Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 28 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 275

Тема: РАПИЦА

  1. #211
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Най - ранен рой съм засичал на 15 април, но беше и по - топло. Сега има подготовка за роене и другата седмица като се затопли ще е бума. За разлика от миналата година, тази ще е много богата на рояци. Ако няма пръскания, които да унищожат летящата. Ранното роене тази година все си мисля, че е прекомерното подсилване с питки още от миналата година. Много хора се подведоха по едни клипчета, което ще им изиграе лоша услуга.
    Миналата година нямаше рояци защото изсъхна ореховата шума.Тая ще има заради+7 дена разлика.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #212
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,023
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Миналата година нямаше рояци защото изсъхна ореховата шума.Тая ще има заради+7 дена разлика.
    Няма разлика. Всичко ще си дойде на място, дори и може да закъснее.

  3. #213
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Няма разлика. Всичко ще си дойде на място, дори и може да закъснее.


    Ако искаш да се вържем бас на нещо?Аз продължавам да твърдя за 7 дена разлика.И не според мен питките от клипчета са виновни.Според мен е в септемврийския прашец.Шегичка Модернизаторе,но можем да се басим за 7 дена.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #214
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    889
    Пчеларски район
    планета Земя
    избързването от 15-20 дни спрямо мин. година, което наблюдавахме м.Февруари и Март е редуцирано заради настоящето захлаждане и е сведено до не повече от 3-4 дни. В този ред на мисли акация при мен 30.04., при Дончев ще е както прогнозирах, за при Даката не знам, не ми е дал данни от мин. година, но като цъфне при него, с малки изключения, всички останали ще разберем

  5. #215
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    избързването от 15-20 дни спрямо мин. година, което наблюдавахме м.Февруари и Март е редуцирано заради настоящето захлаждане и е сведено до не повече от 3-4 дни. В този ред на мисли акация при мен 30.04., при Дончев ще е както прогнозирах, за при Даката не знам, не ми е дал данни от мин. година, но като цъфне при него, с малки изключения, всички останали ще разберем
    Е как да не съм дал.От пост 1406 нагоре в север център.Чети,бре Перка,чети...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #216
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    889
    Пчеларски район
    планета Земя
    Мда, сори Данчо, моя грешка, как може да не си спомням какво си писал преди 360 дни
    след направената справка малко съм объркан... не ми излиза сметката и все пак на Разпети петък я чакай на ниския, на високия за Гергьовден, в София съм я предвидил за 10.05., при теб на Бояна може би 2-3 дни по-късно

  7. #217
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Мда, сори Данчо, моя грешка, как може да не си спомням какво си писал преди 360 дни
    след направената справка малко съм объркан... не ми излиза сметката и все пак на Разпети петък я чакай на ниския, на високия за Гергьовден, в София съм я предвидил за 10.05., при теб на Бояна може би 2-3 дни по-късно

    Извинението ти се приема.Високия и София 1;1,Бояна с 10 дена след това на Кирил и Методий трябва да е пика.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #218
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    За 2 дена топло време здраво поработиха и забелиха рамките на магазините . Ако продължи така ще е добре,има приток и градежа върви. Най силните обаче са заложили маточници през миналата седмница и пада голема мачкане. 2 - 3 се изройха, 3 разцепих при прегледите. Отворих максимално прелките на другите като на силните им сложих прашецоуловителите и ги оставих на мрежа отдолу. При вас какво е положението колеги ?

  9. #219
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Въртят центрофугите и мълчат.

  10. #220
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    При мен свърши,каквото беше мина. Общо взето не съм доволен,може би заради лошото време

 

 
Страница 22 от 28 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •