Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 168 ПърваПърва ... 6789101858108 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 1676
  1. #71
    Наблюдател
    Регистриран
    07.01.2011
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    Велико Търново
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Искаш да омоташ такива като мен.Кажи ,осоляването със каква сол е или със саламура.След тези 24ч.обезсоляваш ли?
    Аз я правя рибицата по същият начин, само че преди това я натърквам хубаво със захар, заривам я в една тава със сол и както е писал колегата точно след 24часа я изваждам.Само се изплаква, подсушава и намазва с подправки-правя каша от чесън, червен и черен пипер, чубрица и бяло вино.Когато е готова я увивам в найлоново готварско фолио-така влагата се разпространява равномерно по цялото сечение и я прибирам в хладилника.Става много крехка и сочна.Готова е след около две седмици.

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Павка ,ами аз точно затова питам.Да открадна нов занаят ,щото с пчеларство не става.Да си повиша квалификацията ,щото нали виждаш,Скутелатора ни праща на трудовата борса.

  3. #73
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колеги,виждам,че сте решили да се ебавате със системата.До тук не съм получил нищо на лични във връзка с тези отрови,които показвате.Тъй като съм ви колега,ще преглътна вашето изостанало ниво и ще ви светна как трябва се държите в едно напреднало общество.Повтарям,че материала е за чугунени глави,които отказват да преформатират морално остарялите си чипове. Като начало,искам да попитам какви стандарти спазвате при приготвянето на тези суб продукти?Едно време имаше БДС,но то беше изключително вредно за нашето здраве – я си представете колбас с месо,ааа.Тъй като явно сте изостанали от съвременните изследвания,ще бъда снизходителен и ще споделя малко знания.Значи, червеното месо е ВРЕДНО.Сигурно сте чували за артрит и кое спомага за неговото развитие – точно така – това е червеното месо.Сигурно се успокоявате,че сега сте млади и докато го прихванете,ще измислят лазерни очила,следящи погледа ви,за да можете да си нарежете хляба без да ползвате нож.Убеден съм,че върху това изключително ценно приспособление се работи и в момента,но я си представете,че отидете в тоалетната и алцхаймеровия ви мозък забрави,че още ги носите...Като споменах Алцхаймер,се сещам,че всички оплювате тази нова ПРИДОБИВКА на развитата ни цивилизация.Сега,знам,че няма да сте съгласни с мен,но и от тази болест има ползи – затова я наричам придобивка.Я си представете,че се насерете в собствените си гащи.В първия случай(когато сте наред у главата) реакцията на вашите роднини(ако изобщо са около вас) ще бъде една хубава караница и гълчане.След като преглътнем собственото унижение и чуждите упреци,ще се наложи да извършим и друго неприятно действие – да си изперем сами насраните гащи. Във втория случай ОБАЧЕ ситуацията ще се развие изключително във ваша полза,откъдето и да го погледнете.След като се “усети”,каква сте я свършили,ще получите загрижен поглед,дори може и сълзи от състрадание,след което ще ви измият,подсушат и прегърнат.През това време,вие спокойно можете да пиете соевото си мляко и да се наслаждавате на шоуто на Слави.За да се осъществи това обаче,има една малка пречка,която считам,че мастити пчелари като нас ще преодолеят с лекота.Тънкостта е преди да изпаднете в това състояние,да сте продали хиляди тонове мед,парите да сте ги скрили,а вашите роднини да знаят това.Така увеличавате бройката желаещи да ви прегръщат и подмиват. Не случайно народа ни казва – “всяко зло за добро”. Ако обаче,сте се провалили с тоновете мед,тогава се молете алцхаймера да порази първо обонятелния и зрителния ви център, но нека не се отклоняваме в мечти,те рано или късно ще ни настигнат. Сигурен съм,че не сте си мислили за тази ситуация,докато сте приготвяли тази “отрова” която виси по коловете.Не мога да разбера защо не се държите като останалите единици,а продължавате да упорствате и проявявате недоверие към системата.На всеки продукт в магазина ясно е написано какво съдържа.Да вземем например соята.Това което виждам е едно огромно лицемерие – вие може да тъпчите пчелите със соя,все едно са преживящ добитък, но за вас соята е вредна.Както са вредни кожите,костите,перата, червата и т.н..Чакайте малко,мисля,че не ви е обяснено както трябва – в кожите се съдържа колаген,в костите има калций,в перата има много минерали,в сухожилията хондроитин,в червата има пробиотици(еех тези пробиотици).Няма смисъл да продължавам с изброяването.И вие с какъв акъл ви се чудя,бягате от тези животоподдържащи съставки, и ходите да правите продукти от месо което със сигурност ще ви донесе артрит. Убеден съм,че с малко обработка,ще успеете да се впишете в глобалното развито общество.Човечеството е на път да разцъфти,а вие се явявате като едни листни въшки по неговото стъбло.Разликата е там,че сте обикновенни въшки, а вие си мислите,че сте щитоносни.Дори и мана не акате.
    За да приключа,ще ви дам съвет – по-бързо ставайте тор за нашето цвете,за да не изкараме флакона.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Нашето цвете.jpg
Прегледи:      168
Размер:	83.5 KB
ID:	2942

    П.С. Да се чете само от хора с чувство за хумор,критики не приемам.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Да се омешам и аз сред пъстърмите

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	пастарма.jpg
Прегледи:      160
Размер:	74.6 KB
ID:	2943

    Моята резепта е малко по-различна. Месото или сърцата стоят в сол да речем седмица. След това 2 дни куснат във вода, която сменям веднъж. Подправките ми са само сухи (черен, червен пипер, кимион, чубрица, малко лют пипер) - добре смлени. След водата, месото го оставям 1-2 часа да оветря и така подправките полепват по-лесно.
    Може би заради изкисването, месото по-трудно става на гьон (ако случайно някой му даде шанс да изсъхне толкова).
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  5. #75
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Днес направих още един кулинарен експеримент, който излезе с положителен резултат :-) , затова ще си позволя да го споделя с вас.

    Заешка чорба с мерудии:

    Сварих една главичка заедно с врата, разни други кокалчета и месца, плюс с дробчетата, сърцето и бъбреците. Варих ги докато месото от главата започна да се отделя лесно. Докато вряха сложих няколко парченца сланинка (от мезето за винцето), но може и без нея.
    След това нарязах една глава лук - по-големичка, като портокал примерно. Сигурен съм, че ще стане още по-добре, ако лукът е пресен, но тогава ще трябват 2 връзки. Нарязаният лук запържих до златисто, след което добавих две с.л. брашно. Когато и то се позапържи, сложих мерудиите (в случая замразени): 2сл магданоз, 1сл копър, 1сл девисил и 1сл целина. Разбърках и след една минута, започнах да добавям от изстиналия бульон. Изчаках да заври отново, като през това време нарязах дробинето, обезкостих месцето и ги добавих. Повря 3-4 минути. Дръпнах го от огъня и след 15 минути го застроих с едно яйце и 2-3 сл кисело мляко. Сол и черен пипер на вкус и сме готови!
    Същата рецепта я правя и с агнешко. Може да се сложат и 2-3сл ориз в момента в който се разрежда запръжката. Нямам търпение да дойде пролетта и да я направя с изцяло пресни продукти!
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  6. #76
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега Корчев,направо се чудя как не си станал 200кг досега(направо за отстрел).Отново поздравления за уменията.

    П.С. Абе,да не би да ги гониш дивите прасета и така да поддържаш формата,я кажи?
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  7. #77
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Да попитам освен сърца, рибици какво друго месо става за сушене например врат, бут? досега не съм правил такива неща и искам да се пробвам ще съм благодарен за рецепти и съвети
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Днес направих още един кулинарен експеримент, който излезе с положителен резултат :-) , затова ще си позволя да го споделя с вас.

    Заешка чорба с мерудии:

    Сварих една главичка заедно с врата, разни други кокалчета и месца, плюс с дробчетата, сърцето и бъбреците. Варих ги докато месото от главата започна да се отделя лесно. Докато вряха сложих няколко парченца сланинка (от мезето за винцето), но може и без нея.
    След това нарязах една глава лук - по-големичка, като портокал примерно. Сигурен съм, че ще стане още по-добре, ако лукът е пресен, но тогава ще трябват 2 връзки. Нарязаният лук запържих до златисто, след което добавих две с.л. брашно. Когато и то се позапържи, сложих мерудиите (в случая замразени): 2сл магданоз, 1сл копър, 1сл девисил и 1сл целина. Разбърках и след една минута, започнах да добавям от изстиналия бульон. Изчаках да заври отново, като през това време нарязах дробинето, обезкостих месцето и ги добавих. Повря 3-4 минути. Дръпнах го от огъня и след 15 минути го застроих с едно яйце и 2-3 сл кисело мляко. Сол и черен пипер на вкус и сме готови!
    Същата рецепта я правя и с агнешко. Може да се сложат и 2-3сл ориз в момента в който се разрежда запръжката. Нямам търпение да дойде пролетта и да я направя с изцяло пресни продукти!
    Само не разбрах кога переш и чистиш? Преди да сготвиш, след или по време?

  9. #79
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Да попитам освен сърца, рибици какво друго месо става за сушене например врат, бут? досега не съм правил такива неща и искам да се пробвам ще съм благодарен за рецепти и съвети
    Всякакво месо става. На снимката по-горе, само най-дясното е филе. Другите две парчета са плешка. Когато се подготвя месото е хубаво да се извадят дебелите обвивки на мускулните групи (фасциите). Затова се предпочитат меса със структура от по-едри мускулни групи. При плешката, джолана и някои части от бута неминуемо ще останат такива фасции и вътре в пастърмата, но този проблем лесно се решава с остър нож и рязане на тъъъънки слайсове (филийки по старому).

    Слънчо, по собствено желание (засега), от нова година съм без работа. И понеже не мога да се ровя в кошерите, за риба не мога да ходя, лова приключва, а на село не става още за живеене, рамките са още в Плевен.... к'во да правя друго - готвя за моите "гладници".
    Трудно мога да кажа, че поддържам някаква форма, при положение че съм 107кг, но съм се зарекъл да ги сваля на 90 поне. Предните ловни сезони наистина "ги гоних" прасетата, ама тая не и ето го резултата - 7-8 кила отгоре.

    И за да не кажете че само заговявам, ето и една алтернативна рецепта:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	бульон трезве.jpg
Прегледи:      128
Размер:	58.3 KB
ID:	2962
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #80
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Само не разбрах кога переш и чистиш? Преди да сготвиш, след или по време?
    аз и гладя
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 8 от 168 ПърваПърва ... 6789101858108 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •