Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 112 от 168 ПърваПърва ... 1262102110111112113114122162 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,111 до 1,120 от общо 1676
  1. #1111
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Мотичка по точно/тая която става и за вар/.Четината се маха по лесно и не забравяй ,че това са по стари методи.След опаковката от консерва кошърка пробита с пирони се появи рендето.Ако ти кажа с каво се чистяха ушите преди години може и да не повярваш. С копънка от мисир просто тия са забравили.Тия бутове на клипа съхнат за 14 дена,а на мама овошките макар че по окапаха 1,5г.,но иначе идеята на тоя празник е много добра.Така простите хорица могат да си помогнат с някой лев.Проблема е ,че вече нямаме традиции и всичко е бизнес.
    п.п.И да не забравяме Кораконжула.Макар и малко да помнят какво е.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #1112

  3. #1113
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    4191923MIWPWZza[2].jpgТова успях да направя, това показвам.

  4. #1114
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

  5. #1115
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Едно Узо 12 и трябва само на тази хубава салата!

  6. #1116
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG-90a8d7038f793cd6ddbec635c705c33c-V.jpg
Прегледи:      190
Размер:	205.7 KB
ID:	10062


    Една тортичка от мен.

  7. #1117
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Здравейте,някой ползвал ли е следната рецепта?24 часа преди да се пекат пражоли ,да престоят в зелева заламура?

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2019-09-05 23-28-15.png
Прегледи:      120
Размер:	302.9 KB
ID:	10179

    Телефона е само 5мп и на лампа размазва.

  8. #1118
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Как направих баница
    С моята се скарахме кой ще направи по-хубава баница. Обещах да изчистя всичко след себе си и я пратих на кафе. Провеждам светкавична консултация с майка ми - о, че то било толкова лесно! Слизам до магазина. Купувам кори, бира, "Петрохан", сирене и малко фъстъци. Качвам се. Забравил съм яйца. Пак долу. Взимам цигари, но на асансьора се сещам за яйцата. Връщам се. Вир - вода отново съм вкъщи. Олиото е свършило. Яко псувам. Сещам се, че имам сланина – ето ти мазнина. Тавата е заета с пържоли и трябва да я измия. Упорито търкам с гъбката, но няма голям ефект, а и верото почва да ми свиди. Изплаквам я за последно – ръцете ми са червени, а в мивката все едно някой е повръщал гъбена супа. Навсякъде е мокро и плочките се пързалят. Взимам яйцата и в този момент се хлъзгам, хващам се за сушилника... много лошо решение... повличам го върху себе си на земята. Порцелан, стъкло, човек – в едно цяло. С порязани пръст и чело - почиствам. Слагам първия лист, настъпвайки нещо остро. Викам с все сили, вадейки парчето – бинт, йод (който разливам върху телефона си), превръзка с картоф (нали се слага за рани) и съм готов. Кокошите яйца съм опазил някак (за моите не е сигурно) и почвам да ги чупя майсторски в един оцелял кастрон. Повечето съдържание излиза отстрани, но го събирам с шепи. Има черупки, но те са полезни против кръвно и слаб слух. Мачкам сиренето... не!... ще ползвам миксера. Едната му бъркалка не се побира вътре. Какво пък... включвам... Господи... торнадо – в окото си имам жълтък, а в ухото 200 грамова бучка сирене, котката ме гледа отстрани цялата оклепана, сякаш сега е излязла от утробата на майка си – казва едно тъжно „мяуу”, оттегляйки се за миене. Разделям криво-ляво листовете, изтърсвам останалата плънка, нареждам парченцата сланина и бух във фурната. Изпивам една бира на екс, предоволен от себе си. Обръщам се – от печката излизат гъсти кълба черен дим, все едно съм запалил гума. Кулинарното ми произведение се запалило (бях му сложил малко уиски за вкус) и сега оживяло се мъчеше да бяга от горещината. Позатиснах го малко, но в крайна сметка го измъкнах. Изгорен на две места оглеждам черната си баница – прилича на капак от улична шахта. В тоя момент любимата се прибра...

    Е, в общи линии - така беше!
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  9. #1119
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от julian103 Виж публикацията
    Е, в общи линии - така беше!
    Без снимки,тоз трилър не е за вярване....

  10. #1120
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от julian103 Виж публикацията
    Как направих баница
    ...
    имаш астрален близнак нейде из кибер пространството

 

 
Страница 112 от 168 ПърваПърва ... 1262102110111112113114122162 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •