Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 27 от 28 ПърваПърва ... 1725262728 ПоследнаПоследна
Резултати от 261 до 270 от общо 275

Тема: РАПИЦА

  1. #261
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Баш си я сеят и после като поникне я заорават, дали за зелено торене или за нещо друго. Та не знам кой къде се намира от истината и кой говори глупости...

    След като измръзне какво да правят земеделците освен да я подменят с окопна култура...напримерно слънчуфка или царевица.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #262
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Колега ,знаеш ли колко струва чувала със семе на рапицата,знаеш ли каква подготовка иска площите които ще се сеят с рапица.Знаеш ли какво тото е да вали хубав дъжд септември месец и да ти изникне нормално рапицата,и когато това стане да си направиш харакири и я разореш да ториш.Това ще ти бъде най скъпото торене.

  3. #263
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Колега ,знаеш ли колко струва чувала със семе на рапицата,знаеш ли каква подготовка иска площите които ще се сеят с рапица.Знаеш ли какво тото е да вали хубав дъжд септември месец и да ти изникне нормално рапицата,и когато това стане да си направиш харакири и я разореш да ториш.Това ще ти бъде най скъпото торене.
    Цена тор NPK-1460лв. тон. Норма за торене на пшеница да кажем-30 кг. дка.
    Цена торба семе рапица, от по-евтините сортове-326лв. Посевна норма-45-50 семена на кв. м. или една торба за 30-33 дка.
    -Смятай.

  4. #264
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Колега ,знаеш ли колко струва чувала със семе на рапицата,знаеш ли каква подготовка иска площите които ще се сеят с рапица.Знаеш ли какво тото е да вали хубав дъжд септември месец и да ти изникне нормално рапицата,и когато това стане да си направиш харакири и я разореш да ториш.Това ще ти бъде най скъпото торене.
    Братовчед на жена ми е земеделец. Той ми е казвал, че го прави. Но беше преди 2-3 години и не си спомням детайли. В общи линии е длъжен да засее и даже май му казват на кои точно площи от тия дето обработва да го направи. Сега, дали трябва да е точно пък рапица или може и друго - не знам. Семената дават ли му ги, купува ли ги, не ме брига. Целта каква е, дали като сидерат или поради някаква "Еко" тъпотия, също. Но е факт, че го прави!

  5. #265
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Братовчед на жена ми е земеделец. Той ми е казвал, че го прави. Но беше преди 2-3 години и не си спомням детайли. В общи линии е длъжен да засее и даже май му казват на кои точно площи от тия дето обработва да го направи. Сега, дали трябва да е точно пък рапица или може и друго - не знам. Семената дават ли му ги, купува ли ги, не ме брига. Целта каква е, дали като сидерат или поради някаква "Еко" тъпотия, също. Но е факт, че го прави!
    Масовите междинни култури са бобовите. А рапицата се използва предимно в райони с кратка есен, поради късия и вегетационен период.

  6. #266
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Спирам с ограмотяването по тема земеделие,пишете тотални глупости.Никой не ти диктува какво да сееш ,ти сам си заявяваш март какви култури си си засял и къде.

  7. #267
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Спирам с ограмотяването по тема земеделие,пишете тотални глупости.Никой не ти диктува какво да сееш ,ти сам си заявяваш март какви култури си си засял и къде.
    Не знам това дали се отнася за мен( обръщаш се в множествено число), но глупусти или не, някои земеделци го правят. И в моя случай, става въпрос за голяма фирма, обработваща 10-ки хиляди дка. земя. Силно се съмнявам агрономите и да са "тотално глупави"...

  8. #268
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Братовчед на жена ми е земеделец. Той ми е казвал, че го прави. Но беше преди 2-3 години и не си спомням детайли. В общи линии е длъжен да засее и даже май му казват на кои точно площи от тия дето обработва да го направи. Сега, дали трябва да е точно пък рапица или може и друго - не знам. Семената дават ли му ги, купува ли ги, не ме брига. Целта каква е, дали като сидерат или поради някаква "Еко" тъпотия, също. Но е факт, че го прави!
    Тука е точно ,една жена ми каза.

  9. #269
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    От няколко години,се отпускат пари за зел торене......

  10. #270
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Тука е точно ,една жена ми каза.
    Наистина има такъв начин на действие. Това е начин на торене, това е начин за обработване на почвата. Къде е логиката? Когато се разорава в земята се вкарват същите растения каквито и ще се сеят. Почвата се насища със същите вещества, готови и обработени. В другия случай растенията служат за храна на червеите, които разрохкват почвата и допълнително я обогатяват с тор.

 

 
Страница 27 от 28 ПърваПърва ... 1725262728 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •