Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 21 от 28 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 210 от общо 275

Тема: РАПИЦА

  1. #201
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Колега вчера ми се похвали,че от два дена(днес трети) вкарват.Имат по половин магазин.

    Нека им вкарва на хората,но нма кой ще го продават тая година.Даже и Апитрейд си трае никаква ценова листа не дава.Шегувам се Майсторе.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #202
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    За втора година има до мен около 450 дка рапица, която в момента е цъфнала, ама от този дъжд пчелите не излизат изобщо.И май по-добре, че акацията наближава. Според един приятел има не повече от 2 седмици до нея, дано се оправи времето за нея.

  3. #203
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    За втора година има до мен около 450 дка рапица, която в момента е цъфнала, ама от този дъжд пчелите не излизат изобщо.И май по-добре, че акацията наближава. Според един приятел има не повече от 2 седмици до нея, дано се оправи времето за нея.
    От понеделник започва и в четвъртък ще е вече както трябва. Акацията ще е точно за времето си.

  4. #204
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    За втора година има до мен около 450 дка рапица, която в момента е цъфнала, ама от този дъжд пчелите не излизат изобщо.И май по-добре, че акацията наближава. Според един приятел има не повече от 2 седмици до нея, дано се оправи времето за нея.
    Ице, то и при мен цъфти, но още й е рано, поне при мен. На жълто-зелени талази е. Студа я бави, гледам и акацията също, едва разлистила на 2-3 листа, ама...

  5. #205
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ице, то и при мен цъфти, но още й е рано, поне при мен. На жълто-зелени талази е. Студа я бави, гледам и акацията също, едва разлистила на 2-3 листа, ама...

    Толкова добре тръгна времето март месец , а сега студ и дъжд само.Много обърка пчелите според мен... Мисля да ги отварям, че ми се струва, че са почнали с маточниците, дано да греша.

  6. #206
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Толкова добре тръгна времето март месец , а сега студ и дъжд само.Много обърка пчелите според мен... Мисля да ги отварям, че ми се струва, че са почнали с маточниците, дано да греша.
    Да, студа им играе сечено, но силните семейства са наели здраво сезона. Тях не ги бърка студа, имат набавен прашец и мед от фиданките и... Това е моя поглед на семействата. Въпреки студеното време се наложи да прехвърлям едно запасно семейство от нук в голям сандък, защото му бе отесняло. Въпреки студа, градят като невидели, снасят пак така и чакат явно топлото време, но кога ще е?

  7. #207
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да, студа им играе сечено, но силните семейства са наели здраво сезона. Тях не ги бърка студа, имат набавен прашец и мед от фиданките и... Това е моя поглед на семействата. Въпреки студеното време се наложи да прехвърлям едно запасно семейство от нук в голям сандък, защото му бе отесняло. Въпреки студа, градят като невидели, снасят пак така и чакат явно топлото време, но кога ще е?

    Да не съм лош пророк,но градежа ще изиграе лоша шега на много колеги.А как се очаква тая година цената на липата ще е добра.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #208
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Тука не,лошо е времето тази седмица. Разцепих няколко вече и замъкнах празни сандъци.
    Преди 2 дни напече и излезе първия рой

  9. #209
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Много рано е за роеве,не е ли е студено при теб.Поне след 1 май,е вероятно да започнат.

  10. #210
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    Много рано е за роеве,не е ли е студено при теб.Поне след 1 май,е вероятно да започнат.
    Най - ранен рой съм засичал на 15 април, но беше и по - топло. Сега има подготовка за роене и другата седмица като се затопли ще е бума. За разлика от миналата година, тази ще е много богата на рояци. Ако няма пръскания, които да унищожат летящата. Ранното роене тази година все си мисля, че е прекомерното подсилване с питки още от миналата година. Много хора се подведоха по едни клипчета, което ще им изиграе лоша услуга.

 

 
Страница 21 от 28 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •