Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 27 от 168 ПърваПърва ... 1725262728293777127 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 261 до 270 от общо 1676
  1. #261
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Май за коледа ще си пожелая от Дядо Кольо да ми донесе алкохолния склад на Ачката!
    И аз имам фантазии за Снежанка ама .......

  2. #262
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Идва Никулден и е време да споделим рецепти за риба. От сладководната риба най-обичам речен сом и мрянка! Ама са много кът. Понякога, ако имам късмет някой приятел ми праща от Марица. Така че, когато ми се прииска такава риба купувам пъстърва. Задушавам лук, чесън, моркови и подправки. Пълня рибката, намазвам я със зехтин слагам и малко масълце-немско или френско, че на нашето много вяра му нямам и като увия във фолио у фурната. Двадесет минутки с него и десет след това по обици. После не ми пука ни за Бойко, ни за ИДИЛ. За празника търся диво шаранче. Пържа или пълня според настроението! Във фризера съм заредил със чернокоп. Тая година купих. Срам и позор! Не се чувствах добре и влязохме само веднъж с лодката. Пък и тази година не беше дашна откъм морски рибоци. Морската риба, ако е по дребна я пържа с гръцка панировка. Посолявам я предварително за около един час. После овалвам в брашно и преди да я сложа във фритюрника я потапям в съд с вода. Ако съм попаднал на някой лефер, паламуд само на дървени въглища. После драги приятели живея на мноооого бавни обороти, защото живота е прекалено кратък за да го въртя на бързи! Днешния ден е наш миналото и бъдещето на Господ. Който също така е казал- пиййте, но не се опивайте! Затова уважаеми наздраве с каквото има и много късмет. А на всички които им предстои да празнуват, да не забравят да почерпят! На всички пожелавам много щастие и успехи!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #263
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Тяна,искаше да кусаш от моите напитки,аз па искам да си избера от фризера нещо...
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  4. #264
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Най-добрия вариант се оказа този, но ще видим колко месеца ще издържи зелето.

    200гр сол на 10л вода
    1 глава лук на 10кг зеле
    1 ч.л. кисело мляко на 10л вода
    Витамин C - 2 таблетки от 100мг на литър вода

    12299116_10203788364149574_4825995426482271585_n.jpg
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #265
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Да кажа и аз за зелето, че вече 10 години нямам грешка...

    60кг зеле
    2.2кг морска сол на едри кристали
    200-300гр хрян на еди резници
    Бидон, маркуч, кофа

    Кочаните на зелките се издълбават с остър нож, след като се махнат повредените и грубите листа. В издълбаните чуканчета се изсипва сол и зелките се подреждат в бидона със солта нагоре. Между зелките се поставят парчета хрян. Зелките престояват 24 часа. Останалата сол се разтваря в 10-20л вода, с която се залива зелето в бидона и се долива вода до горе (моя поема общо 60л вода). След 24-48 часа може да се добавят още 3-4 зелки. Хартисалата "чорба" се добавя при претакането, което се прави всеки ден, най-малко през ден.
    В моето мазе, зелето става за 45 дни и след това като го затвора хреметик трае до април, защото е по-хладно.
    По-топлото е по-бързо във всички направления.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  6. #266
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ей туй кисело зеле как върви със боб! Ама с пържолки по ми идва густо. Аз например взимам две вратни Флинстоун пържоли с кост. Три котлета с кост за жената и детето. Щото нейна милост шефката не ядяла мазно и ги запечатвам на тигана за по две, три минутки на страна с малко масълце и зехтин. После ги полагам нежно в една хубава тавичка и върху всяка слагам по малко масълце, водичка лекинко и зехтин. Подправките са според настроението. Пека ги за час на 180 градуса. А 15 мин преди края сипвам малко тъмна биричка. Е докато чакам може да пийна една ракийка с кисело зеле, поръсено с червено пиперче и зехтинец. Когато са готови ги гарнирам с добро настроение. И червено винце, разбира се. Ха сега наздраве и да превземаме темата!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #267
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Братле,струва ми се,че продължаваш със фантазиите-мераците.И аз мога да разкажа днес какви "рибоци" извадих от прасетата,но кой ще ми повярва без да види..........а какво стана с вратните пържоли?...даже и аз не разбрах-мина правителствения хеликоптер и издуха барбекюто.Добре,че не обърна греяната ракия.......Ха сега ми повярвай..

  8. #268
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Жената изкара чернокоп от фризера да се поотпусне за обед. Малкия, ако иска да яде-ако неще ще му направим супа топчета. Сега е рано да викам наздраве. А довечера съм на баничките, така че не ми е ден . Но нищо не ми пречи да Ви пожелая приятен апетит и ароматно кафенце! Може турско, в кафеварка, от капсули, нес. Аз най обичам Лаваца тера, ама си го позволявам рядко- еспресо с много мляко и без захар, защото живота ми е сладък. Обич и любов- никога завист и омраза, туй е мойта мантра.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #269
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Да се обърнем към традициите.

    Пълнен Никулденски шаран

    2.5кг шаран (живо тегло)
    500гр лук
    200гр орехи
    50мл олио
    1 голям картоф
    1 лимон
    сол, черен пипер, мащерка

    Шаранът се почиства и измива. Осолява се с 3чл сол от всички страни и престоява така поне 2-3часа (най добре 1 ден в хладилника)
    Лукът се нарязва на ситно и се запържва в 40мл олио за 4-5 минути под капак. Орехите се нарязват или счукват на едро и се добавят към лука. Отстранява се от котлона, добавя се 1чл сол, 1/2чл черен пипер и 1/2чл стрита мащерка и всичко се разбърква.
    Обеленият картоф се нарязва на тънки филийки, които се подреждат в намаслена тава.
    Шаранът се наръсва с черен пипер от всякъде напълва се (вкл. и главата) с плънката и се зашива. Поставя се върху подложката от картоф и се намазва с останалото олио. Отгоре се нареждат няколко шайби лимон. В тавата не налива 150мл вода или бяло вино.
    Пече се на 200* докато стане ей така:

    sharo.jpg

    И после си знаете...
    Този пост е редактиран от koragroup; 06.12.2015 в 16:25.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #270
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ! Н А З Д Р А В Е!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    Поздрави, Г. Георгиев

 

 
Страница 27 от 168 ПърваПърва ... 1725262728293777127 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •