Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 28 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 275

Тема: РАПИЦА

  1. #41
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Цитат Първоначално публикувано от LoGo
    Много е полезен за костите
    Абе и аз някъде бях чел ,че медът от рапица съдържал много калции и е полезен особено за жени в напреднала възраст ,ама само това му е плюса,другото са все минуси / гаден вкус,бял като захар,вреден за зимуване на пч.семейства и т.н./

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Хм, при нас сеят от 5-6 години. Промених лееко технологията, отказах се от ДБ12 и поех курс към ДБ10. Започнах да се интересувам и от темата подхранване. Добивът се вдигна с 10-15-20 кг. Преди не вадех никаква акация, сега вадя малко смеска и малко чиста а и ранна ливадна паша хващам. Преди центрофужех първата десетдневка на юли, сега средата на май. Увеличи се броя на пчеларите и броя на пчелните семейства в района. Предполагам че това може да се каже и в национален мащаб. Вкуса - за първи път го опитах преди повече от 15 год. но по- вероятно е бил от репко, пчеларят не можа да ми каже - на мен много ми харесва, дори повече от късния ливаден. А смеската с акация ми е любимия мед, както и на всички в къщи. С някои маркетингови похвати cool; :D се харесва и от потребителите.

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Медът от рапица е прозрачен, белезникав, понякога жълтеникав, с приятен лек аромат на рапица, специален вкус и непресилена сладост. Той е много гъст, бързо кристализира, трудно се разтваря във вода. Добива се от нектара събран от жълтите цветовете на маслодайната рапица – растение известено предимно със своето етерично масло.
    Едно пчелно семейство може да събере около осем килограма на ден от този продукт.
    Медът от рапица е много гъст и бързо кристализира, понякога дори и в самия кошер, затова трябва своевременно да се центрофугира. След кристализацията той е почти бял и с много твърда консистенция.
    Европейските пчелари наричат меда от рапица ЖИВ МЕД, заради многото му лечебни свойства. Медът от рапица традиционно се използува за лечение на сърдечно – съдови заболявания. Разтворен в мляко, той спасява от възпалено на гърло. Медът от рапица има високо съдържание на глюкоза, повече от 51%, която подпомага умствена дейност и прониква в съдовете на мозъка. Той много бързо се абсорбира от червата и има способността да отстраняване на тежките метали от организма. Медът от рапица има положителен ефект върху черния дроб и жлъчните пътища, когато се приема размит в топла ( но не гореща ) вода. Както всички видове мед, помага за регенериране на кожата и може да се използва за изгаряния. Високото съдържание на бор възстановява костната тъкан и помага на щитовидната жлеза при жени след менопауза.
    Съдържащите се в рапичния мед и рапичния прашец витамини предотвратяват преждевременното стареене, нарушенията свързани с обмяната на веществата, подтискат развитието на дерматити, атеросклероза, мускулни заболявания, както и различни нарушения на репродуктивните и други функции на тялото.
    Медът от рапица може да се използва като заместител на захарта. Добавен в кафето или чай, той практически не се променя вкуса на напитката.
    Рапичния мед е един от най подходящите видове мед за деца, защото не предизвиква алергични реакции и съдържа витамин А.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    В същото време обаче този мед има силен сладък вкус, много добри хранителни, профилактични и лечебни качества. Медът от рапица е изключително полезен при костни, ставни и стомашно-чревни проблеми. Препоръчва се и при сърдечни заболявания.
    Цветният прашец от рапица се използва за лечение на верикозни вени и за подобряване на общото състояние на болните хора.
    Рапичният мед е много подходящ за приготвянето на така наречения мед-крем, който е много популярен, тъй като цяла година не променя вида си. Медът крем има равномерна кристализация и е предпочитан от много хора заради това, че е по-лесен за мазане и не се разтича.
    И друго предимство има пашата от рапица. Тя се случва рано напролет и е едно допълнение към другите видове мед, които пчеларят ще извади през годината. Рапицата е още един бонус, който ще увеличи добивите и ще разнообрази вкусовете мед.
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  4. #44
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2012
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Свищов, В. Търново
    При какви температури рапицата почва да отдава нектар. При мен вече цъфти, а аз съм на 300 метра от нея, но температурите немогат да прехвърлят 20 градуса. Чудя се да слагам ли магазините.

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Цитат Първоначално публикувано от volen777
    При какви температури рапицата почва да отдава нектар. При мен вече цъфти, а аз съм на 300 метра от нея, но температурите немогат да прехвърлят 20 градуса. Чудя се да слагам ли магазините.
    И при мен е така но сложих магазините защото вчера въпреки бурния вятър и студ я посещаваха от сутринта ,и беше голяма навалица по прелките определено внасят ,в плодниците са започнали да пръскат с нектар и мисля ,че скоро щяха да блокират майките

  6. #46
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Има ли някаква техника за да не блокират майките?

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur
    Има ли някаква техника за да не блокират майките?
    Свободен обем. Първо във височина, после и в ширина.

  8. #48
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2011
    Мнения
    23
    аз центрофугирам питите от плодника до пило,по време на пашата и после като ги върна в кошера ги слагам по средата

  9. #49
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Колегите на които пчелините се намират в раиона на В. Търново между селата Момин Сбор и Балван вече може да слагат магазините към днешна дата 27.10 20013.Естествено ,че се -маитапя , но там рапицата е в усилен цъвтеж .Минаваики по магистралата се смаях - блоковете са на 60-70 процента цъфнали.

  10. #50
    Потребител
    Регистриран
    17.06.2013
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    покрай павликени
    цъфти яко виждам я редовно

 

 
Страница 5 от 28 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •