат Юни.

  9. #1579
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Днес пробвах мед от портокал баш не ме изкефи за разлика от биволското сиренеЩракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1.jpg
Прегледи:      25
Размер:	127.6 KB
ID:	12104Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2.jpg
Прегледи:      27
Размер:	152.9 KB
ID:	12105

  10. #1580
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Днес пробвах мед от портокал баш не ме изкефи за разлика от биволското сиренеЩракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1.jpg
Прегледи:      25
Размер:	127.6 KB
ID:	12104Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2.jpg
Прегледи:      27
Размер:	152.9 KB
ID:	12105
    А цената му изкефи ли те?

 

 
Страница 158 от 168 ПърваПърва ... 58108148156157158159160 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •