Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 28 от 168 ПърваПърва ... 1826272829303878128 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 1676
  1. #271
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Не му е сега времето за козунаци. Но... тестото, за което ще дам рецепта става за кифли, рула и други сладки изкушения! Специално за Бат Венци! Поздрави!
    Така, значи.Взимате един килограм хубаво брашно. Примерно София мел- за козунаци, кифли и др. Желателно е да го преситите, за да се обогати с въздух. Добавяте към брашното 10-15 гр сол и 220 гр захар. Това са сухите продукти- смесете ги! В отделен съд слагаме 5 яйца, 80 гр мас, 50 гр прясно мляко, 60 гр олио. Първо разбиваме течната част. Правим брашното заедно със солта, захарта и 50 гр мая на кладенче и вътре изсипваме течните продукти. Тестото се меси докато стане гладко, без бучки. В топла стая с топли продукти. Когато се омеси се разделя на фитили. Изчаква се 15-20 мин. След това се плете и слага в тава, върху кухненска хартия. Втасва във фурната на горен рафт, като най отдолу поставяте една купа със гореща вода- за да има пара. Когато увеличи двойно размера си се пече на 220 градуса, на вентилатор ако има. До готовност, но всяка печка пече различно така че...Непосредствено преди да го пъхнете в печката се намазва с яйце и поръсва със захар. Ако искате да е вътре с шоколад- 200 гр на килограм брашно. Ако искате стафиди и, или сушени плодове се слагат за една вечер в купа с червен ром. И после се добавят към тестото при месенето. Допълнение! При течните продукти се слага от 3-5 гр на кг течна ванилова или лимонена есенция. Ако при месенето, тестото се получи много меко не се притеснявайте да добавите още брашно- щом има брашно- няма страшно. Пожелавам приятни кулинарни приключения!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #272
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    . Но... тестото, за което ще дам рецепта става за кифли, рула и други сладки изкушения!

    Хайде от теб хляба,а от мен основното и десертът...Това е рецептата,..http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B...D1%81,като добавих бяло вино(домашно) и по късче сланина за омазнване..
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Изображение1898.jpg‎   Изображение1900.jpg‎   Изображение1901.jpg‎  

  3. #273
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ачка, гледам и теб те влече рибата- както и мен. Това какъв чешит е ? Хляб най- хубав в балканския регион правят турците- ние сме бледа сянка. Тази вечер, най накрая ще пробвам новата реколта мерло, уни блан и димят. Че да знам за приятели става ли или не. Наздраве колеги и колежки- ракията е лек за почти всички болежки. Консумирайте с удоволствие и мярка. Жалко, че не обичаш морска риба или греша?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #274
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Наздраве колеги и колежки- ракията е лек за почти всички болежки. Консумирайте с удоволствие и мярка.
    Тянка вие с Дамян ми давате кураж и спокойствие за предстоящата зима. Щото съм сварил едно лекарство и стана 6 години отлежава в дъбово буре, днес го опитах и гледам станало е вече-добро е.

  5. #275
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Какви нерви имате да чакате, брей- въжета . Аз нямам търпение да я раздам . Хайде сега наздраве!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #276
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ванката ме подсети за една бабешка закуска. От моята баба- лека и пръст! Та като деца ходехме на село и тя всяка сутрин ни приготвяше закуска на огнището. Аз обичах всичко, но най- много нещо което тя наричаше карталаци. Омесваше тесто с мая в нощвите. Като се поотпусне правеше две големи кори. Слагаше вътре сиренце и олио. След това навиваше на руло. И режеше с ножа на порции. От всяка разточваше тънка и широка питка. Която печеше на сач, намазан с масчица. А до жаравата си къкреше едно глинено гърненце с бобец! Еееееех детство! Май ще пия още една ракия! Наздраве!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #277
    НАЗДРАВЕ Тянко.Още една ракия няколко пъти??!Благодаря за рецептата.Май,май отивам към катмите.

  8. #278
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Така и така съм започнал. Да дам и рецептата ми за тесто за пица. На един килограм брашно слагам 20гр сол, 10 гр захар, 20 гр олио или зехтин, 50 гр кисело мляко, 50 гр прясно мляко. Вода колкото поеме. За една пица колкото тава от стандартна дамашна печка са достатъчни 500 гр тесто.От останалато ще станат страхотни мекици, като престои една нощ в хладилника. Пицата се пече по средата на печката. Която е загрята на макс. Обикновено отнема 15 мин. Когато е готова леко я поръсвам със зехтинец и слагам връхче пресен босилек! Приятен апетит! Върви и със бяло и с червено и с бира!Мая 20гр.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #279
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Бат Венци, останах си с една- на мен самоконтрол не ми липсва! От всичко, ноооо с мярка!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #280
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Така и така съм започнал. Да дам и рецептата ми за тесто за пица.
    Градски ,стига се раздава.Някой мастър шеф ще стане ,друг ще издаде кулинарна книга ,а ти само пчели ще гледаш.

 

 
Страница 28 от 168 ПърваПърва ... 1826272829303878128 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •