Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 120 от 168 ПърваПърва ... 2070110118119120121122130 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,191 до 1,200 от общо 1676
  1. #1191
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    ...калкан–10–12лв ....
    Лелеее, разтекох се
    ако имам възможност щя изхвърля всичко от фризера и ще го нагнетя с калканец при такава цена
    При нас сигурно цената почва от 20лв/кг и то най-вероятно за вносен, океански, размразен. Черноморския, пресен сигурно е повече

    п.п. А това за паламуда дето "разболявал" според мен са малко бабини деветини

  2. #1192
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Море, напери са със солен паламуд и пак ще си говорим. Един път го бях гарнирал и с яйца, та едвам оцелях.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #1193
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Море, напери са със солен паламуд и пак ще си говорим. Един път го бях гарнирал и с яйца, та едвам оцелях.
    проблема е в количеството на солта, не в паламуда винаги съм се чудил как успяват толкова сол да вкарат без да хрупа, още на първата хапка имам чувството че ще ми изхвръкнат очите

  4. #1194
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    проблема е в количеството на солта, не в паламуда винаги съм се чудил как успяват толкова сол да вкарат без да хрупа, още на първата хапка имам чувството че ще ми изхвръкнат очите
    Перо, паламуда сам си поема солта,никой не му инжектира разсола.Сега,дали в солта е проблема или самото месо е без отговор досега.Очаквах бат Тянко да ти го обясни.Така че, не се чуди ако е купешки осолен да те накара да имаш такова чувство. Когато го употребявах преди сам си го осолявах и много внимавах. Въпреки всичко пак ставаше доста солен.
    Когато една поговорка е синтезирана от много поколения преди нас,значи отразява истина. Затова не ги подлагам на съмнение и им вярвам и се съобразявам с тях. Така мисля аз,а всеки си шета на акъла и прави това което си пожелае.

  5. #1195
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Перо, паламуда сам си поема солта,никой не му инжектира разсола.Сега,дали в солта е проблема или самото месо е без отговор досега.Очаквах бат Тянко да ти го обясни.Така че, не се чуди ако е купешки осолен да те накара да имаш такова чувство. Когато го употребявах преди сам си го осолявах и много внимавах. Въпреки всичко пак ставаше доста солен.
    Когато една поговорка е синтезирана от много поколения преди нас,значи отразява истина. Затова не ги подлагам на съмнение и им вярвам и се съобразявам с тях. Така мисля аз,а всеки си шета на акъла и прави това което си пожелае.
    Чистете го добре и не го осолявайте и гаранция няма да имате здравословни проблеми, поне не и заради него

  6. #1196
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2020
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    град София
    Е паламуд, паламуд не съм ял от 2013 и не съм го готвил от тогава...
    Къде може да бъде намерен пресен български паламуд или калкан?

  7. #1197
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от 3emu Виж публикацията
    Е паламуд, паламуд не съм ял от 2013 и не съм го готвил от тогава...
    Къде може да бъде намерен пресен български паламуд или калкан?
    Ако не държиш да е уловен от българи, а просто да е "черноморски", явно в Турция и то на безценица, според написаното от Гогол

  8. #1198
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Паламуда беше за кратко, но чернокоп все още има. Току що си купих по 7 лв. килото. Изчистих го и сега бъркам саламурата с едра сол. Сетне в нея за 24 часа. После 12 часа в оцет. След това прекия ми началник си играе да го нарежда в буркани(щото мен ме мързи). После се залива с олио, което е предварително загрято и истинало. След една седмица идва интересната част. Идеално мезе за вино, ракия бира и т.н. Наздраве на всички! Весели празници! И Бог да ни пази от ковида и всякакви гадости! Амин!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #1199
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Искам да благодаря на публикувалият рецептата "Авокадо със скариди". Страхотна е!
    Вярно, че замених 200 грама авокадо с 1 килограм пържени картофи, а сотираните скариди със свински пържоли, но наистина, страхотно се получи.
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  10. #1200
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Нещо ново в кухнята. Който познае какво е това, печели......БРАВО.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20201218_203606 (1).jpg
Прегледи:      51
Размер:	193.8 KB
ID:	10627
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 18.12.2020 в 23:12.

 

 
Страница 120 от 168 ПърваПърва ... 2070110118119120121122130 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •