Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 51 до 52 от общо 52
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    .Здравейте .Пръчки са вкореняване. Въпрос към тези които сами си вкореняват лозички .Говорих с един нашенец и той ми каза че там по неговия край не режели пръчките по 30 - 40 см. а по метър дълги и долната част навивали на венец. Каза че така вкореняваната пръчка пускала повече корени и по стабилно се развивала . Има ли някой който да ползва този метод на вкореняване и какви са му наблюденоята ?
    Показа ми на един кабел как го правели и аз показвам на кабел какво съм видял .

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2023-01-17 13-54-41.png
Прегледи:      33
Размер:	204.5 KB
ID:	11952

  2. #52
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    .Здравейте .Пръчки са вкореняване. Въпрос към тези които сами си вкореняват лозички .Говорих с един нашенец и той ми каза че там по неговия край не режели пръчките по 30 - 40 см. а по метър дълги и долната част навивали на венец. Каза че така вкореняваната пръчка пускала повече корени и по стабилно се развивала . Има ли някой който да ползва този метод на вкореняване и какви са му наблюденоята ?
    Показа ми на един кабел как го правели и аз показвам на кабел какво съм видял .

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2023-01-17 13-54-41.png
Прегледи:      33
Размер:	204.5 KB
ID:	11952
    Възможно е да се получава, но колко повече корени ще има от необходимото!?!?!? Накрая да ти обясня какво ще се получи. Ще пусне корени на едни 10-15 см. които са в почвата или в твоя случай, точно където започва първият завой, а останалото ще изгние. "Пари, пари, пари....беше отворил уста да глътне целия свят". Това важи за всичко с каквото се захване българина. По същата логика може да се вземе цялата пръчка/понякога по 5 метра/ и я заравяме в почвата из цялата градина, като оставяме само върха над почвата. Ще има егати корена. Да, ама не. Ще има корен само в разстоянието което споменах по-горе, ако изобщо се и хване, защото както казах, загнива, а това води до отрицателен резултат за цялата пръчка. Достатъчно е една пъпка, но направена с мерак. Тоест да се обработи с обеззаразители, стимулатори и восък. ...забравих...и малко късмет.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

 

 
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •