Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 23 от 28 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 221 до 230 от общо 275

Тема: РАПИЦА

  1. #221
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    След 5-6 години, ще се "сблъскам" накрая и аз с рапицата. Блок около1000 дка. на 7-800 ст. метра от пчелина. То до напролет има много време ама....
    Днес прочетох цялата тема и не съм много наясно да се радвам или не. Теоретично долу-горе съм наясно, но..., друго си е око да види, ръка да пипне. Успокоява ме, че имам приятел, работещ при арендатора и ще имам достоверна информация за пръсканията. И все пак, да видим, как ще иззимим, как ще се развие рапицата, пък и човек е смъртен....

  2. #222
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    След 5-6 години, ще се "сблъскам" накрая и аз с рапицата. Блок около1000 дка. на 7-800 ст. метра от пчелина. То до напролет има много време ама....
    Днес прочетох цялата тема и не съм много наясно да се радвам или не. Теоретично долу-горе съм наясно, но..., друго си е око да види, ръка да пипне. Успокоява ме, че имам приятел, работещ при арендатора и ще имам достоверна информация за пръсканията. И все пак, да видим, как ще иззимим, как ще се развие рапицата, пък и човек е смъртен....
    Ти си приготви инвентар, останалото е божа работа.

  3. #223
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ти си приготви инвентар, останалото е божа работа.
    Така е. Но аз имам малко семейства и достатъчно инвентар. А рапицовата паша е специфична и ме вълнуват неща от практиката, която аз нямам. Например- 2 трети от прашеца, които добивам го събирам през втората половина на Март и Април. Според пръсканията, няма как този прашец( от рапица), да се консумира от хора. В същото време, не ми се свалят прашецоуловителите, защото според мен са доста добро противороево средство. Ей такива неща.

  4. #224
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Така е. Но аз имам малко семейства и достатъчно инвентар. А рапицовата паша е специфична и ме вълнуват неща от практиката, която аз нямам. Например- 2 трети от прашеца, които добивам го събирам през втората половина на Март и Април. Според пръсканията, няма как този прашец( от рапица), да се консумира от хора. В същото време, не ми се свалят прашецоуловителите, защото според мен са доста добро противороево средство. Ей такива неща.
    Е сега, то по тази логика и меда от рапица не е годен за консумация от хора. Добива на прашец ще скочи в пъти, заради рапицата

  5. #225
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Е сега, то по тази логика и меда от рапица не е годен за консумация от хора...
    То какво ли годно за консумация от хора се продава в България?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #226
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    То какво ли годно за консумация от хора се продава в България?
    Убеден съм, че при пръскане на растенията във фаза цъфтеж, сериозно количество от препарата попада в прашеца. Аз такъв прашец не бих консумирал, а още по-малко, бих го предложил на други хора.

  7. #227
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    848
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Убеден съм, че при пръскане на растенията във фаза цъфтеж, сериозно количество от препарата попада в прашеца. Аз такъв прашец не бих консумирал, а още по-малко, бих го предложил на други хора.
    Ми,просто не събирай прашеца или мести кошерите.Друг вариант няма,щом държиш да нямаш прашец от рапица....Колкото по-малко открито пило има,толкова по-малко прашец събират.Нооо,колкото по-малко работа имат,толкова по-бързо се роят..

  8. #228
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Ми,просто не събирай прашеца или мести кошерите.Друг вариант няма,щом държиш да нямаш прашец от рапица....Колкото по-малко открито пило има,толкова по-малко прашец събират.Нооо,колкото по-малко работа имат,толкова по-бързо се роят..
    Абе, че ще го събирам( отнемам), ще го събирам, че толкоз много инвентар нямам. Пък ми се ще и мед да поизвадя.

  9. #229
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Убеден съм, че при пръскане на растенията във фаза цъфтеж, сериозно количество от препарата попада в прашеца. Аз такъв прашец не бих консумирал, а още по-малко, бих го предложил на други хора.
    Писах преди години и дадох сайтовете на производителите на химическите препарати използвани при отглеждане на рапицата у нас. Производителите гарантират ,че продуктите им се съдържат минимум седмица във всички части на растението. Това осигурява пълно очистване от вредителя.
    Ако някой не го мързи може да провери с какво се пръска и какви са характеристиките. От не пръскана рапица добивите са нищожни. НО пчелите не полудяват и не мрат след нея. Който има глава да мисли.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #230
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Писах преди години и дадох сайтовете на производителите на химическите препарати използвани при отглеждане на рапицата у нас. Производителите гарантират ,че продуктите им се съдържат минимум седмица във всички части на растението. Това осигурява пълно очистване от вредителя.
    Ако някой не го мързи може да провери с какво се пръска и какви са характеристиките. От не пръскана рапица добивите са нищожни. НО пчелите не полудяват и не мрат след нея. Който има глава да мисли.
    Завършил съм СПТУ по СС. Достатъчно наясно съм с агротехниката и с пръсканията. И ако обозначават минимума, максимума къде е? Той толкова ли е маловажен, че го няма в 1000- дата?

 

 
Страница 23 от 28 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •