Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 19 от 168 ПърваПърва ... 917181920212969119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 181 до 190 от общо 1676
  1. #181
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен

    Макарони с 4 вида зеленчуци, яйца, 2 вида сирена и сусам + сосове и подправки


    Яйчен омлет с кисело мляко, кашкавал и сирене + подправки
    Кадаиф
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #182
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Като каза кадаиф, миналата седмица в турски ресторант опитах десерт КЮНЕФЕ, невероятно вкусно!!!
    Препоръчвам да се опита!

  3. #183
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Това е част от обяда ми.Всичко е домашно производство....В унисон с едни коментари в друга тема ще се опитам и аз да направя калкулация....Според уважаван от мен колега, ако отида в кръчма, обяда ще ми излезе по евтино....понеже не съм вложил труд в отглеждане на:
    1. лозе и направата на вино.
    2. отглеждане на лук и тикви - копане, плевене, поливане..,
    3. отглеждане на прасе....до луканките....
    4. готвене и....Но погледнато от моята камбанарийка, матиматиката ми изглежда по "вкусна". Наздраве!
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Изображение1714.jpg‎  

  4. #184
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Това е част от обяда ми.Всичко е домашно производство....В унисон с едни коментари в друга тема ще се опитам и аз да направя калкулация....Според уважаван от мен колега, ако отида в кръчма, обяда ще ми излезе по евтино....понеже не съм вложил труд в отглеждане на:
    1. лозе и направата на вино.
    2. отглеждане на лук и тикви - копане, плевене, поливане..,
    3. отглеждане на прасе....до луканките....
    4. готвене и....Но погледнато от моята камбанарийка, матиматиката ми изглежда по "вкусна". Наздраве!
    Да се прави математика има смисъл само ако човек иска със същото количество личен труд да постигне по-големи резултати. Тогава и само тогава сметките могат да помогнат. Алтернативата е човек да се остави на течението и водовътежите, които за съжаление са много, защото други хора плават по същата река и за разлика от нас те много добре си правят сметките.

    Иначе твоята математика не я знам, но по всичко изглежда, че крайният резултат е впечатляващ. Поздравления ....

  5. #185
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Понеже времето е пивко си сипах втора чаша вино и ще се опитам да "сготвя" още малко математика с куп подправки(неизвестни).Ако сгреша(загоря) математиката,моля да бъдете снизходителни.
    Наистина,ако поставим на везните на времето, продуктите за моят домашен обяд,биха стрували по скъпо отколкото ако отида на ресторант.Примерно обядът ми в ресторант ще струва един надник-40лв-демек пари.Но пък в къщи ще ми струва само време(е,не само) и то от свободното време през годината,като това време докато се пулим в компютъра???????...И така,в кръчмата трябва да давам пари,а в къщи само свободно време.....До тук с моята математика.Сега се чудя,как да изкарам пари от единия си джоб и да ги сложа в другия си джоб,за да си платя за изгубеното време.......Времето е пари.Наздраве!

  6. #186
    Потребител
    Регистриран
    27.02.2011
    Мнения
    50
    Хора, за кви пари правите сметки. Здравето е безценно! Всички колбаси, наденици и там подобни от магазина са БОКЛУЦИ!!. Най - добро си е домашното. Ако пък се разчита на от магазина трябва много внимателно да се четат етикетите и пак няма гаранция. Вие знаете каква е разликата между меда произведен от пчеларите и меда в магазина. Запомнете, че на "производителите не им пука за Вас, просто гледат да печелят. Същото важи и за "държавата".

  7. #187
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Това е част от обяда ми.Всичко е домашно производство....В унисон с едни коментари в друга тема ще се опитам и аз да направя калкулация....Според уважаван от мен колега, ако отида в кръчма, обяда ще ми излезе по евтино....понеже не съм вложил труд в отглеждане на:
    1. лозе и направата на вино.
    2. отглеждане на лук и тикви - копане, плевене, поливане..,
    3. отглеждане на прасе....до луканките....
    4. готвене и....Но погледнато от моята камбанарийка, матиматиката ми изглежда по "вкусна". Наздраве!
    Ей горкия...с какво изсветляло винце душата си плакне За туй месо, трябва нещо по-кърваво А сметките тука не важат

    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    Като каза кадаиф, миналата седмица в турски ресторант опитах десерт КЮНЕФЕ, невероятно вкусно!!!
    Препоръчвам да се опита!
    Не съм правил, но ще се пробвам
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #188
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Онзи ден,тъстът ми довърши бройлерите и удари калемчето - излизат му 4лв.килото чисто,но без труда.Пилетата излизаха между 2.5 и 3 кг..Аз пък си приготвих пет буренца с винце(да поливам пилетата),медеца ми черен,черен, па гъст, чак взех да го режа на кубчета и увивам с амбалажна хартия.Джибромицина и той скоро ще отлежава. Хайде да сме живи и здрави и той най-вече,че той ми прави кошерите.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  9. #189
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Ей горкия...с какво изсветляло винце душата си плакне За туй месо, трябва нещо по-кърваво А сметките тука не важат )
    Прав си Дамяне,ама Матеев ме омая с таз математика,с това скъпо свободно време,че "обърках" виното.Но принципно ,първо наблягам на лекото вино,а като застуди по сериозно,тогава е ред на кървавото.......

  10. #190
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Наздраве на всички,които смятат че щастието е в сърцето,а не в парите.

 

 
Страница 19 от 168 ПърваПърва ... 917181920212969119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •