Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 26 от 28 ПърваПърва ... 162425262728 ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 260 от общо 275

Тема: РАПИЦА

  1. #251
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Не, бе!
    Колегата от Каварна не разбра, че се търсят грамове, а не килограми семена и май беше репликирал Соларис.
    Ама гледам, че броя на мненията му не нараства...

  2. #252
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,241
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Думай! Кое не ти е ясно?
    "А не ти ли обясни?" - кой е трябвало да обясни?

  3. #253
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    "А не ти ли обясни?" - кой е трябвало да обясни?
    Аз, в свой пост писах, че арендатора ми разясни защо сеят и разорават рапицата. А, колегата от Каварна ме репликира - "Не ти ли обясни". Ама ето, като не се цитират постове, а се "хвърля" ей така.... на времето играехме "развален телефон".

    Ето моя пост
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не съм запознат детайлно, но преди няколко години потривах ръце наблюдавайки една рапица, покрай пътя, в близост до пчелина. Говорих с арендатора, защото ми направи впечатление, че е рядка. Та той ми обясни тогава за това, че я ползват, за да подобри почвените показатели и че ще бъде "дискована", а парцела подготвен за пролетна култура.
    Преди да я унищожат, успяват да разцъфнат някои цветове.
    А това въпросния пост.
    Цитат Първоначално публикувано от nikimarti8 Виж публикацията
    А не ти ли обясни ? Че Държавата и плащат семето и друго ,та за това сеят! И хич не им пука дали ша изникне?

  4. #254
    Потребител
    Регистриран
    22.07.2015
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Каварна
    Благодаря ! Радвам се че има и други пчелари с добри отношения с Земеделците!

  5. #255
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от nikimarti8 Виж публикацията
    Благодаря ! Радвам се че има и други пчелари с добри отношения с Земеделците!
    Е, няма как да е. Земеделеца/основния арендатор на землището, в което пчеларствам, ми е съсед - през една къща на село. Винаги ме спира като се срещнем и ме пита за пчелите. Сериозен мъж е, наближаващ 70-те. Стопанисва петцифрен брой декари, притежава и външно-търговско дружество за търговия със зърно. С всеки съсед намира приказка и факта, че управлява такъв солиден собствен капитал, говори само едно - умен човек!

  6. #256
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,241
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Е, няма как да е. Земеделеца/основния арендатор на землището, в което пчеларствам, ми е съсед - през една къща на село. Винаги ме спира като се срещнем и ме пита за пчелите. Сериозен мъж е, наближаващ 70-те. Стопанисва петцифрен брой декари, притежава и външно-търговско дружество за търговия със зърно. С всеки съсед намира приказка и факта, че управлява такъв солиден собствен капитал, говори само едно - умен човек!
    Лошото е, че такива земеделци са изключение.

  7. #257
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    850
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Лошото е, че такива земеделци са изключение.
    Прав си!Няма как,всеки крупен земеделец да ти е комшия

  8. #258
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от nikimarti8 Виж публикацията
    А не ти ли обясни ? Че Държавата и плащат семето и друго ,та за това сеят! И хич не им пука дали ша изникне?

    Много си далече от истината,пишеш глупости.Обикновенно се разорава рапица саморасляк,когато на предната година на площа е сята рапица.Никои фермер няма да си изоре редовна рапица за наторяване с зелената част.Държавата дава субсидия за еденица площ,когато рапицата ти се компрометира бъркаш в джоба си купуваш ново семе.

  9. #259
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Много си далече от истината,пишеш глупости.Обикновенно се разорава рапица саморасляк,когато на предната година на площа е сята рапица.Никои фермер няма да си изоре редовна рапица за наторяване с зелената част.Държавата дава субсидия за еденица площ,когато рапицата ти се компрометира бъркаш в джоба си купуваш ново семе.
    Баш си я сеят и после като поникне я заорават, дали за зелено торене или за нещо друго. Та не знам кой къде се намира от истината и кой говори глупости...

  10. #260
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Много си далече от истината,пишеш глупости.Обикновенно се разорава рапица саморасляк,когато на предната година на площа е сята рапица.Никои фермер няма да си изоре редовна рапица за наторяване с зелената част.Държавата дава субсидия за еденица площ,когато рапицата ти се компрометира бъркаш в джоба си купуваш ново семе.
    Карай по-споко "Валко". Човека изразява мнение, а не пише глупости, поне не видях. Ееееее, граматиката куца, но не са глупости...

 

 
Страница 26 от 28 ПърваПърва ... 162425262728 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •