Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 101 от 168 ПърваПърва ... 519199100101102103111151 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,001 до 1,010 от общо 1676
  1. #1001
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Колеги, някой правил ли е суджуци от овче да сподели впичатления?
    Чувал съм, че хората правят, ама не на всеки му допадало после... Ний от чисто овче не сме правили никога, даже и кога имахме бая овце и прасета. Поне фифти-фифти, даже от грухчо ако е повече - не пречи. Мойта схема от няколко години е 4-2-1, грух, Милка, заю баю. Ти ако пробваш, само си мисля - не прекалявай с лойта, па и то накрая всичко се наглася с подправки. Има и такава легенда, че оригиналът е от овче, ама като почнали турците да вземат без да питат и наште хора почнали да слагат свинско вътре и тя станала магията.

    Как е виното бе? Мойто засега е екстра, още една две седмици и ще го почваме лека полека...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #1002
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Чувал съм, че хората правят, ама не на всеки му допадало после... Ний от чисто овче не сме правили никога, даже и кога имахме бая овце и прасета. Поне фифти-фифти, даже от грухчо ако е повече - не пречи. Мойта схема от няколко години е 4-2-1, грух, Милка, заю баю. Ти ако пробваш, само си мисля - не прекалявай с лойта, па и то накрая всичко се наглася с подправки. Има и такава легенда, че оригиналът е от овче, ама като почнали турците да вземат без да питат и наште хора почнали да слагат свинско вътре и тя станала магията.

    Как е виното бе? Мойто засега е екстра, още една две седмици и ще го почваме лека полека...
    Благодаря, виното е екстра обаче от към мезе е зле . В магазина мезето е още по зле. Той ония, кога баща му правил луканки под "орехите" той спал под крушата после иска да ме убеди, че е бил под орехите ама аз помирисвам , че лъжееее :-). Пастърмата е още в солта и сега съм пред дилема , какво да заколя прасето или овцата . Сутринта овцата ме гледаше, естемеро и затова взех командирско решение а прасето ще чака, щото още не са му клепнали ушите, както трябва.
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  3. #1003
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Връмугу, аз пък съм зле, откъм качествено домашно вино! Мезета дал Господ-сещай се....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #1004
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от borifototo Виж публикацията
    Така се живее 100 години!
    Какво говориш бре момче.Аз съм решил да се пенсионирам на 175години и поне още 100г да харча пенсията...

  5. #1005
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Какво говориш бре момче.Аз съм решил да се пенсионирам на 175години и поне още 100г да харча пенсията...


    Дай,боже.Ама да знаеш толкова сервиза не вярвам да издържи

  6. #1006
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Купете си нов, съобразен със сезона, ароматизатор за колата.
    14937361_10207306259156472_6031777327595332853_n.jpg

  7. #1007
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Връмугу, аз пък съм зле, откъм качествено домашно вино! Мезета дал Господ-сещай се....
    Тянка курдисал съм едно мерло, обаче трудно превира. Купих грозде с 25 и половина захарност и не ми даде сърце да му ръгна 2 кофи вода, та стана месец откак съм го източил от майката и не ще да избистри. Като стане ще ти пратя да си наквасиш устните

  8. #1008
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    Тянка курдисал съм едно мерло, обаче трудно превира. Купих грозде с 25 и половина захарност и не ми даде сърце да му ръгна 2 кофи вода, та стана месец откак съм го източил от майката и не ще да избистри. Като стане ще ти пратя да си наквасиш устните
    Респект! Господ здраве да ти дава, и неспирна клиентела! Де да имаше чалъм, заедно да го опитаме? Че и още от аверите да сберем!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #1009
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Щот съм рожденик, пък и да скиваш че съм ларж.

  10. #1010
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    Щот съм рожденик, пък и да скиваш че съм ларж.
    Никога не съм се съмнявал, че си бохем!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 101 от 168 ПърваПърва ... 519199100101102103111151 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •