Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 119 от 168 ПърваПърва ... 1969109117118119120121129 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,181 до 1,190 от общо 1676
  1. #1181
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Деликатесче е, но не колкото лефера. Знаеш, че трудно се намира. И в морето, и по пазара. Тази година в близост до Бургас най актуално място за риболов на зарган е крепостта Акра в Черноморец. Но там има повече хора отколкото на митингите в София. На Юг местата са си все едни и същи Агалина, Дюни, Царево и т.н.Тези са от Дюни. Иначе най добър улов сме правили до Нестинарка- 170 бр. за два дни.От тогава не си играя да мариновам зарган. Голямо раздаване и ядене беше, та ми втръсна!
    Тянко, искрено се надявам и най-сърдечно ти пожелавам, другия път като се видим, току-що да си наловил 1-2 кофи от тоя "гадния" лефер и да се омажем както си трябва, пък Гогол, да е жив и здрав, нека през това време да си похапва от деликатесния зарганец

  2. #1182
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Тянко, искрено се надявам и най-сърдечно ти пожелавам, другия път като се видим, току-що да си наловил 1-2 кофи от тоя "гадния" лефер и да се омажем както си трябва, пък Гогол, да е жив и здрав, нека през това време да си похапва от деликатесния зарганец
    Амин! Дай Боже всекиму!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #1183
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Тянко, искрено се надявам и най-сърдечно ти пожелавам, другия път като се видим, току-що да си наловил 1-2 кофи от тоя "гадния" лефер и да се омажем както си трябва, пък Гогол, да е жив и здрав, нека през това време да си похапва от деликатесния зарганец
    Ако и аз съм на тази маса за която си представям виртуално и има на нея от "гадния" както ти пишеш Перо/за мен е мазничък,ама не и гаден/ лефер и голямо плато със зарганче/ няма значение, едър или дребен/,мариновано чернокопче по Несебърски ,бъди сигурен ,че няма да пипна от лефера.Зарганче,чернокопче ,зарганче,чернокопче и ........... така.Ех,потекоха ми лигите от фантазии за хубава черноморска риба.
    Ходя поня
    кога до Одрин/короната малко промени нещата/ и купувам риба различна–сафрид,скумрия,к лкан,паламуд, но друг е вкуса.Комшията ме уверява –черноморска е,малко настрани от Созопол я хващат мойте хора. И много интересно–много по евтино от тук.
    Така че, да ни е сладко Перо.

  4. #1184
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20201002_122317 (1).jpg
Прегледи:      99
Размер:	313.1 KB
ID:	10576................

  5. #1185
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20201002_122317 (1).jpg
Прегледи:      99
Размер:	313.1 KB
ID:	10576................
    Е,те това е една от класиката в българското кулинарно изкуство. Ти ли го приготви или госпожата?

  6. #1186
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Е,те това е една от класиката в българското кулинарно изкуство. Ти ли го приготви или госпожата?
    Е, как кой? Нали ние готвим тук? Аз разбира се......го хапнах.

  7. #1187
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Ако и аз съм на тази маса за която си представям виртуално и има на нея от "гадния" както ти пишеш Перо/за мен е мазничък,ама не и гаден/ лефер и голямо плато със зарганче/ няма значение, едър или дребен/,мариновано чернокопче по Несебърски ,бъди сигурен ,че няма да пипна от лефера.Зарганче,чернокопче ,зарганче,чернокопче и ........... така.Ех,потекоха ми лигите от фантазии за хубава черноморска риба.
    Ходя поня
    кога до Одрин/короната малко промени нещата/ и купувам риба различна–сафрид,скумрия,к лкан,паламуд, но друг е вкуса.Комшията ме уверява –черноморска е,малко настрани от Созопол я хващат мойте хора. И много интересно–много по евтино от тук.
    Така че, да ни е сладко Перо.
    Е той чернокопа си е лефер бре
    а колко викаш е калкана при комшиите?

  8. #1188
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Е той чернокопа си е лефер бре
    а колко викаш е калкана при комшиите?
    Е,не баш тъй по вкусови качества. То и циганката е паламуд, ама е циганка–друг вкус,по–лека и не тежи на стомаха като паламуда.Бат Тянко има решаващото мнение по въпроса. Несебърлии/Стария град/ казваха така–Един паламуд може да отвори стара рана от 10 години. Сигурно е проверено от тях ,щом го имат като поговорка и ми го казаха като ме видяха как набивам парчетата осолен паламуд преди повече от 35 години.Накара ме да си спомня толкова хубави неща от това прекрасно място. Но толкова,няма време.
    Последно/миналия октомври–ноември/ разликата беше паламуд –7лв там,10–12 лв тук, калкан–10–12лв там, тук не знам как е бил.Циганката още по евтина, За всичко като цена зависи от пазарлъка с комшията–ако не провиш пазарлък ,го приема като обида.Колкото повече се пазарите,толкова повече повишава тон и си прави реклама.Тази година още не съм ходил от април или май защото се бях запасил с лекарства за доста време заради короната. Сега е момета да ги навестя/при този срив на лирата/,но още е много топло,а за мен е вредно.

  9. #1189
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Осоления паламуд наистина "отваря" стари рани. Но пресен на скара е нещо уникално! Пържен не ме кефи особено, макар че и така се приготвя. Чернокопа става чудесен, когато се маринова. Бие по вкус всички останали риби. А за мезе пие всичко без изключение! Наздраве!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #1190
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    За паламуда съм съгласен. Маринован чернокоп не съм кусвал, ама на скара също е чудесен.

 

 
Страница 119 от 168 ПърваПърва ... 1969109117118119120121129 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •