Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 118 от 168 ПърваПърва ... 1868108116117118119120128 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,171 до 1,180 от общо 1676
  1. #1171
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Прикачен файл 10567


    Други готвачи няма ли? Хайде да продължа серията от морски деликатеси.
    Май повечето сме само консуматори.
    Ама какво пък и такива трябват.

  2. #1172
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20200927_131018_copy_1280x622.jpg
Прегледи:      69
Размер:	198.5 KB
ID:	10568
    Не е лефер, но пак съм доволен. За семейната статистика-66 бр. зарган.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #1173
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20200927_182150_copy_1280x622.jpg
Прегледи:      60
Размер:	114.6 KB
ID:	10569
    Ииииии сега наздраве! Рибата е пържена, защото не е особено едра. Ако е по-едра става чудесна на скара или барбекю. За пърженето ползвам комбинация от бяло и царевично брашно, сол и черен пипер. Овалвам рибата в брашната, потапям във вода и сетне в тигана. Пръска, но брашното дето остава не почернява. Картофената салата я обичаме намачкана, а не нарязана. Като първо режа лука, а после го поливам с дресинга от сол, оцет и олио. По този начин се маринова леко.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #1174
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ииииии сега наздраве! Рибата е пържена, защото не е особено едра. Ако е по-едра става чудесна на скара или барбекю. За пърженето ползвам комбинация от бяло и царевично брашно, сол и черен пипер. Овалвам рибата в брашната, потапям във вода и сетне в тигана. Пръска, но брашното дето остава не почернява. Картофената салата я обичаме намачкана, а не нарязана. Като първо режа лука, а после го поливам с дресинга от сол, оцет и олио. По този начин се маринова леко.
    Мммммм.... настръхнаха ми мустаците.

  5. #1175
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20200927_131018_copy_1280x622.jpg
Прегледи:      69
Размер:	198.5 KB
ID:	10568
    Не е лефер, но пак съм доволен. За семейната статистика-66 бр. зарган.
    Що бе Тянко го казваш със съжаление,че не е лефер? Зарганчето си е деликатесче,а лефера е тежка риба. Едно време на вълнолома между Равда и Несебър/сега там е к-са на М.Велчев и не можеш да припариш/ излизаха хубави заргани за скара. Но и този е добър,пък и тази бройка сега трудно се прави.За колко часа ги ловна и къде?Мисля да навестя приятелите от Бургас до Обзор за двайсетина дена,а си падам по риболова,та за това те питам.Имах едно местенце над потъналия кораб след Влас,към Елените ,ама вече го няма. Да ви е вкусно и приятно!

  6. #1176
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20200927_182150_copy_1280x622.jpg
Прегледи:      60
Размер:	114.6 KB
ID:	10569
    Ииииии сега наздраве! Рибата е пържена, защото не е особено едра. Ако е по-едра става чудесна на скара или барбекю. За пърженето ползвам комбинация от бяло и царевично брашно, сол и черен пипер. Овалвам рибата в брашната, потапям във вода и сетне в тигана. Пръска, но брашното дето остава не почернява. Картофената салата я обичаме намачкана, а не нарязана. Като първо режа лука, а после го поливам с дресинга от сол, оцет и олио. По този начин се маринова леко.
    малко тъъъъъничко ми се вижда,та да го подпрем(заргана) с малко пълнен свински далак с кайма..
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 20200927_201931.jpg‎  

  7. #1177
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    малко тъъъъъничко ми се вижда,та да го подпрем(заргана) с малко пълнен свински далак с кайма..
    Е,те това пие Мавруд,Ачо.

  8. #1178
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Е,те това пие Мавруд,Ачо.
    Ами ракия,докато го чакаш?
    Една чаша каберне ииии.....вече съм лека нощ.

  9. #1179
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Що бе Тянко го казваш със съжаление,че не е лефер? Зарганчето си е деликатесче,а лефера е тежка риба. Едно време на вълнолома между Равда и Несебър/сега там е к-са на М.Велчев и не можеш да припариш/ излизаха хубави заргани за скара. Но и този е добър,пък и тази бройка сега трудно се прави.За колко часа ги ловна и къде?Мисля да навестя приятелите от Бургас до Обзор за двайсетина дена,а си падам по риболова,та за това те питам.Имах едно местенце над потъналия кораб след Влас,към Елените ,ама вече го няма. Да ви е вкусно и приятно!
    Деликатесче е, но не колкото лефера. Знаеш, че трудно се намира. И в морето, и по пазара. Тази година в близост до Бургас най актуално място за риболов на зарган е крепостта Акра в Черноморец. Но там има повече хора отколкото на митингите в София. На Юг местата са си все едни и същи Агалина, Дюни, Царево и т.н.Тези са от Дюни. Иначе най добър улов сме правили до Нестинарка- 170 бр. за два дни.От тогава не си играя да мариновам зарган. Голямо раздаване и ядене беше, та ми втръсна!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #1180
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Времето захладня и си приготвихме това:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Image_6.jpg
Прегледи:      50
Размер:	79.2 KB
ID:	10571


    Най-добрият пример за симбиоза между растителният и животинският свят са сармите.



    П.П.
    Не поръчвайте филетирани късчета фини свински деликатеси в желирано чесново канапе.
    Пача е!
    Този пост е редактиран от julian103; 28.09.2020 в 10:04.
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

 

 
Страница 118 от 168 ПърваПърва ... 1868108116117118119120128 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •